Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zvučnički stalak, zaozbiljno

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2019 u 22:18
Nakon toliko godina foruma, mislio sam da smo ipak nekako s vremenom ustanovili da to što se uči u obrazovnim ustanovama nema direktne veze sa hifijem. Ne znam zašto neki ljudi misle da ima, jer se ni u jednom udžbeniku/knjizi ne govori o utjecaju toga nečega na zvuk sa hifi stajališta.

Ako aluminij više zvoni (ne znam, samo ponavljam) možda je spektar njegove zvonjave takav da manje smeta ili se ne doživljava ometajuće kao gvožđe. Možda rezonira na drugim frekvencijama pa je time bolji za odeđenu namjenu, možda se brže smiruje titranje ... Možda je nešto deseto..
Poanta je da stvari nisu tako jednostavne, a još očitija poanta koju nitko ne može pobiti je da nitko nije radio nikakva istraživanja u tom smislu.
I sad dalje može prića ići u krug teorije i iskustva, kao i hrpa tema na forumu, ali mene ta priča ne zanima. A u prvom redu me ne zanima jer nitko ništa nije probao/slušao (obično), samo se drži načelnih teorija i priča se ne miče s te točke.

Appy ... kažeš bio u VT i vidio i Pevec. Ajde, good for you haha  Ali sigurno nisi vidio Technopartner, jer ako si ga vidio morao si ići kod njih ili možda u još 1 ili dvije hale negdje iza njih, gdje idu samo uposlenici ili psi lutalice haha

PS. Btw. zaboravih ... ako slučajno nađem majstora i ako isto bude stajališta da to neće dobro držati, mogu se staviti dva vijka, ne samo jedan. Focalov stalak, koji mi je put vodilja (izborom materijala), je imao jednu cijev, ali nepravilnog oblika, nešto poput trapeza, i mislim da se ona pričvrščivala sa 2 vijka gore i dolje.

Editirao Sten - 20.rujan.2019 u 22:27
Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2019 u 22:21
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

E, a sto ne postoji vise vrsta i kvaliteta aluminija?
Uzdam se u sreću po tom pitanju, evo priznajem. Ne postoji 100% sigurnost da će AL stalak biti bolji, ali znam što mogu dobiti sa gvožđem, pa mi se to ne čini kao prevelik rizik.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2019 u 23:26
Moja prognoza je da ćeš tim sistemom napraviti drek na šibici, a ne dobre stalke. To je kao da radiš skije od kartona.
Bajdvej, kakav uopće stalak? Nemaš li ti nešto što samo stoji?
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2019 u 23:58
Vidiš, mogao bih staviti od kartona. On sigurno manje rezonira od gvožđa.

Btw. jel trebam povećati font u potpisu? Izgleda da, ali to bi mi poremetilo feng shui i izgledalo bi vrišteće k'o kod tebe, pa neću.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2019 u 00:31
Uh, sad sam ja morao čitati popis tvoje fengšui opreme. 
Smznut
Ostalo mi u sjećanju da si imao one neke srpske zvuljare što se zovu ko insekti. A kad ono Totem.
Ovo MC Marohei Maduro S je bulja? Zvučnica? Znam da Maro ima svakojakog bakra, al je ćorav za zvučnice namatat. A gdje ti je gramAfon?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2019 u 16:07
Po.meni, dok se tu dopisujes sa forumasima, vec si mogao izguglati neku firmu ili obrtnika i pitati uz neki verbalni opis dali bi ti oni to napravili, dali moras i kakav nacrt dofurati, dali bi ti ili oni nabavili materijal itd.

Osobno bi poslusao ljude koji znaju nesto vise o svojsvima, nacinu obrade i spajanja metala.

Prilicno je zamorno ovako.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2019 u 16:16
Osobno mislim da ima ljudi koji jos nisu svjesni snage uma i sugestije iz perspektive percepcije.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2019 u 16:41
A jesi Sten tvrde šije
Sve smo ti objasnili a ti po svome. Prvo, zavarivanje aluminija s čelikom se rijetko radi, obično u autoindustriji. Bolje ti je otiđi u neki tuđi grad to napravit da ne ispadneš redikul u svom gradu.

Al najviše me zanima kako si došao do zaključka da je aluminij bolji od čelika po zvuku ?
Kojom metodom ? Što si uspoređivao ?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2019 u 16:55
Sten daj slozi kompletan nacrt sa svim elemtima barem, onako kako si zamislio konstrukciju stalaka i stavi ga tu da ti ljudi mogu davati sugestije gdje stvar jos mozes poboljsat.

Falabogu danas ima đaba softvera za crtanje.

To bi ti bilo konstruktivnije nego pricat o zraku i govorit kako je u Virovitici nemoguce napravit j...i stalak.

Svaki k... j prije same izrade dobro je izmozgat, nacrtat , kontemplirati malo , doraditi ga...

Kaj mislis da ja sve napravim od prve?

Realno, u bilo koju radionu da dođes bez konkretnog nacrta i pocnes im rukama i nogama opisivat sto bi ti htio, odfikarit ce te po kratkom postupku, moguce i od tuda losa iskustva.

Editirao Gašo - 21.rujan.2019 u 17:03
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2019 u 18:14
Što se tiče majstora, ne postoji tu nikakva konstrukcija. Treba samo zavariti pločicu unutar šipke (totalno nebitno kako će to izgledati, kojeg oblika će biti, samo je bitno da je točno paralelno s rubom cijevi) i napraviti navoj točno u sredini. Slika koju sam stavio sve govori, i to je sva mudrost koju majstor treba napraviti, dalje mogu sve sam. Ako je to nekom (majstoru) neshvatljivo, onda mu ne bi ni dao da radi.

Btw, uopće ne treba biti čelik i aluminij, što se mene tiče može i malo deblji komad aluminija zavariti iznutra u kojem će biti taj navoj. Nisam stručnjak, ali npr. Solidtech koristi samo alumij u svojim policama i, gle čuda, sve je vrlo, vrlo čvrsto, bez ijednog vara.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente