Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Izrada šiljaka i stalaka HOME MADE

Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.kolovoz.2019 u 10:17
skinuo sam taj mukte Vibration analyses i stavio ajfon na stol...idu neke sinusoide a kad kucnem po stolu se te sinusoide povećaju. Kad s zakašljem ( se smin se derat na poslu) nikakve dodatne sinusoide se ne pojavljuju.

Tako da Gashine akustične vibracije su upitne...možda je Gasho pomješao Dobre  vibracije od Jure Stubljića
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.kolovoz.2019 u 10:18
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

možda trebaš tražit s kraćim, jasnijim riječima, da ti tražilica ne ulovi tipfelere
probaj s 'vibro anal' haha

pripazi malo na doskočice da ne bi i ti morao stenjat da su te hakirali haha
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.kolovoz.2019 u 13:22
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Kad s zakašljem ( se smin se derat na poslu) nikakve dodatne sinusoide se ne pojavljuju.

Ne misliš valjda da će stol vibrirati od nečijeg kašlja? Probaj nešto ozbiljnijeg reda veličine, 120 dB bas bubnja npr.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.kolovoz.2019 u 13:37

skinuo sam taj mukte Vibration analyses i stavio ajfon na stol...idu neke sinusoide a kad kucnem po stolu se te sinusoide povećaju. Kad s zakašljem ( se smin se derat na poslu) nikakve dodatne sinusoide se ne pojavljuju.

Tako da Gashine akustične vibracije su upitne...možda je Gasho pomješao Dobre  vibracije od Jure Stubljića
Ma gle stari, tebi je sprdacina, pa se bolje nemoj baviti tim stvarima niti komentirati.

Ne kuzim inace, zasto itko tko nije sa istinskim zanimanjem eksperimentirao i prakticirao akcelerometrima i nacinima mjerena, uopce ima potrebu javljati se i komentirati o necemu sto nije probao na kvalitetan nacin i izvukao iz toga islustva.

To pitanje za neke vrijedi opcenito po pitanju tematike ovog foruma.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.kolovoz.2019 u 13:39
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ma gle stari, tebi je sve ovo sprdacina, pa se bolje nemoj baviti tim stvarima niti komentirati.

Ne kuzim inace, zasto itko tko nije sa istinskim zanimanjem eksperimentirao i prakticirao akcelerometrima i nacinima mjerena, uopce ima potrebu javljati se i komentirati o necemu sto nije probao na kvalitetan nacin i izvukao iz toga islustva.

To pitanje za neke vrijedi opcenito po pitanju tematike ovog foruma.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.kolovoz.2019 u 17:15
Nuga...uopće mi nije baš sve sprdačina a ti ako tako ozbiljno shvaćaš hifu najbolje da otvoriš Posmrtnu pripomoć za audiofile. Jer kad neki audiofili umru kapsil će im jedino bit kakav samostojeći zvučnik

Ma krivo gasho tumačiš kad ja spominjem neke sinusoide. Neda mi se proučavat što je na x ili y osi al dovoljno sam pametan da zaključim da je amplituda te sinusoide veća što je vibracija veća.
Ja i ti se sporimo oko akustične vibracije tj. koliko je ona uopće mjerljiva mobitelom ili možda i profesionalnim uređajem.

Upravo sam doma završio laboratorijsko ispitivanje...ajfonov vibrometar nije primjetio pojačanje zvuka s 0 na 100 decibela.
E sad Gasho možeš ti lijepit filmove od 15 minuta kao kontradokaz al tko to uopće gleda. Kladio bih se da i ti to ne gledaš do kraja a i ne razumiješ u potpunosti.
Barem nikad nisi naveo što zaključuješ iz tih filmova pa da se razveže diskusija...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2019 u 00:57
Kakve filmove, o cemu?

Na tvoju zalost razumijem ja puno vise (i od)toga, tak da nemoj se kladiti.

Editirao Gašo - 21.kolovoz.2019 u 00:57
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2019 u 09:38
a mogao bi i ti na godišnji...Na Kakvu moju žalost ti razumiješ puno više ? Zašto bi mene veselilo tvoje nerazumijevanje ? bezveze...ima dovoljno ljudi kojih mrzim u stvarnom životu pa barem ne moram nikog na forumu  haha

Samo sam primjetio da stavljaš ( ne samo ti) klipove bez komentara pa ispada da si razumio bit . Možda gledam stvari previše prema sebi. Ja npr. moram par puta pročitat tekst na hrvatskom da bi ga možda razumio. A ovdje na forumu svi se itaju klipovima po 20 minuta, punih dijagrama, na engleskom i kao sve je jasno.
Kad je jasno nek prepričaju u 5 rečenica smisao...

Inače spominjao si akustičnu energiju kao da je bitna kod stalaka i polica. Možda. Na rock koncertima osjetiš vibracije koje dolaze iz mega zvučnika al ko tako sluša doma...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2019 u 11:54
Klipovi su jasni ko dan, ako ih linkam znaci da ih smatram kvalitetnima, da su kvalitetno jasno obradili problematiku, i bas zato ne moram jos komentirati i objasnjavati.

Glava ti se igras hifom barem desetljece i pol koliko ja znam, covjek bi ocekivao da si u tom vremenu dosao do nivoa da su filmici shvatljivi od prve.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Audio komponente