Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nabavka cijevi

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 13:24
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Pokusati cu izkombinirati analiticnu i "modernu" Full Music sa necim toplim, poput Amperex, RCA ili Mullard NOS. 
Jel to ima smisla uopce?

Pa bas i nema, ako zelis iskren odgovor. Oni iz Primalune su stavili dobre cijevi, doduse nove. Doduse NOS nisu ni smjeli stavljati, radi propisa. Propisi su tu da zastite kupca. Zamisli da nekom prodaju novi auto s NOS gumama...   Driver

Dobre NOS cijevi ce raditi vrlo vjerojatno bolje od novih dobrih. E sad, toplije, analiticnije i ostali "audiofilski fazoni"... to po meni ne drzi vodu. Nisu sve cijevi iste, cak ni dvije triode unutar istog balona, pa ni sve cijevi iz iste sharze. A onda jos zavisi u sto se cijev utakne. Koje su radne tocke na doticnom mjestu u doticnom uredjaju. I onda su Mullardice svugdje "tople". Dajte, najte...  Ako ih pipnes, sve su tople, jer imaju grijace...  mig

Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 14:38
Za sada sam probao samo Radiotechnique od 12au7, ciji je zvuk bio u skladu sa opisom. Mozda je to samo moj subjektivni dojam, ali kako drugacije da odaberem? 
Takodjer ova full music 12ax7 radi tocno onako kako ju opisuju po forumima.

Ali da, razumijem sto zelis reci, sve te navode po internetovima treba uzet sa velikon rezervom. 

Ja sam vise pitao dali se preporucuju kombinirati 2 zarulje razlicitog karaktera zvuka, odnosno dali zvuk na kraju bude zbroj pozitivnih karakteristika, ili negativnih? Ili je odgovor opet "ovisi" ... mozda imate kakvih iskustva sa ovakvih mixevima, ili zanemarite ako je pitanje blesavo ...
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 16:49
Edison je rekao da u neke, moguce i vecinu uređaja zamjena lampi odoka, razdesava citav sklop i time se mijenja zvuk, ne samo radi lampe.

Dakle nerijetko je potrebno nakon svake zamjene postelati radne tocke da bi ta i ta lampa radila u optimumu unutar sklopa.

Ljudi mijenjaju lampe a nisu toga svjesni, i strovaljuju kompletnu promjenu zvuka na lampu.

Editirao Gašo - 24.travanj.2019 u 16:52
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 16:56
Naravno da svakom izmjenom cijevi dolazi do odredjenih promjena. Samo, te su promjene vezane za tu cijev i za taj uredjaj. Neozbiljno je generalizirati da su sve cijevi tog proizvodjaca na svim uredjajima takvog "karaktera" zvuka. Usput, ocijeniti kako cijev radi je moguce samo nakon njenog usviravanja, a to zna i potrajati...

Slobodno kombiniraj i slozi kako tebi najbolje zvuci. Nema tu pravila. Niti su cijevi iste, niti su u istim radnim uvjetima na pojedinim mjestima u uredjaju. Logicno je da bi trebale biti uparene po proizvodjacu po kanalima i poziciji.

Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 19:47
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Edison je rekao da u neke, moguce i vecinu uređaja zamjena lampi odoka, razdesava citav sklop i time se mijenja zvuk, ne samo radi lampe.

Dakle nerijetko je potrebno nakon svake zamjene postelati radne tocke da bi ta i ta lampa radila u optimumu unutar sklopa.

Ljudi mijenjaju lampe a nisu toga svjesni, i strovaljuju kompletnu promjenu zvuka na lampu.

da sve stoji što si napisao osim što je ovdje rječ o primaluni....
primaluna pojacala... ali vjerujem i ovo pretpojacalo imaju auto bias... odnosno automatsko podesavanje radne tocke.
naravno u manualu pise koje su dozvoljene cijevi za koristenje...

Editirao andy_0702 - 24.travanj.2019 u 19:59
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 22:50
Da, primaluna ima "adaptive autobias" (https://www.primaluna-usa.com/adaptive-autobias), i cak ne zahtjeva matched pair, pa je i kupovina nesto jeftinija.

Na webu (https://www.primaluna-usa.com/tube-rolling) preporucuju neke modela, zbog cega sam i uzeo ovu RT 12AU7. 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2019 u 01:45

Da, primaluna ima "adaptive autobias" (https://www.primaluna-usa.com/adaptive-autobias), i cak ne zahtjeva matched pair, pa je i kupovina nesto jeftinija.

Procitao sam sto vele o tom adaptivnom autobiasu. Pogledao i reklamni video.

Jasno mi je sto su napravili i kako im to radi... ali moram reci i da je stvar prilicno biasirana s njihove strane, ako razumijete sto zelim reci... mig

Hudo, slobodno ti kupi uparene cijevi. Koliko god taj sistem bio napredan, isto voli uparene cijevi. Ovi iz marketinga se bas vole zaigrati... Stvari rade kako stvari rade, a ne kako bi oni iz marketinga htjeli da rade.

Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2019 u 12:07
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Procitao sam sto vele o tom adaptivnom autobiasu. Pogledao i reklamni video.

Jasno mi je sto su napravili i kako im to radi... ali moram reci i da je stvar prilicno biasirana s njihove strane, ako razumijete sto zelim reci... mig

Hudo, slobodno ti kupi uparene cijevi. Koliko god taj sistem bio napredan, isto voli uparene cijevi. Ovi iz marketinga se bas vole zaigrati... Stvari rade kako stvari rade, a ne kako bi oni iz marketinga htjeli da rade.

oke, kupujem uparene onda :(

a ovaj tip iz videa je Kevin iz Upscale Audio, njihov distributer za USA, a i najbolji prodavac hifi-ja ikad, ovi iz herbalifea i zeptera se mogu sakriti kako ovaj uvaljuje pricu. 
Inace, taj upscale audio je valjda pokupovao 50% svjetske zalihe NOS cijevi i ne zele prodavat izvan USA. 
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2019 u 12:28

a ovaj tip iz videa je Kevin iz Upscale Audio, njihov distributer za USA, a i najbolji prodavac hifi-ja ikad, ovi iz herbalifea i zeptera se mogu sakriti kako ovaj uvaljuje pricu
Inace, taj upscale audio je valjda pokupovao 50% svjetske zalihe NOS cijevi i ne zele prodavat izvan USA. 
obrva
Meni se još uz to cini da se adaptivni bijas odnosi samo na izlazne cijevi.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2019 u 12:53
adaptivni marketing smijeh
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...