Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

XLR kablovi za bridge dva stereo pojacala

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: XLR kablovi za bridge dva stereo pojacala
    Objavljeno: 23.listopad.2019 u 19:26
Interesira me ima li netko na Audifil.net forumu da mi moze napraviti pristojne XLR kablove za prespajanje dva izlazna stereo pojacala u mono blokove? Naravno, samve troskove i rad ja placam.smijeh
Dolazim u Zagreb 24. XI 2019 na vecer i ostajem taj cjeli tjedan do 30.XI 2019 kad picim nazad.

Ako je cjena OK, mozda bi kupio i jedan par XLR kablova za bi-amping. Duzina, sto ja znam, mozda nesto kao 1-1,5 m, jeli to dovoljno dugo?
Zed
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 21:24
Moras konkretno napisat koja su to pojacala i sto je ispred njih.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2019 u 21:55
Konkretno dva Electrocompaniet AW 60 FTT, a ispred njih je Electrocompaniet EC 4.6.
Zed
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2019 u 11:35
To su stereo pojačala, i nigdje, ali nigdje u manualu ne piše da ih se smije ili ih je poželjno koristiti kao briđane monoblokove ili da imaju opciju internog jumpera ili neceg što bi ih kao tvornička opcija stavilo u taj mod rada.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2019 u 12:00
Imao sam AV220 Electrokompaniet  koji je radio u bridgeu. Samo spajanje mora biti izvedeno ovako:

Balanced bridged mode (Mono)
Use an XLR interconnect from the
preamplifiers balanced output left or right to
the power amplifiers right input.
Link from the power amplifiers right XLR
output to the power amplifiers left XLR
input.
This link must turn the phase of + and -.
Connect the speakers + to the amplifiers
right out +. Connect the speakers – to the
amplifiers left out +.

Pa treba malo pripaziti. Sam EC je preporučavao bridge za to pojačalo.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2019 u 12:10
Ali to nije to pojacalo, pa prica nije ista.

Postoji manual i ne navodi nikakva briđanja

Editirao Gašo - 24.listopad.2019 u 12:11
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2019 u 13:10
Ne zelim sad tu filozofirati, nego kažem da treba biti oprezan i da zelje u pojedinim slucajevima nije moguce ispuniti.

Kod ovog slucaja bi zapravo trebalo napraviti XLR na pozitivni i negativni RCA  kabel, na XLR ulazima vratiti 1-3pin jumpere i tako pokušati, jer nemamo shemu pojačala niti tvornicki opis briđanja pa ne znamo jeli ulazni stupanj potpuno simetrican za XLR ulaz.  Opet navode da je ovo fully balanced amp, a nije, u najbolje, slucaju je ulaz slozen kao instrumentacijsko pojačalo.

Kad briđate neko stereo pojačalo, njegovi izlazni stupnjevi a i napajački dio su u 4x goroj poziciji što se strujnog opterecenja tice pa nije prvo pametno briđati bilo što, a i postoji velika šansa da ce lošije raditi.
Zapravo ne lošije, nego ce prije kapitulirati na vecim glasnocama.

Editirao Gašo - 24.listopad.2019 u 13:23
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2019 u 13:23
Ja sam vec prije imao XLR kablove za bridzanje i to je radlo super, ali sam onda prodao cjeli system i nabavio sebi Gryphona. Sad ponovo imam dva EC AW60 i imam namjeru da ih spojim kao mono blokove ili u biampu.

Pitanje za tatamatu, moze li se kao na tvojoj slici spojiti pojacalo sa RCA kablovima? Imam tih kablova za izvoz, pa bi probao.

Drugo pitanje, na ovim EC pojacalima kad se voze RCA kablovima obicno se spoje 1 i 3 na XLR ulazima i tako podize snaga za 2 db. Pitanje je, ako spojim dva EC AW60 sa RCA kabelima kao na tvojoj slici, moram li spajati 1 i 3 na XLR ulazima ili je to nepotrebno?
Zed
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2019 u 13:44
Treba biti oprezan i u svakom slučaju eventualno bridganje prepustiti iskusnom elektroničaru (Gašo npr.), evo jednog posta sa Audiokarme:

A friend left me his 2 Electrocompaniet AW60FTT amps with the request to bridge them to be used as two mono blocks and that in itself is pretty straightforward but the thing is they don't seem to be all that healthy.
After doing some tests I noticed they start cutting of at high frequency : above 6khz on one it goes down very fast and at 12khz I have no output at all, on the other one its a little higher, I start losing amplitude at 10khz and above 18khz there is no output. a square wave comes out as something looking like a sawtooth with rounded angles. There don't seem to be any schematics out there so it's hard to start diagnosing. If anyone here can provide the schematics that would be great, otherwise if anyone is familiar with these amps and this particular problem that would also be very welcome.

Ja to sam nebih radio.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2019 u 13:51
Ja nisam imao takvih problema, a ovaj lik je vjerojatno imao zvucnike koji imaju jako nisku ohmazu. Naime, poznato je da su pojacala u brudzanju osjetljivija na te stvari. Kad je to receno, veliki EC Aw600 Nemo monoblokovi su u stvari dva EC AW250 u bridzu, a EC AW400 NADA monoblokovi su nista drugo nego dva EC AW180 u bridzu.
Cak se i dva ECAW120 mogu spojiti u monoblokove i onda je to monstrum od 300+ wati i zvuci odlicno.
Zed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600