Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pioneer M90

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pioneer M90
    Objavljeno: 10.rujan.2019 u 00:46
A sto ste zapeli za ovo.

I ja jasno vidim da tamo pise max 1300 a ovdje 410W.

I da je 1300W nafrljena brojka, lakse ju dobijes s toroidom nego EI trafoom.

Japanci su radili u nekim momentima hrpu permutacija istog modela pa mozda covjek im neku rijetku high current verziju.

Nije vazno.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2019 u 22:32
Tu je netko nesto grdo alatio i prepravljao u sam svoj majstor domeni, definitivno ne postoji tvornicka verzija sa jednim trafom, domestic japanski je isto sa 2 EI trafa i kao sto sam vec gore spomenuo imao smislenu oznaku max priključne snage od 410W sto se poklapa sa stvarnim stanjem
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
damic View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2019 u 17:48
[/QUOTE]
he,,nemas kaj meni vjerovati, prosal je taj amp grabu i to kaj sam napisao su stvarni podaci, ima 2 trafica istina malo specificnog dizajna, ..................................., znaci nigdje nisam rekao da amp nije dobar, nego da si se razbacivao potpuno nerealnim brojkama.
[/QUOTE]

Sorry, opet gresis, moj amp ima samo 1 (jedan) ogroman originalni trafo na sredini. Ispod sasije je stavljena peta nogica, radi ravnomernijeg opterecenja. Prema vintageknob sajtu, radjene su mnogobrojne verzije M90a tezine izmedju 20 i 28 kg. 

A da na poledjini ampa pise, 220 Volts 1300Watts, pise. 

Khadgar2007, nisam ni ja na Guglu nasao sliku ovog ampa sa jednim trafoom, ali, veruj ili ne, ne pada mi na pamet da ga izvlacim iz police (hernije radi), odsrafljuljem imbusom drvene stranice pokrivene Urushi lakom (uvek je moguce ostecenje laka) ne bi li dokazao da je unutra samo jedan trafo.
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2019 u 20:46
Progooglao sam 90 i 90a model i nigdje ne vidim da imaju jedan trafo. Model 90 ima "gole" trafoe i standardne rebraste hladnjake. 90a vidim da ima i oklopljene trafoe i saćaste hladnjake. Imam kod kuće nekoliko EI trafoa od 400VA, to su gromade koje sigurno ne bi stale u kutiju od 90 ili 90a modela,a kamoli 1,3kVA trafo.

Riješenje je jednostavno, budući da imaš kod kuće 90a model,fino skini gornji poklopac, koliko vidim to ne bi trebao da bude problem, poslikaj i okači sliku na forum.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2019 u 20:31
Originalno postano od strane člana: damic damic napisao:

Dorian, M90a je posteno napravljeno pojacalo. Radi izvrsno na zvucnicima sa niskom impedansom. Konkretno, kod mene radi na 3,3Ohms, perfektno.

Sad, da li je verovati tebi ili spec., proizvodjaca, that's the question.
he,,nemas kaj meni vjerovati, prosal je taj amp grabu i to kaj sam napisao su stvarni podaci, ima 2 trafica istina malo specificnog dizajna, no i dalje EI trafic od kojih je svaki nominalno 220VA u watima je to malo manje, kao sto rekoh zbog solidno velikog iznosa kapaciteta elektrolita se moze kratkotrajno u milisekundama izvuci neki peak u snagi, skroz pojednostavljeno objasnjenje, imas i selektor impedance zvucnika sa kojim se mijenja i napon napajanja izlaza, solidan amp u nekoj srednjoj klasi, znaci nigdje nisam rekao da amp nije dobar, nego da si se razbacivao potpuno nerealnim brojkama.
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
damic View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2019 u 19:42
Dorian, M90a je posteno napravljeno pojacalo. Radi izvrsno na zvucnicima sa niskom impedansom. Konkretno, kod mene radi na 3,3Ohms, perfektno.

Sad, da li je verovati tebi ili spec., proizvodjaca, that's the question.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2019 u 18:52
@Damic, marketing fore, mozes i trafic od 100VA natjerati u krakom spoju da povuce 2KW,  svaka firma je imala neki svoj standard za mjerenja pa tehnicki nemres reci da nije tocno, tipa amp daje 800W u trajanju 1 milisekunde u uvjetima xxx, no sve skupa nema veze sa realnim uvjetima ni korisnim u stvarnosti, potpuno isti amp ali pod oznakom M91 za usa trziste vec ima drugacije izrazene podatke, a to se redovno dogadalo na cijelom nizu uredaja i domestic modeli su imali realne podatke, exportni modeli da ti pamet stane kaj sve nisu pisali, znas ono i na plotu pise pa se neko naspranjio, btw. bilo je po trgovackim centrima i vjerujem da se jos uvijek moze naci jeftinih mjeraca snage, spoji jedan u mrezni krug(230V) pa ce ti puno toga biti jasnije samo po sebi bez puno objasnjavanja i pobogu na kakvim ti to glasnocama slusas ako mislis da ti ribon posrce 400W, cisto za usporedbu odvrnem li kod sebe da je peak glazbenog materijala na cca.150W u trecoj ulici do mene mi spominju sve po listi.
Na vrh
damic View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2019 u 17:52
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

to jedino ako si sam mjenjao trafoe, sluzbeno ima dva trafa, a ne jedan i svaki od 220VA, ostalo napisano je jos veca hrpa gluposti, dobar je to amp, no na ovakvom razbacivanju sa snagom bi pozavidio i neki touring amp za profi ozvucenja

Napomenuo sam da je rec o modelu M90a

Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2019 u 16:09
to jedino ako si sam mjenjao trafoe, sluzbeno ima dva trafa, a ne jedan i svaki od 220VA, ostalo napisano je jos veca hrpa gluposti, dobar je to amp, no na ovakvom razbacivanju sa snagom bi pozavidio i neki touring amp za profi ozvucenja
Na vrh
damic View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2019 u 07:47
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Drugari, ima li tko? Ili ako je imao, molio bih koju rečenicu. Hvale ga po bijelome svijetu, ali radije bih pročitao od kolega. Vjerojatno ću ga negdje ubosti do kraja godine, barem kako trenutno stvari stoje u mojoj glavi. Treba mi za KEF 101 Ref. koji je gluh ko bukva pa mora biti vrlo snažan amp, a ovaj jest. A i prekokrasan mi je. Pravi vintage Japanac. Imam doma trenutno posuđen Sansui B-2101 od 200W i to je prava mjera za malu Kefu. Ako bude odgovora, hvala unaprijed.

Koristim M90a, izgleda bas kao ovaj na slici, bilo je dosta slicnih modela. Trafo za napajanje od 1300W. Odlicno pojacalo, malo naginje svetlijoj strani. Odgovara mi sto radi na maloj omazi, na 2Ohms daje 750W.  Koristim ga za MRT (midrangetweeter.) ribon Apogee Duetta Signature. Sistem je aktivan. Kako je ribon 3,3Ohms, verujem da tu radi sa oko 400W. Impedantna kriva kod ribona je gotovo ravna. Pokriva opseg od 400Hz do 20KHz.

Kao sto rekoh, jako lepo radi, btw, u svoje vreme je bio Pioneer-ov referentni amp.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,640 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno
Forum: Računala i audio