Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

RME ADI-2 DAC

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 10:16
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Deder golube, gukni kakav je uređaj zbog kojega je BADA odnijela gaće na štapu. Sigurno je yebeno dobar. Ako sam dobro skužio, to je ovo? Kakva je diđitalna volume rega u odnosu na analognu Ayon integrirca? Kojim kompom filaš, i tak...
DAC je L.K.S. MH-DA004. Ima 2 Sabre čipa 9038, jedan po kanalu, diskretni izlazni stupanj itd.
Glazba je na NAS-u gdje radi Logitech Media Server, a DAC opskrbljuje SoTM SMS 200 Ultra s napajanjem SoTM SPS 500.
BADA je imala više bajsa, ali ne tako čistog i preciznog, dinamički je bila tu negdje, ali po pitanju rezolucije i iznošenja glazbe, dosta lošija.
LKS radi odlično i sa PCM materijalom, ali sa DSD/SACD datotekama, briljira.
DAC ima volume kontrolu, ali kao i na BADI, nije tako dobra kao kontrola na pojačalu. Realno, za najbolji rezultat, treba integrirac, ili preamp. Iako, mnogi se kunu da kod njih radi savršeno. Kad su kod mene bili Tatamatini monoblokovi, činilo se da volume na DAC-u radi savršeno, iako nisam uspoređivao, jer nisam imao dobar preamp. Može biti da se je samo moje pojačalo izbirljivo.

Editirao amigo - 24.kolovoz.2019 u 10:21
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 10:25

ije poanta u tomu što je tko imao nego što ima sad. To je slika audio mentaliteta.

A postoji i ona druga mogućnost.
Da taj sadašnji DAC doista zvuči bolje.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 11:16

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

A kaj je bila ona BADA prije...jeftinarija, valjda...
Ti iskakaču iz svake paštete, nije poanta u tomu što je tko imao nego što ima sad. To je slika audio mentaliteta. Al neću više, da ne bi opet bila bitka na Krbavskom polju.
haha
Nema ti to veze s nekakvim audio mentalitetotm, ili ima, nisam ja kriv što sam iz znatiželje dao šansu za probu necemu što konceptom i cijenom ide kontra svega danas, bitan mi je bio koncept kojeg sam zelio probati, ono što koristi Audio Note recimo i još neki manje poznati.

Da je sviralo ok ili prosjecno, rekao bi ok, koliko love toliko glazbe, bit ce za viksu, vracamo se na BADU koja je odlican DAC, al trazimo dalje nešto više glazbe.

No desilo se to da je radilo toliko punokrvnije i ukupno bolje od svega što sam probao da sam se poceo smijati od nevjerice. Što cu rec svojim ušima i mozgu da to nije istina jer je eto prejeftino?

Možda je razlika u mentalitetu to što uopce dajem sansu stvarima koje konceptom budu zanimljive a ne nužno skupe ili super moderni Sabrei i štojaznam.

Prednost ovog modula je mozda u tome što ga za sada nitko od "ozbiljnih audiofila" nije uzeo u obzir, ispod radara je pa mu cijena nije skocila u nebo, rivjui na aliexpressu i slicnim sajtovima su "ok, it works".  Dakle kupili njega ljudi, al vjerojatno oni kojima je doseg plastikaner zvulja od kompa.

Ja sretan što guštam u glazbi, tko zeli neka kupi i proba, kome se gadi sama pomisao da mu stoji na polici, neka uziva u svojim dCsima i ostalim cudima.
To je to.
Mislim u biti toliko je stvar jeftina i lako dobavljiva da nema razloga da ga nevjerni ne kupe, sloze i probaju. Nije to moj proizvod da sad tu seruckam i teram vodu na svoj mlin, kak bi rvati mislili.

Nisam toliko blesav i od jucer da bi pisao preporuku za neku pizz.. koja ništ ne valja, i zapravo zaboli me, ja dao, ništa uzeo.

Imao sam ja i puno skupljih zvulja od sadašnjih, al j****a ovo isto radi bolje od svega, i što ja tu mogu.

Ovak izgleda složenac, preklapanje dig ulaza na žgance.

Editirao Gašo - 24.kolovoz.2019 u 11:44
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 12:36
Nda, vec se o tome pricalo, nebitno je sto je ispod haube vec kako zvuci. U svakoj industriji postoje trendovi no to ne znaci da je to ujedno i bolje.
Osobno mi se svidje koncept dacova sa fpga jer sam i sam u it svijetu preko 20g i mogu se igrati sa softverom da bi nesto dobio.
Medjutim opet se ponavljam, tko zeli cuti kako 44.1/16 zaista moze zvuciti neka posudi AN dac level 3 ili visi i pusti i usporedi sa bilo kojom danasnjom “hitech” pilom neovisno o cijeni.. Tko to moze isprobati nece vise pistati razno razne komentare koje sad pise jer ce svojim usima cuti ono sto do sada nije. Naravno treba uzeti u obzir i ostatak sustava koji ima jer nije nuzno da ce sa visim levelom dobiti vise posto mu ocito sustav ima limit..
Necu zagovarati nijedan brand niti mi je bitno kako se zove, ovo je samo primjer.

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 12:52
Očekujem dolazak jednog međimurskog diyera s diskretnim dsd dacom. Obojicu interesira usporedba lks-a i tog dsd daca.
Volio bih usporediti i taj Gašin, no za to je malo šanse.
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 13:53
Ja taj DAC imam već gotovo godinu dana. Do nedavno sam ga koristio sa Singxer SU-1 USB bridgeom. Jer Amanero unutar LKSa nije radio s DSD-om. Pa sam ih spojio kratkim HDMI kabelom I2S vezom.
Ali sad je Amanero složio softver da radi s DSD-om pa mi bridge više ne treba.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 14:03
Gašo, radi ti probavaj dok još imaš volje. Stariji sam od tebe 14 godina, a prije toliko godina još sam bio u diajvaju do grla, t.j. imao sam volje i želje probati štošta. U to doba još nije bilo ovakvog sklopovlja za kupiti pa se krpalo na onoj razini. Jednom sam oko Yamaha plejera gradio priču, napravio kutiju a la Krell (top loader), modificirao, naslušavao pa skurio BB PCM69 DAC čip. Pa sam stavio dva PCM56 koji su bili 16 bita pa malo stišao jer je filter čip u njih gurao 18 bita i jer je volume kontrola uredno rušila rezoluciju. Radilo je dobro, otprilike kao i PCM69. Tek tad sam se zagledao u spekse dig. filtera i skužio da ima pin za selekciju 16/18 bita. Na kraju sam u to čudo prepuno raznih napajanja (bilo je valjda 5 zasebnih trafoa) i clockova uz festival svakojakih điđa kondića, uglavio AD1865. Još se sjećam potpuno novog svemira koji mi se otvorio pred ušima. Nevjerojatan čip. Najbolji multibit vjerojatno svih vremena. Uz BB PCM63 i legendarni Philipsov TDA1541A. Na koncu konaca, DIY tenk je dobio i cijevni buffer na izlazu. To je tek bila pjesma.

Svojedobno sam bio zaljubljen i u filterless (non-os) zvuk pa sam probavao TDA1541 i 1543 s raznim izlaznim sklopovljem i različitom I/V konverzijom. Šopao to SPDIF receiverom i I2S linijama iz Marantz plejera... Pa 2008. napravio USB DAC s entry BB čipom koji je radio paranormalno divno za te pare, a i generalno. Bilo je svega i muke i uživanja i učenja. Gradio u životu aktivne zvučnike, razna pojačala i bezbroj preampa. Ukratko, dogurao sam negdje do svojeg objetivnog limita, zasićenje, nije više bilo motivacije i ubrzo sam se okrenuo Krellovima i Levinsonima. Danas mi se više ne da pa konformistički guštam u vrhunskoj digitaliji sretan jer sam uopće natrapao na to i jer sam nekako kupio. Sve u svoje vrijeme.

Editirao Apparatus - 24.kolovoz.2019 u 14:04
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 16:18
Al ovo, ruku na srce, nije baš pravi DIY.
To je gotovi projekt, gotova pločica kojoj treba dodati trafače i skutijati je.
S DIY-em na bazi vlastitih projekata limitiran si vlastitom konstruktorskom sposobnošću.
Ovdje, pak, ovisiš o sposobnosti originalnog dizajnera.
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2019 u 12:16
Meni je DIY kada zalemim dvije zice, i onda se mjesec dana cudim vlastitom uspjehu.

Zar netko danas konstruira svoj DAC iz nule!?

"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2019 u 17:24
Moglo bi se. Zasto ne?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno
Forum: Računala i audio