Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

In audio veritas

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
emaus78 View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj emaus78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: In audio veritas
    Objavljeno: 12.kolovoz.2019 u 16:35
Pozdrav ekipa!

Ovdje liječeni audio zaljubljenik.
Još dok sam bio mlad i lud zaljubio sam se u dobar zvuk, kupovao časopise čitao o kabelima i drugim čudima ali kako sam se tada školovao i bio vječito bez para, vrhunac opreme bili su mi nekakvi energy zvučnici i neko lentry level marantz pojačalo. 
Poslije me život odvukao u drugom pravcu ali sad kad sam se relativno financijski stabilizirao vrijeme je za obnoviti staru ljubav.
Za sada čitam i gledam što sam sve propustio u ovih 20ak godina koliko se nisam zanimao za hi-fi.
Uskoro će vjerojatno pasti odluka za neku prvoruknu kombinaciju  tipa komp+dac+neki mali aktivni shelf zvučnici pa nemojte zamjeriti ako uskoro postavim takvu temu. 

Btw. forum je jako informativan i koristan. Zahvala svim audio znalcima i entuzijastima!
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2019 u 16:42
Pozdrav i dobrodosao na forum!Bravo
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda / Pathos Logos / Slime Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT Terminator 2 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2019 u 17:37
Originalno postano od strane člana: emaus78 emaus78 napisao:

Za sada čitam i gledam što sam sve propustio u ovih 20ak godina koliko se nisam zanimao za hi-fi.
A taman ti je sad vrime za retro

Pa nastavljas od iste tocke haha

Dobrodosao!
Right here, right now
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2019 u 18:13
Sretno. Pređi odmah na high end ili još bolje samogradnju da preskočiš one dosadne međukorake. haha
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2019 u 18:16
M!
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2019 u 18:43
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Sretno. Pređi odmah na high end ili još bolje samogradnju da preskočiš one dosadne međukorake. haha

Na vrh
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2019 u 20:25
Pozdrav i dobro došao!

I ja sam svježi na ovom forumu, al sam si eto baš nedavno riješio istu problematiku koju i ti sada želiš riješiti. Baci oko na nedavnu temu "Pomoć oko odabira", možda pomogne.
Na vrh
emaus78 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj emaus78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2019 u 22:54
Originalno postano od strane člana: Snow_Jon_Snow Snow_Jon_Snow napisao:

Pozdrav i dobro došao!

I ja sam svježi na ovom forumu, al sam si eto baš nedavno riješio istu problematiku koju i ti sada želiš riješiti. Baci oko na nedavnu temu "Pomoć oko odabira", možda pomogne.

Tu sam temu najviše i čitao. Prva opcija mi i je bila Genalek 8010 i neki dac od 1000-1500kn i ta opcija stoji i dalje. Ipak kako sve više gledam, sve se više slažem s ovim dole mišljenjem i možda odem na cijevno pojačalo i neke bolje zvučnike. Iako pc opcija i dalje stoji. Koristim linux i kao izvor (transport) zvuka mislim da je u mom slučaju najpogodniji odabir. Dosta dobro je čini mi se to danas riješeno s BitPerfect tehnologijom.

Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Joj potjerat ćete me na prosjački štap. Koliko je danas High end? Kućni? Ono tiša mjuza, ne volim glasno slušati glazbu, najviše koralna, klasika ili jazz lagani.
Jel stoji otprilike ovakav proračun? Polovno ili novo, npr. malo cijevno pojačalo + dobar dac + dobri zvučnici (manje snage) za 15ak tisuća kn? jel to moguće ili da prodajem zemlju arapima, pa onda pitam?
Na vrh
emaus78 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj emaus78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2019 u 22:55
E da, hvala svima na pozdravima!
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2019 u 07:33
Pozdrav i dobrodošlica i od mene. Valjda neće biti, kao 100 puta do sad nakon uvoda tipa Elvis je ušao u zgradu, muk i javljanje skoro pa više nikad. Ono, ekipa se lijepo predstavi pa onda se više nikad niti ne ulogira na forum.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End