Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Chesky Binaural

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 10:42
32bitni zapis je besmislen, i nenkoristi se u snimanjima. Format je moguce umjetno generirati u DAW softveru ali u principu nema cujnih prednosti.
32bit engine koristi se samo unutar softvera radi povecanja rezolucije efekata i gotovo ukudanja mogucbosti nepovratnog unistenja (zaklipavanja) audio informacije unutar digitalne domene.
Pisao sam vec o tome.

Vec 24bitni zapis ima dinamicki range veci od svakog analognog sklopa, e sad kako je on dobiven i reproduciran i dali su iskoristene mogucnosti ovisi redom, o mikrofonskom pretpojacalu, kvaliteti ulazne analogne sekcije i filtracije prije samog A/D pretvaraca, kvaliteti A/D pretvorbe(postoje ogromne razlike) i dalje o obradi, masteringu, pa kvaliteti D/A pretvorbe kod nas doma itd.

Dakle po 32 put, sam formati tj. Dali je neki zapis 16, 24 bita ne govori koliko je lanac bio kvaliteta, to je samo format nositelja informacije a njena kvaliteta ovisi o nabrojanim faktorima bez obzira na format.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 11:06
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

24/48 je standardni broadcast format danas uveden zbog tehnologije snimanja i obrade i dovoljan je za stvaranja odlicnih zapisa.

kud baš taj standard. šta ne bi bio bolji 24/44.1 (ili možda još bolje, 24/88.2)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 12:58
Napisao sam, zbog tehnologije.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 13:22
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Gašo, konačno jučer uspio dobro i u miru načuljiti uši i kak spada čuti sirove snimke koje si mi ljubazno poslao. Meni je to fantastično. Toliko lijepo, prekrasno i realno da nemaš potrebe analizirati. Rezolutno, timbralno uvjerljivo, dinamički kontrastno, a samu svirku je bezvezno i spominjati. Imam dosta vrhunskih snimaka uživo, a ovo su jedne od tih. Način snimanja je standardni, bez insistiranja na točnom (ili čim točnijem, koliko je moguće, theh...) fizičkom rasporedu muzičara, ali to ne mogu proglasiti nedostatkom. Output je debelo pranizak i valja dobro napanjiti do normalne razine slušanja, nije problem, ima toga koliko hoćeš. Zašto data rate 24/48? Frula sam za snimanje mjuze pa je valjda i pitanje takvo. Ukratko, meni je to dobro za zvučnike polizati, a vjerujem da će mi biti još i bolje nakon niza slušanja. Opet laičko pitanje: ako je ovo RAW, a jest, što se tu još ima mrdati i manipulirati? Ja bi to tak ostavio.
haha

A kada budes mene ugostio pa da i ja malo svoja usesa pocastim milozvucjem? zlatni_zub
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 13:46
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Napisao sam, zbog tehnologije.

tehnologija je onakva kakvom se napravi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 14:26
Da, ako imaš mali studio pa radiš kako te volja i opremio si se tako, ali ako imaš velike sustave koji nalježu na druge sustave, onda nema kako ti se sprdne.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 15:57
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

A kada budes mene ugostio pa da i ja malo svoja usesa pocastim milozvucjem? zlatni_zub
Je, pa da mi snimaš po kući i osvanem na Jubitou. Ne dolaziš u obzir. Osim toga, gluh si ko mlinski kamen.
haha
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 16:03
Evo i ja sam gluh ali ne snimam po kućama, pa sam u donekle nekakvoj prednosti.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 17:04
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Je, pa da mi snimaš po kući i osvanem na Jubitou. Ne dolaziš u obzir. Osim toga, gluh si ko mlinski kamen.
haha

Ovaj mlin mi stoji ispred HiFi-pojate. Jel on kriv? glup

Editirao maltus - 18.studeni.2019 u 17:04
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 17:11
Nije to nego mnogo si bre mator.
haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika