Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Entry Level sistem dio po dio

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
turki View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj turki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Entry Level sistem dio po dio
    Objavljeno: 01.studeni.2019 u 20:04
Napokon sam odlučio odvojiti novac i uložiti u neki početni HiFi sistem. Puno kombinacija mi je u glavi, ali ona koja uvijek dođe na prvo mjesto je da si trenutno ne mogu kupiti sve odjednom kaj želim.

Tražim na preporuku sistem (pojačalo, tuner, cd player).

Jedna od ideja mi je Cambridge Audio AXR pojačalo s tunerom (jer u seriji nema zasebno tuner) pa s vremenom kupim i Cambridge Audio AXC CD player, ili isto tako od CA nešto iz Topaz serije. Druga pak je Onkyo A-9110 + Onkyo T-4030 + Onkyo C-7030. To su sve guglana rješenja i ono što se nudi u poznatijim trgovinama u Zg. Također, uzeo bi i SH opremu ako bi bila u odličnom stanju.
Volio bi kad bi mogao naći sve iz neke serije, jer sam mišljenja da kad si to priuštim i složim da neću mijenjati duže vrijeme, što će se u tom dužem vremenu vjerojatno promjeniti. :) 

Trenutno sam u posjedu Mission LX2 zvučnika, Onkyo TX-SR304e receivera, Dune HD Base media playera, te starog Kenwood DPF-2010 CD playera.
Dune player bi mijenjao s NAS serverom odakle bi preko PC-a vukao glazbu i reproducirao je preko zvučne kartice (trenutno Behringer Uphoria 192khz). Onkyo prodajem, a Mission bi si ostavio još neko vrijeme.

Dao bi do 3000kn po komponenti, eventualno ako bi uzeto pojačalo s tunerom onda bi išao nešto malo iznad.

Zahvaljujem se zainteresiranima koji će probati dati neki prijedlog.

Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2019 u 20:18
Evala...

Ne znam koliko si siguran u izbor, i koliko možeš onako, napamet to odradit, ali...

Ako možeš, pokušaj ovo poslušat kod sebe doma, na tim  Mission zvučnicima, potrudi se i malo oko postavljanja zvučnika u prostoru...

Ako je ispravno, moglo bi te zadovoljit po svim parametrima, nije savršeno, ali, best bang for the buck...

Jer, bez da potrpšiš ZNAČAJNO više novca, između ostalog i na zvučnike, nema značajno većeg pomaka od onoga što možda pruži ta kombinacija...

Probaj... Nikad nije loše potrošit manje a dobit više...

Valjda...

mig

Editirao Doomsday - 01.studeni.2019 u 20:19
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2019 u 20:46
Kažeš da ćeš uzeti NAS, zašto onda ne kupiti neki network player (Marantz, Pioneer...) i pojednostaviti sve, ne treba ići preko zvučne koju spominješ, a ne trebaš ni tuner.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
turki View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj turki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2019 u 22:14
@Doomsday, nisam siguran u izbor, zato i tražim pomoć mig
Gledao sam taj Yamahin sistem, i dvoumio, kontaktirao čak čovjeka, došli do možda i neke razmjene, i tu nekako stao... Možda sam sumnjičav zbog toga što bi ipak više želio nešto novije tehnologije, koliko to god možda neimalo nikakve prednosti, ali, da mi je par ljudi reklo da je ova Yamaha dobra kombinacija onda bi vjerojatno i uzeo taj sistem... 
Zvučnike bi mijenjao tek kad bi uzeo sistem, tj, onda bi počeo skupljati lovu za bolje zvučnike.

@Nino, činilo mi se da je ovo jednostavnije, brže, preglednije i jeftinije rješenje, spojim mini PC (bilo koji PC) na zvučnu i sviram što želim od bilo kojeg formata, a tako mogu i pogledati neki film bez dodatnog playera... No, otvoren sam za savjete i preporuke ako nešto drugo može zamjeniti ovo moje zamišljeno...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2019 u 22:35
Originalno postano od strane člana: turki turki napisao:

