Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

streamer iliti network player

Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.studeni.2019 u 23:56
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Pročitao oba posta prije editiranja u nulu pa se pitam jel ovo zadnjih dana neka talačka kriza na forumu?

U Dubrovackoj republici imali su odredbu da nikad nisu vijecali i donosili odluke kada je bilo vrijeme od juzine, juga. Mozda bi bilo dobro opet uvesti tu odredbu...  mig

Na vrh
nharamb1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nharamb1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 11:17
Pozdrav,

Ja bih u ovoj temi pitao za raspberry pi(3b) kao strimer. Naime nakon štelanja Volumia 2 prošao sam i neke upgrade na forumima i napravio jedan ali stvar je ista. Flac prenosi dobro ali 24/96 i sve više formate i DSD ne. U tijeku reprodukcije čuje se pucketanje. Ne stalno nego tu i tam se javi neki klik. Kupio sam i novu karticu i sve ponovo instalirao i upgredao ali isto! Imam i SSD disk i obični hard sa muzikom, koristim i Audioquestov jitterbug na kablu prema DAC-u a napajanje za rpi je 3A. Povezan je mrežnim kablom, adresa je statička, mreža je optka sa 150 mb na prvom portu. Buffer je trenutno na 8 mb a buffer before na 20%. Sa starim volumiom to ili nisam imao ili nije bilo primjetno.

Ako ima neko da me riješi smetnje, budite blagi...neki tutorial možda...ne znam, sad me to sve više smeta.

Lp svima!
hardy
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 13:29
Hm, da probamo s nekim pitanjima i opcijama koje bi se možda isplatilo isprobati i provjeriti:

Da li pucketa i bez Jitterbuga u lancu?
Da li si probao s nekom drugom USB žicom, da eliminiraš eventualni problem s USB kabelom?
Štekaš li RPi i DAC iz različitih zidnih štek doza?
Da li si probao okrenuti polaritet jedne od šuko utičnica, pa probati da li se i onda čuje pucketanje?
Koristiš li u Volumiu neku dodatnu opciju, tipa upsample-a?

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
nharamb1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nharamb1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 18:43
Evo me, sve sam probao idem po redu

Bez Jitterbuga           - još gore
Drugi kabel              - isto je
Da, plus                 - RPi je u normalnoj a DAC u kvalitetnoj letvi
Okrenuo polaritet RPi-a - mrvicu bolje
Ne

Hvala Ti puno, već sam umislio da ludim...

Vjerujem da ima nešto u štelanju software-a, možda se neko javi...
Lp
hardy
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 19:36
Za raspberry kao transport nemoj koristiti usb izlaz, nego kupi jos jednu karticu tipa Hifiberry digi+pro. Ima i skupljih, ali ovo je najzlatnija sredina.
Spdif izlaz spoji na DAC. A za savjet koji spdif kabel, nemoj otici u susjednu temu.

Editirao George - 27.siječanj.2020 u 19:37
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 20:08
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Za raspberry kao transport nemoj koristiti usb izlaz, nego kupi jos jednu karticu tipa Hifiberry digi+pro. Ima i skupljih, ali ovo je najzlatnija sredina.
Spdif izlaz spoji na DAC. A za savjet koji spdif kabel, nemoj otici u susjednu temu.

Slažem se!
Uzmi Digi Pro karticu

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 21:40
Originalno postano od strane člana: nharamb1 nharamb1 napisao:

Da, plus                 - RPi je u normalnoj a DAC u kvalitetnoj letvi
Okrenuo polaritet RPi-a - mrvicu bolje

probaj sad uštekati oba u istu letvu (poželjno da je i amp tu uštekan). to je da eliminiraš ground loop koji se može dogoditi zbog neke manje razlike u potencijalu između groundova iz različitih izvora (letvi, doza)

Editirao zed_alive - 27.siječanj.2020 u 21:41
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 21:49
a inače, slažem se s drugima, dobro bi bilo nabaviti neku digi karticu za RPi pa pičiti u DAC preko S/PDIF coaxa. naime, RPi nema kvalitetno riješenu USB komunikaciju, to nije na nivou PC. s dediciranom karticom pretvara se u kvalitetni izvor (i nema govora ni pucketanju)
Na vrh
nharamb1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nharamb1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2020 u 14:53
Hvala Vam svima,

Sve je prilično jasno. Ono što sam napravio je: uštekao oba punjača u bolju letvu, a Jitterbug stavio na hard. Sad je dobro i ne pucketa ni 24/192. Išao bi na spdif karticu ali samo USB ima podršku za sve formate. Stavivši Jitterbug na hard je zapravo to što ste rekli da USB portovi nisu na nivou PC-a. Iz mog eksperimenta proizlazi da portovi nisu problem kao izlazi - nego kao ulazi!
Ono što ću probati posuditi još jedan Jitterbug i staviti na kabel prema DAC-u. Zašto - zato jer i DSD svira bez pucketanja osim na početku pjesme.
Ono što bih htio je silent PC sa jakom konfiguracijom i Roon program na to. Zašto - zato jer sam ga imao free i u dva tjedna utvrdio da radi fantastično: nenametljivo, slojevito, stage, sa lakoćom slušate i uživate u glazbi. Bolji serveri su IMHO ipak precijenjeni.

Lp
hardy
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2020 u 15:09
Originalno postano od strane člana: nharamb1 nharamb1 napisao:

Hvala Vam svima,

Išao bi na spdif karticu ali samo USB ima podršku za sve formate. 

Lp

Odakle ti ova informacija?

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA