Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pojačalo za Concerto Home

Odgovori Odgovori Stranica  <1 212223
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
donkimizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.kolovoz.2019 u 22:49
Hm, pa top zvuk nije ni prvo što mi pada na pamet kad vidim driver sa whizzer coneom. haha
Ma zna čovjek nešto, al po meni forsira dosta stvari koje nisu toliko bitne. Zapravo u cijeloj njegovoj priči su mi najparadoksalnije slike njegovih skretnica gdje sve zavojnice jednako pozicionira i bliže od preporučene udaljenosti za takvu poziciju, što kao nije ispravno...i onda još na njegovoj stranici imaš link na kojem objašnjava sve ispravne i neispravne načine pozicioniranja zavojnica. Ko tu koga??? haha
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2019 u 10:39
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Hm, pa top zvuk nije ni prvo što mi pada na pamet kad vidim driver sa whizzer coneom. haha
Ma zna čovjek nešto, al po meni forsira dosta stvari koje nisu toliko bitne. Zapravo u cijeloj njegovoj priči su mi najparadoksalnije slike njegovih skretnica gdje sve zavojnice jednako pozicionira i bliže od preporučene udaljenosti za takvu poziciju, što kao nije ispravno...i onda još na njegovoj stranici imaš link na kojem objašnjava sve ispravne i neispravne načine pozicioniranja zavojnica. Ko tu koga??? haha

Tu je uvijek ona priča, iako je nešto mjerljivo koliko je to čujno i u kojoj mjeri se treba tim opterećivati...
pa...
praktično svi zvučnici su kompromis
a opet ispunjavaju funkciju i većina svira skroz ok bez obzira na mane 
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2019 u 13:07
Jako puno stvari se bez problema translatira iz mjerenja u čujno. To je u svakom slučaju lakši dio posla. haha
Ali neki zvučnici su puno veći kompromis od drugih, pa definitivno moraš biti svjestan takvog izbora.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2019 u 20:26

Jako puno stvari se bez problema translatira iz mjerenja u čujno. To je u svakom slučaju lakši dio posla. haha
Ali neki zvučnici su puno veći kompromis od drugih, pa definitivno moraš biti svjestan takvog izbora.

By the way...
Napokon uhvatio vremena i malo poslusao ovu zadnju samogradnju...onaj berilij s prethodne stranice je odlican visokotonac i radi odlicno sa 16P...
Reko bi da onom kom to ne pase da je gluv...

Da je skup, vjerojatno je...dal ima neki bolji best bay, sigurno ima...ali meni nis ne smeta kod njega...ni u osi ni van osi...ni iza njega...

Ponavljam, jos bi ga jedino volio usporediti sa RAALom al sam idiot to prodao...pa...
Ali uvijek ima nova godina i ljeto
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2019 u 20:56
haha Ne moraš meni govorit, meni su oni vrh. SBovi su best buy i najpovoljniji koliko ja znam. A s obzirom na skupoću proizvodnje, ako i vidiš jeftinije vjerojatno se radi o prijevari...kao onaj Tang Band ( ispod 150$) navodno berilijski, a zapravo legura metala u kojima je manje od 1% berilija...i još je i krive boje. haha

Ja imam na piku onaj noviji koji sam spomenuo, SB29BAC, a za njega specifično bi trebao ići u prodaju i waveguide tak da će se lijepo moći spariti sa 8" wooferom, kao u dizajnu na ovom videu (počinje od 1 minute). Ima i PR na bočnoj stranici koji se ne vidi na snimci

https://www.youtube.com/watch?v=K-q_p0VvX8k

Kaže konstruktor da mu je to naj zvučnik koji je dosad napravio i da će teško i sam sebe nadmašiti. A prije toga mu je među najboljima bio jedan sa RAALom haha
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2019 u 21:46

haha Ne moraš meni govorit, meni su oni vrh. SBovi su best buy i najpovoljniji koliko ja znam. A s obzirom na skupoću proizvodnje, ako i vidiš jeftinije vjerojatno se radi o prijevari...kao onaj Tang Band ( ispod 150$) navodno berilijski, a zapravo legura metala u kojima je manje od 1% berilija...i još je i krive boje. haha

Ja imam na piku onaj noviji koji sam spomenuo, SB29BAC, a za njega specifično bi trebao ići u prodaju i waveguide tak da će se lijepo moći spariti sa 8" wooferom, kao u dizajnu na ovom videu (počinje od 1 minute). Ima i PR na bočnoj stranici koji se ne vidi na snimci

https://www.youtube.com/watch?v=K-q_p0VvX8k

Kaže konstruktor da mu je to naj zvučnik koji je dosad napravio i da će teško i sam sebe nadmašiti. A prije toga mu je među najboljima bio jedan sa RAALom haha

Ol nije u heliusu ovaj visokotonac koji ja koristim...davno sam to gledao...

Od jeffa sam slusao/poslozio samo kairos i nije mi se svidio...drazi mi je bio kalasan od Joachim Gerharda (audio physic)

Kairos mi je bio nekako preopusten...nije mi najbolje legao...
Zato sam u jednom od predhodnih postova napisao da se ne moze vjerovati projektima s neta bez obzira na "ime" iza njega, odnosno dok ga ne cujes neces znati dali ti odgovara bez obzira na konstruktora ;)

Editirao nu!me! - 29.kolovoz.2019 u 21:54
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2019 u 22:17
Nesporazumijevamo se. haha Taj novi o kojem pričam je u heliosu.
Jasno, preferenca će igrat veliku ulogu, al nije mu zato dizajn loš, daleko od toga i sigurno će se hrpi ljudi svidjet, ali kao što sam rekao, moraš i poznavat konstruktora kolko tolko, a ja kužim njegovu briju. Jednom je javio svoje dojmove s nekog sajma, mislim da baš te Axpone, pa je spomenuo kako mu je većina brendova tamo imala nabrijan kreštav zvuk (za malo stariju publiku jelte), a svidjeli su mu se neki Faberi, Magico i neki novi aktivni od Elaca (mislim da Navis neki), tj Andrew Jonesa koji je imao ludnicu od basa za tak malu kutiju.
Tak da i očekujem od njega malo ležernije kutije.

Al gle, čak da i složim helios i da mi se ne svidi nešto, poštelat ga malo po ukusu nije problem.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2019 u 22:43
Kolko ja vidim stari je u heliusu

.ako ne proradi link..a vjerojatno nece
facebook.
Helios Speaker Project Part 9 - Final Waveguide Assembly,
Driver Installation

Editirao nu!me! - 29.kolovoz.2019 u 22:48
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2019 u 22:54

Editirao zed_alive - 29.kolovoz.2019 u 22:58
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2019 u 23:13
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Kolko ja vidim stari je u heliusu

A je, u pravu si, pobrkao sam. Novi visokotonac je u Revolutionsima.
EDIT: baš njegov Revolutions mi je recimo malo upitan dizajn, wooferi koje koristi imaju prilično jak breakup (iako čujno kad slušam solo driver nije nešto ofenzivan osim zbog amplitude), a filter ga slabo sruši, pa se vidljivo petlja u zvuk visokotonca. Nisam isprobao/poslušao razliku, ali ja bi to satrao u startu.

Editirao donkimizer - 29.kolovoz.2019 u 23:29
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 212223
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno