Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

objektivizam vs subjektivizam u hifi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2019 u 12:20
U kontekstu spomenutoga, nemoguce je i sasvim nepotrebno svoj osobni stav proglasavati 'pravim' ili gore, sugerirati kako bi  nesto 'trebalo'.

Svatko se sluzi hi fi em na nacin za koji on smatra da je najbolji. Poznajem tipa koji je kupio sustav, nasnimio (prethodno ga remastirao u prof.studiju) pjev ptica i pusta ga pjevicama koje uzgaja, sve u nadi kako ce jedna od njih 'pokupiti' pjev, za koji on smatra da je 'najbolji'...

Interesantno, ali mnoge rasprave tih, meni suludih,pticara, o tome koja i zasto, ptica ima najbolji pjev, te o nacinima na koji oni to odredjuju, umnogome podsjeca na poneke rasprave 'audiofila'.

Sto se mene osobno tice, bez obzira na razlicite komponente koje mi prolaze kroz kucu, iskljucivo me interesira glazba. 'Dobar zvuk' je svakako plus, ali nikako i uvjet da bih uzivao u glazbi.

Ako bih pozelio biti iskljuciv, na slican nacin na koji se ovdje ponekad spominju 'zvuk' i 'glazba', prije bih se odlucio na stav prema kojem te posjedovanje fizickog medija (trake, ploce ili cd a) odredjuje kao nekog tko drzi (ili ne) do 'glazbe' ili 'zvuka'....

No, kako rekoh u startu, protiv sam svake iskljucivosti ili 'pravila' koja bi navodno odredjivala ili nazivala 'ispravnim' ili ne, neciji osobni pristup glazbi ili 'zvuku'...

Editirao alexatpos - 08.srpanj.2019 u 12:21
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2019 u 23:13
ja najvise sudim po sebi. znam gustat u zvuku samom po sebi. jasno da necu slusati mrsku sebi glazbu, vec blisku sebi. ali, ali. unutar glazbe bliske, skloniji cu bit onoj koja na mom sustavu zvuci bolje. sto pokazuje da zvuk dijelom utjece na moj izbor. iako, bilo je etapa u mom zivotu kad se nisam bavio ni sustavom ni zvukom, i kad sam slusao sto sam htio muzicki ma koliko snimka bila losa. ali u fazi kad mi je zvuk bitan, za albumima losih snimaka rjedje posezem

ima i drugi aspekt zvuka i dobre reprodukcije, a to je zvuk prirodnih instrumenata. bezveze primjer, violina u rukama vjestog sviraca zvuci lijepo na sustavu lijepa, vjerna zvuka, ma sto svirala. sam njen zvuk je kao ljekovit. covjek se ne moze oteti dojmu da ti instrumenti nisu sazdani kako su sazdani na bazi slucaja, vec na bazi ljepote svog zvuka. postoji posebnost u samom zvuku

Editirao zed_alive - 08.srpanj.2019 u 23:15
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,551 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
preamp