Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć - zvučnici preporuka

Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
cydia View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cydia Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć - zvučnici preporuka
    Objavljeno: 18.listopad.2019 u 16:21
Pozdrav,

odmah najvažnije, skroz sam neupućen, ne kužim se baš u tome, zato sam tu za neke informacije, pomoć ili šta god.

Trenutno imam receiver Yamaha RX-V457 i još 2 staaaare zvučnike od aiwa SX-FZAP1, Main speaker: Music Power: 60W, Impedance 6 ohm, Sourround speaker: Music Power 20W, Impedance 16 ohm

Bio sam kod frenda i ima neke (nisu bile neš skupe, neke JBG) manje, plus receiver od Samsunga i joj... pa to baš onako lijepo i čisto zvuči i taj bas, onako ga osjetiš baš u kosti... teško opisati... kod mene se bas čuje više... hmmm... drugačije :-)
U biti da skratim, želim neku upgrade... a sada, koliko para? Pa ne znam... možda bih tražio nešta polovno preko njuškala... novo možda neš na akciji samo... pa je li mi imate nešta za preporučiti? Na šta uopće gledam? Samo znam da W i nije toliko bitna stavka? Znači ne treba mi ništa extra, svemirski, ali opet da imam nešta lijepo i dobro, da mogu uživati kada slušam pjesme i video/filmove... Trenutno mi je na receiver spojen tv i iMac i preko toga puštam onda filmove i muziku.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2019 u 17:53
Dobrodošao na forum, dobri čovječe. Molim te, kupi si ovo. Dođeš k tipu sa soma kuna i on će ti ih prodati. Radije kupi ti jer ti trebaju, jer ću ih na kraju kupiti ja, makar mi ne trebaju nimalo.
haha
Upravo je nevjerojatno da taj zvučnik ćubi u oglasu toliko dugo za te pare. To se zove opće neznanje. Prekrasan komad engleske stolarije i zvučničkog inženjeringa generalno. Firma mi je poznata odavno (čuo barem 3-4 modela) i tvrdim da nisu napravili ni jedan pogrešan zvučnik. A za ove "pare" boljega u svemiru zacijelo nema.

P.S. Ne bi bilo loše staviti i link, jel...khm...
Ljut

Editirao Apparatus - 18.listopad.2019 u 17:55
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2019 u 17:58
I naravno, kad jednom odlučiš nabaviti bolju amplifikaciju od tog risivera, zvučnici ti neće biti usko grlo.

Editirao Apparatus - 18.listopad.2019 u 17:58
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2019 u 18:04
oprez oko Isisa. to su zvučnici preko 20 jari stari, što nije problem. ali je problem što su meni na istim takvim Isisima visokotonci trajali 20 jari, i onda se počeo guliti lak s njih, a oni propuhivati. a nova zamjena ne postoji jer su to Castle oriđiđi visokotonci sa specifičnim custom faceplate-om. druga stvar, taman da je sve s visokotoncima ok i da će godinama biti tako, malo su to zafrknuti zvučnici jer su sami po sebi tanani basom, i kako će oni funkcionirati, to ovisi o prostoru, pa i o pratećem sustavu (najviše, jasno, o ampu - vole amp moćan u basu)
Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2019 u 21:09
Najbolje da prika (ili je prija ? ) Cydia prelista zvučnike po njuškalu koji mu ulaze u budžet ,pa onda metne linkove ovdje ,a mi mu pomognemo da odabere najbolje od tog .
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2019 u 22:04
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2019 u 23:04
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2019 u 23:05
Dođi na Too loud fest pa pogledaj i poslusaj u zivo sto se nudi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2019 u 23:07
Na vrh
cydia View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cydia Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2019 u 17:13
Pozdrav,

hvala na informacijama. Znači za cijenu, hm... ako su polovni onda tako negdje oko 1000kn, eventualno i malo više, sve ovisi, ali i ne rado baš 1500 kn...

A što sam našao na njuškalu su ove tu:

KS Kücke Linea B50
KEF Cresta 10
Infinity RS4000
MONITOR AUDIO RADIUS 180
FOCAL JM lab Chorus 705
Ciare/ electronic melody
Mission M72
NS 7900
INFINITY EL 20
Tannoy Mercury m1
IMG Stage Line SOUND-65/SW
Mission LX-2

I ovaj Castle Isis što je Apparatus naveo... što mislite?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje