Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć - zvučnici preporuka

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2019 u 18:45
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
cydia View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cydia Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 01:53
@hudo, a koje su sve čuo s one liste? Koje onda odpadaju sigurno?
Za ove Castle Isis, hm… malo se tu bojim kupiti toliko stare zvučnike pa da mi kasnije nešta ne radi, a nisam baš profić da sada gledam što ne radi ili što bi moglo biti pokvareno… hmmm. ne znam, možda bolje da još pričekam, možda još naleti neki best buy.

Znači kako vidim, kada čitam vaše komentare, ove su još u igri:
1. Castle Isis 1.000,00 HRK 
2. Tannoy Mercury m1 1.000,00 HRK 
3. Mission LX-2 1.200,00 HRK 

A kako su ovi?:

Wharfedale DELTA 9   850,00 HRK 
ONKYO SKF-4800 1.700,00 HRK 
Q Acoustics 3020 1.600,00 HRK 
DAVIS ACOUSTICS EVA 1.529,00 HRK - Novo -
Tannoy Gold Eclipse  
Acoustic Energy AE100 1.638,00 HRK  - Novo -
Na vrh
cydia View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cydia Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 01:58
Hmm... nema ovdje opcija za editiranje svog posta? Ako ne onda:

ONKYO SKF-4800 Isto - novo -
Tannoy Gold Eclipse oko 1300 kn
Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 11:36
Od novih ,definitivno probaj poslušati Davis i AE 100 . I za jednog i za drugog ti se itekako isplati dati tih 500-600 kuna više u odnosu na polovnjak za 1000 . S tim što su oba navedena ,po mom mišljenju za sobe do 16 kvadrata . Mislim ,premali su za neki veći dnevni boravak .
Na vrh
cydia View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cydia Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 11:57
Znači ako bi rangirao zvučnike ove, DAVIS ACOUSTICS EVA i Acoustic Energy AE100 bi bili prije nego Q Acoustics 3020?

Još sam vidio da je ovaj DALI SPEKTOR 2 ok? Cijena mu je 1890 kn nov iz dućana.

Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 12:18
Pa gledaj ,AE 100 su pravi mali biseri . Čini mi se da ti to more potvrditi i Gašo ,jer je imao iste i frizirao ih . Davis acoustics je firma koja proizvodi drivere za samogradnju ,pa nekako očekujem da su i njihovi driveri u gotovim kutijama kvalitetniji od prosječne komercijale . Q Acoustics 3020 su bili fest nahvaljeni ,ali ja osobno bi dao prednost ovoj dvojici.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 13:32
Mogu potvrditi, ali realno ispruzio bi se do novih.  Plovne je teško pronaci u ok stanju i ipak trebaju intervenciju na visokotoncima što otpada ako sam ne znas.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
cydia View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cydia Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 13:34
A kakvi su Pro-Ject Speaker Box 5? Vidim na Amazonu se može dobiti za 200 EUR nove + shipping...
hmmm... 
Ove su znači još aktivni:
(novi iz dućana u HR ili Amazon):

Q Acoustics 3020 - 220 EUR
DAVIS ACOUSTICS EVA - 220 EUR
Acoustic Energy AE100 - 220 EUR
DALI SPEKTOR 2  - 253 EUR
Pro-Ject Speaker Box 5  - 220 EUR

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 13:42
Ajmo malo objasniti i pojednostaviti.

Nitko ovdje nije zivio sa svim tim zvucnicima da bi mogao tocno reci kakav je koji i u dnosu na neki drugi, a i da je, to nebi bila procjena iz tvoje nego iz tuđe perspektive.

Osobno mogu potvrditi jedino da je Acoustic energy tvrtka koja je davala puno za novac, i što se izrade tice i sto se zvuka tice.

Moras odluciti sam na kraju, al nije dobro odmah siriti se na 20 opcija jer poludis inace, a svako tko se ovdje javi ce imati neku svoju ideju. Nastane kaos u glavi.

Editirao Gašo - 23.listopad.2019 u 13:43
Na vrh
cydia View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cydia Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 14:04
A dobro, to vjerojatno je, samo što nemam baš sada priliku ih poslušati negdje te modele... 

A zato sam i suzio na ta 5 za sada, pa eto, svaka informacija dobro dođe. U biti od tih modele kako sam shvatio, ne mogu pogriješiti? 
Jer kako sam već naveo, ja sada slušam muziku (i Filmovi) s aiwa SX-FZAP1, a bio nedavno kod frenda, on je kupio davno neki komplet Samsung receiver plus te neke JBG (oko 1000-1400kn) i meni bio to već vrh, pa zato bi neki upgrade, da bude nekako bolje i ljepše za slušati nego kod tih aiwa... Eto, nadam se da shvaćate i mene, meni je najveći problem da ne znam baš gdje bih poslušao svaki zvučnik.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Uradi sam