Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Upgrade CD playera

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Upgrade CD playera
    Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 22:11
Govorili smo o ugradnji Low Jitter Clocka.

Dakle, ovdje: https://www.diyaudio.com/archive/blogs/alexcp/994-adding-tentlabs-xo2-2-low-jitter-clock-exposure-2010s-cd-player.html je čovjek stavio Tent Labs clock i napajanje u Exposure 2010S player. Međutim, to bi izašlo 2000 kn, dakle isto kao i taj player u SH, znači - preskupo.

vidim clock za $39,80. Treba mu samo AC napajanje 8 do 12 V... dakle mali print trafoić.

Pa sad - ne znam je li to čemu (taj sa ebay-a) ?  

Editirao kiko - 24.kolovoz.2019 u 22:33
Se vas bum tužil !
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 22:55
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 22:57
Slozi fino low noise napajanje i gotovo. Mozes povuc DC negdje iz cd playera i napraviti malo ccs/shunt napajanje
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2019 u 09:32
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=valab+oscilator&_from=R40&_trksid=m4084.l1313&_nkw=valab+low+jitter

Možda taj HPRC-331: High Precision & Low Jitter Audio Clock with Ultra Low Noise Circuit ?
78 funti.  Čini se dosta ozbiljan..

Što se tiče napajanja, koliko sam shvatio - što je kvalitenije, to bolje. 
Se vas bum tužil !
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2019 u 10:25
Kiko, kupi sto se tebi cini ok.
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2019 u 10:32
Se vas bum tužil !
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2019 u 11:13
Prvo ti sebi odluci sto koji ces clock oscilator kupiti pa vidi njegovu potreznju u napajanju, pa onda..
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2019 u 11:43
Pa eto taj HPRC-331 i to napajanje odgovaraju. Izašlo bi oko 100 Eura zajedno. Mislim da je to ok cijena. Neko primjetno poboljšanje bi sigurno bilo čujno. Čitao sam da standardno ugrađeni clockovi playera imaju i 100 ps jittera  Kad usporediš s ovih 0,5 ps - to je više nego značajna razlika. 

Jedino što je glupo kod tog HPRC-a - pločica nema rupe za montažu vijcima.. ali nekako ću je već prikeljiti..

Se vas bum tužil !
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2019 u 12:03
Da, al pitanje sto jos u playeru generira jitter, kakva mu je distribucija clocka, napajanja u ostalim kriticnim tockama, pitanje dali ta preciznost ima smisla u okolini. 100€ samo za clock, meni nije bas racionalno. Nece izvor clocka resiti sve manjkavosti.

Internet je pun dezinformacija, pa citanje treba uzeti s rezervom.

Editirao Gašo - 25.kolovoz.2019 u 12:05
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.kolovoz.2019 u 12:49
A čuj, šta ja znam, nauka je to... glup

Onaj tip je napisao: "My impression is that with the XO, the sound became richer in details and more transparent, with better spatial resolution. Obviously, this is very subjective; no double-blind comparison could be performed on just one CD player being modified."

A obzirom da ja imam isti takav player, isto tako spojim kao i on i pretpostavljam da i s ovom kombinacijom nekakve razlike na bolje mora biti, makar i minimalne. Moj player izgleda kao iz dućana, sviđa mi se, a i novi je laser pa ono - mislim zašto ne.. 100 Eura je nekakav plafon za to, više ne bih dao. 

Malo se igramo, i to je to. Dok bih ja sad uspio prodati ovaj i naći bolji za neznatno više para... pitanje kad bi to bilo..

Se vas bum tužil !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno