Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć - zvučnici preporuka

Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:13
Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

I ti dao toliko love za tog macka u vreci koji u sebi ima drotice za sprihere tanke delat!...Pa tko je tu onda mazohist?;

eto...a mogo čo'ek kupit radije onaj audio po pe-esu...PS Audio...
Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:24
@Snd ,ak već veliš da budemo ozbiljni ,onda ne trebamo bježati od istine ,već priznati činjenicu da je svaki proizvođač ,koji je upotrijebio tehnologiju ,koju mi obični smrtnici ne razumijemo (kao što insuiniraš da ja ne razumijem zašto AE stavlja spužvu na alu membranu),a ta tehnologija ima prednosti, onda tu tehnologiju i masno unovčio . Odnosno ,toliko je bombastično izreklamirao i na osnovu nje digao cijene da je sve zvonilo ! Ne vidim da je to uradio ni AE ni Wharfedale .
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:30
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Pričamo o tome da audiofilima zapravo zvuk nije visoko na listi prioriteta. No to već znamo...haha

a to bi trebalo povlačit sa sobom, ako ti je zvuk visoko na listi prioriteta, da sve drugo nema bitnost

da živimo u situaciji gdje nas financijski briga jel za 5 godina bacamo zvučnik u smeće i kupujemo brend nju vans, onda bi se moglo pričat o tome šta nam je bitno, jel zvuk ili šta, pa onda izguštaj i baci, kupi što ti zvuči najbolje i nebu d' cicija 

Rijetki su oni na ovom forumu koji imaju zvučnike ili bilo koju drugu komponentu više od 5 godina. Onih više od 10 godina pogotovo...
No to nije bitno...
Bavljenje ovim hobijem je ponekad patnja. Imaš cijevno pojačalo pa svakih par godina trebaš nove cijevi, imaš solid state pa ga moraš refrešat, imaš gramodon pa trebaš novu iglu ili zamjeniti ulje ležaja, imaš CD player pa trebaš mjenjat laser..itd..itd...
Iz iskustva ti mogu reću da je ova priča o spužva ovjesima nategnuta. Naravno da stradavaju ali ništa bitno više nego gumeni. E sad...vjerojatno badava ja ovo pišem jer će i nakon toga sve biti po starom. Još jedna predrasuda koja ako se dovoljno često ponovi postaje "istina"...haha
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:31
meni nije jasno zasto zvucnik kojem je promjenjen gumeni ovjes ne svira kao original ?

šta, zato što je sad nova guma malo kruća pa joj treba stotinjak sati radi da se malo ''razgiba'' a nakon tog će raditi bolje nego guma stara 30godina ?
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:32
Originalno postano od strane člana: Mijo Mijo napisao:

@Snd ,ak već veliš da budemo ozbiljni ,onda ne trebamo bježati od istine ,već priznati činjenicu da je svaki proizvođač ,koji je upotrijebio tehnologiju ,koju mi obični smrtnici ne razumijemo (kao što insuiniraš da ja ne razumijem zašto AE stavlja spužvu na alu membranu),a ta tehnologija ima prednosti, onda tu tehnologiju i masno unovčio . Odnosno ,toliko je bombastično izreklamirao i na osnovu nje digao cijene da je sve zvonilo ! Ne vidim da je to uradio ni AE ni Wharfedale .

Pokušavam shvatiti što želiš reči. Za tebe je problem što kompanije koje proizvode zvučnike imaju intenciju da zarade?
Jel to ili?
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:33
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

I ti dao toliko love za tog macka u vreci koji u sebi ima drotice za sprihere tanke delat!...Pa tko je tu onda mazohist?;

eto...a mogo čo'ek kupit radije onaj audio po pe-esu...PS Audio...

Bolje da je meni dal te novce ja bi jos vise proputovao svijeta i uzivao...dapace ucinio bi i dobro djelo a ovako se mora tu svadjat po forumu i dokazivat nedokazivo....
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:36
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

meni nije jasno zasto zvucnik kojem je promjenjen gumeni ovjes ne svira kao original ?

šta, zato što je sad nova guma malo kruća pa joj treba stotinjak sati radi da se malo ''razgiba'' a nakon tog će raditi bolje nego guma stara 30godina ?

Zato jer nije blagoslovljena.....
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:37

Ak si stavio originalni ovjes svira isto. Osim ako se ne radi o driveru žblj marke kojem su varijacije između uzoraka tragično velike. haha
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:41

mislim nisu mi jasne te izjave
radio sam to, mjerio sam to...
meni su ti drajveri zvučali identično i mjerili su identično...u osi, van osi...kako god da okreneš
mjenjana je original guma sa original gumom od proizvođača

tako da vam baš i ne drži vodu da će drajver radi tog ''zvučati'' drugačije...ili biti gori nego ''original''
može biti samo bolji...
prvih desetak sati će možda i zvučati ''drugačije'' ali nakon tog je to identičan drajver kakav je bio i prije izmjene...

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:50

malo različita kvaliteta materijala, geometrija kalupa, debljina materijala, i neće se ponašati identično kao original...pretpostavljam. samim time to više nije isti driver. uz malo sreće, neće ipak biti bitno različit. no kako znati unaprijed jel će biti više ili manje sreće? to znamo kad promijenimo tek

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje