Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Izrada šiljaka i stalaka HOME MADE

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2019 u 23:10
Kako te ekipa dočekala a?
Jebi ga, entuzijazam i ona sreća kad si ih završio otišla u 3pm kad si sve objavio..
Amigo je nešto napisao( sve stoji), a ja mislio čoek talahnuo
Ovo i ono
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2019 u 23:10
Open Ear, imas pice, ako se ikad upoznamo.

Arter, ne daj se isprovocirati,takav nacin price je cesto folklor ovdje.
Sto se tice stalaka, probaj maknuti podloske ispod siljaka, ako ti nije zao malo izbusiti lak parketa.
Iz mog iskustava, a imao sam vise od nekoliko tvornickih, relativno skupih, zvucnika na stalcima, koji dolaze i sa podloscima, svi bolje 'sviraju' bez istih

Editirao alexatpos - 07.kolovoz.2019 u 23:16
Na vrh
Arter View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Arter Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2019 u 23:34
Testirat cu, hvala
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2019 u 23:37
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Open Ear, imas pice, ako se ikad upoznamo.

diyakritici, hoću reći dijakritički znakovi. Ha, nikad ne reci ikad.
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2019 u 00:03
Sve što je začetniku teme rečeno, rečeno mu je u najboljoj namjeri. Ako to shvati tako, neće mu možda trebati onoliko vremena koliko mu je trebalo da shvati zašto klavijatura od 43 000kn toliko košta. To i je vrijednost ovog foruma za razliku od ostalih mjesta (HR) gdje se govori o audio opremi.

Uz to, budimo realni, uvodni post je ipak lagano u stilu "evo za koliko se može napraviti čvrst i funkcionalan stalak, a ne davati neke velike novce". Pogotovo sa troškovnikom detaljnim u kunu i spremnost da se daju savjeti u tom smjeru. No, tek kasnije saznajemo da je rađen po Rondo stalku, pa su onda stvari još malo jasnije.

Sve ok, ali već smo puno puta imali takve ili slične teme, pa ne treba iznenaditi nedostak lajkanja nego nešto kritičniji pristup. Ipak se ovdje radi o jednoj običnoj cijevi zavarenoj pod pravim kutem na dvije obične željezne  ploče. Tema više za neke druge forume, ali eto, ovdje je.
Nitko iz nje neće ništa novog naučiti, ali možda iz okolne rasprave i hoće. Osim ako ne nastane bezvezna "klaonica", kao što zna biti, onda samo katanac pomaže.

Koliko ja vidim, nije se nikoga vrijeđalo na bilo koji način, a sad kako tko reagira na kritiku ... to je posve druga stvar. Meni su osobno neke kritike ovdje pomogle (igrom sliučaja, isto jedan DIY uradak) i na tome sam zahvalan. Mogao sam se ljutiti, derati i slično, ali samo bih propustio priliku nešto naučiti.
Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2019 u 00:22
Arter, dobri su ti stalci. Sluze svrsi i sasvim pristojno izgledaju. Jedino bih predlozio da ti netko zavari one ploce na njima "skroz okolo". Treba znati i imati s cim to dobro zavariti, jer bi se inace lako mogle iskriviti ploce, ali dobar bravar i to zna poravnati.

Ove za sad ostavi ovako, trajat ce i "raditi" godinama, a ako budes radio "verziju dva", onda neka ti netko to zavari po propisu. Iako velis da u sprej laku ima i temeljne boje, ipak je bolje povrsinu metala dobro ocistiti (zicana cetka, brusni papir) i nanijeti jedan sloj dobre temeljne boje. Nakon toga ide lakiranje u crno i to ce trajati vise od tebe.

Nesto i o materijalu. Covjek je radio stalke od celika. Sten spominje zelkjezo, i to jos vulgaris, a to ne postoji. Zeljezo samo po sebi je los gradjevni materijal, meko i krto, i nigdje se ne koristi. Celik je tehnicko zeljezo i ima odgovarajuci postotak ugljika i jos nekih elemenata. Dakle, sve sto se koristi u gradjevini i konstrukcijama je celik, nikad zeljezo. Neki celik zovu zeljezo, ali to je pogresno. Zeljezo je u biti "sivi lijev" (lijevano zeljezo) i od njega se npr izradjuju gornje ploce za peci na drva. Prilicno su krte, ali dobro podnose visoke temperature.

