Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nabavka cijevi

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nabavka cijevi
    Objavljeno: 23.travanj.2019 u 18:01
Kako sam pred par mjeseci dobio prvi "ozbiljni" cjevni uredzaj (Primaluna Prologue Premium preamp) htio bi se sada malo poigrati sa tube rollingom. 

Gdje nabavljate (NOS) cijevi?

Uglavnom svi predlazu Upscale audio, ali oni su u USA i ne salje izvan zemlje. 

Narucio sam par RT 12au7 iz Watford Valves (UK) prema preporuci, ali kada sam nekidan zamjenio mjesta cjevima jedan kanal je poceo sumit - neznam dali sam ostetio cjev, ali kada vratim original cjev sve radi ok! Jel moguce da su mi prodali polu ispravnu cijev?
Ima dosta privatnih prodavaca po oglasnicima tipa ebay, ali kako uopce biti siguran da ta cijev nema 10,000 sati rada?  

I na kraju, sta je stvarno moguce da danas nikako nemogu proizvesti cijevi koje zvukom mogu parirati NOS cjevima? 
Sta ce biti kada potrosimo sve NOS, nece vise postojati dobre cijevi!?  

Puno pitanja, izvinjavam se unaprijed ...
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2019 u 18:16
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

jedan kanal je poceo sumit - neznam dali sam ostetio cjev, ali kada vratim original cjev sve radi ok! Jel moguce da su mi prodali polu ispravnu cijev?

Nedavno sam imao slični problem. Zamjenom cijevi sam ga i riješio. Dakle, moguće je!
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2019 u 18:32
Kontaktiraj nik-a (Subing), Ilimnza...
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2019 u 22:17

Kako sam pred par mjeseci dobio prvi "ozbiljni" cjevni uredzaj (Primaluna Prologue Premium preamp) htio bi se sada malo poigrati sa tube rollingom. 

Gdje nabavljate (NOS) cijevi?

Uglavnom svi predlazu Upscale audio, ali oni su u USA i ne salje izvan zemlje. 

Narucio sam par RT 12au7 iz Watford Valves (UK) prema preporuci, ali kada sam nekidan zamjenio mjesta cjevima jedan kanal je poceo sumit - neznam dali sam ostetio cjev, ali kada vratim original cjev sve radi ok! Jel moguce da su mi prodali polu ispravnu cijev?
Ima dosta privatnih prodavaca po oglasnicima tipa ebay, ali kako uopce biti siguran da ta cijev nema 10,000 sati rada?  

I na kraju, sta je stvarno moguce da danas nikako nemogu proizvesti cijevi koje zvukom mogu parirati NOS cjevima? 

Puno pitanja, izvinjavam se unaprijed ...

watford ima  preporuku. ja sam kod njih kupovao philips NOS military 12ax7 i 12au7 i super su bile... Za razliku od nekih ne baš sjajnih iskustava sa našim njuškalom di sam čak i platio provjeru kod jednog uvaženog prodavatelja nije ispalo sjajno- čitaj ispušio sam..
NA fb grupi za vlasnike primalune imaš brdo dobrih savjeta kao i popis preporučenih prodavatelja cijevi.. Naručio sam bioi iz jedne nizozemske trgovine sa tog spiska i bilo je sve 5.

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 01:27

Zasto ne bi bilo moguce? NOS znaci da je cijev davno proizvedena i da nije koristena. Nitko ne kaze da je kad je bila proizvedena bila i 100% ispravna, a protekom vremena koja nije bila bas najbolje napravljena mogla je pomalo gubiti vakuum i slicno... 

Ne mozes biti siguran. Jedino ako poznajes onog koji prodaje, i ako on zna kako je cijev nabavio. Cijevi su nekad bile potrosna roba i kratko su se isprobavale prije isporuke, a nekakvu zastitu da kutijica nije otvarana nisu imale... a bile su i jeftine pa nitko za to nije ni mario...

NOS cijevi su bolje od danas proizvedenih stoga sto su onda to znali proizvoditi. Na tome su radili vrhunski inzenjeri i savjesni radnici (uglavnom zene). Koristeni su vrhunski materijali u to doba. Zbog cega? Bile su strateski proizvod. Nije bilo necega kao tranzistor, ili nesto jos kompliciranije. Vojska ih je upotrebljavala na veliko, drzavne poste i komunikacije, radio-difuzija... i tu se onda ne pita ni za sto osim kvalitete.

A tko ih danas koristi i za sto? Gitaristi, hifisti... i nitko vise. Nit' ih je puno, nit' su bas nesto vazni za funkcioniranje drzava.

A danas se mogu proizvesti vrlo kvalitetne cijevi. Iako nema vodecih inzenjera iz onog vremana koji su puno toga znali, a dosta je i zaboravljeno, ipak jos ima dovoljnoi znanja da se proizvedu vrhunske cijevi. Ali za koga? Tko ce to platiti? Gitaristi i hifisti? Kinezi su u zadnje vrijeme napravili neke vrhunske cijevi, moguce i bolje od zapadnih originala po kojima su radjene, ali su prilicno skupe. Kvalitetno uvijek na kraju ispadne i skupo.

Mislim da nece biti problema kad nestane NOS cijevi, prije ce nestati oni kojima one trebaju. Ovi novi mladi ljudi nose glazbu u mobitelima, a ja jos nisam vidio ni jedan s elektronskim cijevima... mig
A dobar zvuk vise nije nesto bitno, nitko vise to i ne slusa kao nekad, vise se gleda kako mladjahne pjevacice skakucu u ritmu glazbe, vaznije je kako spot izgleda, nego kako zvuci.

Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 09:26
Pa  kad je već otvorena tema,  ako netko ima ibera NOS 2 x  EL34 /dd, oo ili čak o  isti bih  kupio  za  treći rezervni set  (znači nije pod mus ili o glavu).  Cijenjene ponude dobrodošle na PM .      
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 10:43
Hvala @andy_0702 i @edison na odgovorima. 

Kontaktirao sam Watford, mozda mi zamjene zarulju.

Ima jos kojih provjerenih ducana? 
Watford i nema neki izbor 12AU7/ECC82. 

"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 10:49

ovo ti je popis sa fb grupe primaluna:
(ja sam naručivao sa tonefactory.nl i sve 5)

Europe: 
http://www.drtube.nl/ Netherlands 

Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 12:05
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

ovo ti je popis sa fb grupe primaluna:
(ja sam naručivao sa tonefactory.nl i sve 5)

Europe: 
http://www.drtube.nl/ Netherlands 

vrh! hvala!

Uclanio se u ovu grupu, nadam se da je to ta https://www.facebook..com/groups/509067122811946/
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2019 u 13:03
Da su mu fore barem dobre ...

BTW narucio TJ Full Music 12AU7, posto 12AX7 koju imam u phono preampu radi odlicno.
Pokusati cu izkombinirati analiticnu i "modernu" Full Music sa necim toplim, poput Amperex, RCA ili Mullard NOS. 
Jel to ima smisla uopce? 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno
Forum: Računala i audio