Možda sam sumnjičav zbog toga što bi ipak više želio nešto novije tehnologije, koliko to god možda neimalo nikakve prednosti,

samo znaj, 'nova tehnologija' ima većinom smisla praktički isključivo kad to znači potpuno novu funkcionalnost koju nisi prije imao. u smislu 'novo svira bolje', to je nasjedanje na marketing. nemalo puta, proizvođači su svoj najbolji proizvod u danoj klasi već ispucali, i proizvode lošije uređaje

uz definirana financijska ograničenja u SH možeš dobiti već fini zvuk. ako ćeš se pak ograničiti na novo, dobijaš lošiji zvuk za pare, a na zamjeni pušiš financijski više

osim toga, u nekom entry (ili blisko entry) levelu novih uređaja dobit ćeš u pravilu manje preporuka, pogotovo od onih iskusnih, čije se preporuke posebno računaju - jer ti u pravilu nemaju nikakvog iskustva s novom entry level opremom
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2019 u 22:38
Eh...

Ne tribaš slušat šta ti drugi govore o nekom sustavu, nego dogovorit sa čovikom koji prodaje i poslušat sustav, kod sebe doma...

Ali OK, bit je da čovik bude zadovoljan, kako god uspija doć do te faze...

Valjda...

smijeh
Na vrh
turki View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj turki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2019 u 23:04
Nisam ograničen na novo, samo bi bio više sretan kad bi bilo novo. proteza
Čisto tražim neke smjernice što gledati, koju seriju, proizvođača, općenito, jer ne bi htio kupiti nešto pa da poslije žalim i za tim "sitnim" novcem koji sam uložio za početak... Ko' pita - ne skita smijeh
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2019 u 09:40
U tome i jest problem...

Bez vlastitog iskustva, bez vlastith referenci, velika je mogućnost da ćeš bit nezadovoljan sa prvim izborima...

Zato je bolje iz početka ulagat minimum, za dobit nekakvu referencu na osnovu koje bi stvorio svoje mišljenje, svoju sliku, pa na osnovu toga ostao di jesi ili išao dalje...

Za tako nešto, onaj Yama komplet, ideala... Dobiješ ideju u stereo komponentama, što je najbitnije, u SVOM prostoru... I onda ili uživaš, ili ideš dalje, uz.minimalni gubitak ako moraš prodat...

Ali, kako rekoh, to je.MOJA vizija kako bi JA na tvom mjestu bio sretan i zadovoljan...

Ti ćeš, naravno, svojim putem...

smijeh
Na vrh
turki View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj turki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2019 u 17:27
Baš zato da ne budem nezadovoljan tražim vašu pomoć. :)
Ne očekujem HighEnd zvuk za novac koji imam raspolaganju, ali očekujem da "fino" radi i da mogu biti miran dok ne dođe vrijeme da pređem na viši nivo, ako će doći to vrijeme. :)
Zato sam i mislio da bi ovaj Cambridge, Onkyo ili neki jeftiniji Marantz bio dobar početak. Iskreno, nemam baš iskustva s takvom opremom i bilo koji savjet za kupnju će mi dobro doći, jer od SH opreme što je po oglasnicima sve je "top klasa" u opisu proizvoda, i uvaljat će mi netko ni sam ne znam što. :)
Ova Yamaha stoji već podosta dugo u oglasima, i kako ju on teško prodaje, teško ću i ja. :D Sviđa mi se, po opisu bi mi zadovoljila potrebe i želje, vjerojatno ću ga onda i tražiti da probam opremu, ako će htjeti... 
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2019 u 10:35
ma doomsday ima dobre namjere al skroz krive...

Ako kupiš tu Yamahinu skalameriju čekajući da spoznaš svoj ukus u audifiliji samo ćeš upast u kašetu brokava.  Bit ćeš nezadovoljan zvukom pa ćeš onda kupit za parsto kuna skuplju skalameriju, pa ćeš pomislit da ćeš dobit zvuk skupljim kabelima, pa ćeš na kraju u očaju se uhvatit kacavide i lemila uvjeren da je cijeli hi fi svijet jedna velika prevara jer eto...s lemilom i kacavidom i skalamerijom možeš čudo od zvuka stvorit.

Dakle, s 10000 kuna kupio ti Arkama, Rotela, Exposura, Marantza, Nada, Audiolaba, Audioanaloga, Parasounda, nisi fulao...
Imaš etalon s kojim možeš dugo guštat.
Pogledaj u Zvučnim novostima imaš Parasounde s 40% popusta amp,preamp i dac. Prosurfaj po kritikama i ako su povoljne, kupuj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIY AD844 Discrete OpAmp
Forum: Uradi sam