Spomenuti su i okviri za bicikle. Najvise bicikala na svijetu (Kina, Indija, skoro cijela Azija) ima okvir izradjen od celika. I sto se desava u voznji? Nista, dobri su to okviri, robusni, cvrsti i imaju samo jednu manu, nesto vecu tezinu. Okviri od aluminijskih legura i kompozitnih materijala su puno laksi i neusporedivo skuplji.

Arter, jos jednom, stalci i siljci su ti dobri. Uvijek moze i bolje, ali onda i cijena ide u visine. Napravio si to sam kako si zamislio i sluzi svrsi. A sigurno je i lijep osjecaj da si nesto napravio svojim rukama, DIY.  Clap     Danas je toga malo, uglavnom ljudi kupuju i bacaju, i tako u krug.

A forum nemoj napustati i slobodno otvaraj nove teme. Kritike u ovoj temi ipak nisu izrecene u losoj namjeri i da omalovazavaju tvoj rad. Vise je to forumski folklor jer ovdje su ljudi puno toga prosli i svasta probali. Ni avion brace Wright ne ispunjava danas niti jedan normativ i propise za sigurno letenje, a oni su ipak poletjeli... neka su, i hvala im na tome.

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2019 u 06:40
Edison, respect
Na vrh
Vlado Jr. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vlado Jr. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2019 u 07:03
@Arter
Nema brige - sa razumijevanjem sam pročitao sve postove. Meni je sve jasno. Također, kratke rečenice pišem da me je čim lakše shvatiti. Slab sam ja filozof.
E da... dok ne zaboravim - a kome bi drugom nego Vama nešto bilo nerealno skupno? Valjda mom susjedu. On je valjda otvorio temu. Smeta me "nerealno", a ne kome je.

I meni je nafta nerealno skupa, al eto, nikak da se pokrenem i napravim svoju.

Ak' me ne'ko treba. Znate di me morete najti.
Na vrh
Vlado Jr. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vlado Jr. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2019 u 07:09
@GenPop

Ljudi daj se uozbiljite. Pa kak i dalje pušite ova k0ntrapsihološka "mene nitko ne voli" *ranja.

Zbog koga i za koga?

Daj odrastite više. Možda onda normalni krenu postat po forumu.

Vidimo se opet kroz koju godinu da vidim jel bu kaj bolje.
Ak' me ne'ko treba. Znate di me morete najti.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2019 u 07:52
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Mislim da nije realno reci da su dobri stalci skupi. Rondo je vrlo dobar domaci brand i radi po narudzbi.
Realno s njima sam uvijek bio zadovoljan, s vlasnikom si se sve mogao dogovoriti..

Rondo koristi vulgaris željezo (barem jest prije 10-ak godina kad sam nešto kupovao, ali mislim da se nije ništa mijenjalo) i ti njegovi stalci (i police) nisu u biti zvučno ništa bolji/drukčiji od ovog iz uvodnog posta.
Je, mogao si se za sve dogovoriti. No, to ne bi trebalo biti nikakvo čudo kad ti neka manufaktura radi nešto za solidne novce. Čovjek je samo imao primjeren pristup kupcu, to je sve. Zvučno, meni to nije bila neka sreća.

No, da, slažem se - dobri stalci ne moraju biti skupi. Ali je i relativno kome je što skupo. No, mislim da ispod 1000 kn (novo) nema dobrog stalka. Barem što se mene tiče.
Stenli, konstatacija iz prethodnog posta, da je bolja pločevina 5 mm, od pločevine 10 mm naprosto ti ne stoji. Druga je stvar, ako je tebi u pojedinom slučaju odgovaralo da ti svira stalak. Međutim, deblje ploče su bolje i daleko od toga da ubijaju zvuk.
U ovom postu pišeš kako je željezo, ili preciznije čelik, loš materijal za izradu stalaka. Nisi potkrijepio zašto, kao niti koji materijali bi bili bolji.

Editirao amigo - 08.kolovoz.2019 u 07:53
    Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente