Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Musical Fidelity Nuvista 600

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 71>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 21:43
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

ako efekt postoji mora biti objasnjiv, kako inace vjerovati da postoji

Ne treba ga nužno znati objasniti, samo treba dokazati da postoji. haha
Npr. već se zna da se L, C i R parametri žice ne usviravaju, pa oni, iako su nam najinteresantniji, za ovu priču ionako nisu relevantni. Ok, ajd, za test treba da usvirana i neusvirana žica počnu sa identičnim parametrima.
Dovoljno je da spojiš nekakav "snimač" na kraj usvirane/neusvirane žice, pa onda pustiš da svira neki testni sadržaj i snimiš ga i lijepo ih usporediš. Ako se snimke razlikuju, to znači da u sustavu postoji neki parametar koji nisi uvrstio u dosadašnje jednadžbe, a nakon toga možeš daljnjim detaljnim istraživanjem precizno definirati taj parametar. Idem sad, nakupilo mi se drvlja i kamenja iznad glave. hahahahahaha
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 21:58
već sam jednom prije nekoliko godina napisao pa da ponovim...

Vrijeme usviravanja kabela je vrijeme koje je potrebno da se mozak usvira na kabel....haha
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 22:05
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Vrijeme usviravanja kabela je vrijeme koje je potrebno da se mozak usvira na kabel....haha

Zgodno to zvuči. Al nema veze s praksom.
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 22:14
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Radi se o nekoj kombinaciji iz vana, isplatilo bi mi se, jer trebam pojačalo koje će biti u pogonu 24/7, a od četiri amplifikacije što imam, tri su u A klasi. Najslabije guta 400w u kontinuitetu, a to je preko 11kw u 24h, odnosno 330kw mjesečno. Monoblokovi od 170w u A klasi bolje da ne govorim?!? Oni griju sobu i predsoblje, cca 50m2 ?!?
Treba mi drndalo da usvirava kabele, a da ne guta ko smuk..

Drndalo od 7000 eura s cijevima u preampu? Razmišljanje o računu za struju?
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 22:16
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Zgodno to zvuči. Al nema veze s praksom.

itekako ima...haha
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 22:53

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Radi se o nekoj kombinaciji iz vana, isplatilo bi mi se, jer trebam pojačalo koje će biti u pogonu 24/7, a od četiri amplifikacije što imam, tri su u A klasi. Najslabije guta 400w u kontinuitetu, a to je preko 11kw u 24h, odnosno 330kw mjesečno. Monoblokovi od 170w u A klasi bolje da ne govorim?!? Oni griju sobu i predsoblje, cca 50m2 ?!?
Treba mi drndalo da usvirava kabele, a da ne guta ko smuk..

Drndalo od 7000 eura s cijevima u preampu? Razmišljanje o računu za struju?

Što je tu čudno? Zašto bi trošio na nešto što nije potrebno? Inače drndalo koje bi mijenjao za nu vista 600 dođe 7000£, jedino što je moje korišteno, a ovaj je nov neotpakiran!
Revox cd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,SF Concerto Home,Marohei-cables Statement
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 23:05
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

ako efekt postoji mora biti objasnjiv, kako inace vjerovati da postoji

Postoje stvari u koje ljudi vjeruju, a nije ih potrebno, a jos manje je pozeljno, propitivati.
Pogledati pod: dogma.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 23:12
Jbt, čitam forum ovih dana i sve uživam u sebi koliko sam u stvari normalan.
haha

Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 23:25
U linkanom videu je lik koji nema pojma.

Prvo, lampe nisu nuvista nego NUVISTOR.

Minijaturizirane su, robusne su, niskosumne i traju dugo ali su i mikrofonicne u odredjenim situacijama. O 'nikakvim izoblicenjima' da ne pocinjem - ona su takva kakva jesu za dati tip nuvistora i odabrane im radne tocke. Generalno su popularni tipovi imali nesto veca izoblicenja nego starija i klasicnija staklena im braca na cijem su temelju nastali, no tu stvari leze u sposobnosti konstruktora da optimalno iskoristi dio koji mu je na raspolaganju.

Vec u nazivu 'nuvISTOR' se vidi ideja pokusaja konkuriranja tadasnjem tranzISTORu - a tranzistori su tada jos bili u povojima.
Nuvistor je bio (relativno uspjesan) pokusaj da se minijaturizira elektronska cijev, i koristi tamo gdje je jos uvijek bila nezamjenjiva. Jedno od takvih mjesta je tamo gdje su potrebne vrlo visoke ulazne impedancije kakve cijevi obicno imaju, dakle 'cisto' naposnko pojacanje, prakticno bez ulaznih struja. Jedno od najpoznatijih takvih mjesta su bili ulazni stupnjevi osciloskopa - u mnogim Tektronixima su se zadrzale cak do kasnih 60-ih. Ta je bitka medjutim izgubljena kad su se pojavili prvi JFET-ovi, a definitivno zacementirana pojavom MOSFET-a.

Nuvistori u Nuvista seriji uredjaja su tipicno 6CW5 ili ruski klonovi, s obzirom da su ih rusi radili sve do 80-ih. Opcenito izbor tipova je bio vrlo malen, mozda desetak razlicitih tipova, uglavnom za obradu malih signala. Za razliku od klasicnih lampi. prilicno su tesko nabavljivi, no srecom vrlo su trajni (barem ako su ih konstruktori rabili u uvjetima u kojima se to garantira), tako da se moze ocekivati radni vijek u godinama pri 24-satnoj upotrebi.

O zvuku konkretnog uredjaja ne bih mogao nista direktno reci (na kratko sam slusao samo DAC iz te serije) - s obzirom da se u krajnjoj liniji radi o hibridnom pojacalu, na zalost vrijedi formula da je potencijal kvalitete baziran na zbroju dobrih strana cijevi i poluvodica, ali potencijal problema koji vrebaju konstruktora na umnosku problema s cijevima i poluvodicima, sto su pokazali i moji pokusaji konstrukcije takvih pojacala. Stvarno dobro zvuceci hibridi ('sit up an listen' zvuk) su rijetki.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2019 u 09:14
Originalno postano od strane člana: ilimzn ilimzn napisao:

U linkanom videu je lik koji nema pojma.

Prvo, lampe nisu nuvista nego NUVISTOR.

Minijaturizirane su, robusne su, niskosumne i traju dugo ali su i mikrofonicne u odredjenim situacijama. O 'nikakvim izoblicenjima' da ne pocinjem - ona su takva kakva jesu za dati tip nuvistora i odabrane im radne tocke. Generalno su popularni tipovi imali nesto veca izoblicenja nego starija i klasicnija staklena im braca na cijem su temelju nastali, no tu stvari leze u sposobnosti konstruktora da optimalno iskoristi dio koji mu je na raspolaganju.

Vec u nazivu 'nuvISTOR' se vidi ideja pokusaja konkuriranja tadasnjem tranzISTORu - a tranzistori su tada jos bili u povojima.
Nuvistor je bio (relativno uspjesan) pokusaj da se minijaturizira elektronska cijev, i koristi tamo gdje je jos uvijek bila nezamjenjiva. Jedno od takvih mjesta je tamo gdje su potrebne vrlo visoke ulazne impedancije kakve cijevi obicno imaju, dakle 'cisto' naposnko pojacanje, prakticno bez ulaznih struja. Jedno od najpoznatijih takvih mjesta su bili ulazni stupnjevi osciloskopa - u mnogim Tektronixima su se zadrzale cak do kasnih 60-ih. Ta je bitka medjutim izgubljena kad su se pojavili prvi JFET-ovi, a definitivno zacementirana pojavom MOSFET-a.

Nuvistori u Nuvista seriji uredjaja su tipicno 6CW5 ili ruski klonovi, s obzirom da su ih rusi radili sve do 80-ih. Opcenito izbor tipova je bio vrlo malen, mozda desetak razlicitih tipova, uglavnom za obradu malih signala. Za razliku od klasicnih lampi. prilicno su tesko nabavljivi, no srecom vrlo su trajni (barem ako su ih konstruktori rabili u uvjetima u kojima se to garantira), tako da se moze ocekivati radni vijek u godinama pri 24-satnoj upotrebi.

O zvuku konkretnog uredjaja ne bih mogao nista direktno reci (na kratko sam slusao samo DAC iz te serije) - s obzirom da se u krajnjoj liniji radi o hibridnom pojacalu, na zalost vrijedi formula da je potencijal kvalitete baziran na zbroju dobrih strana cijevi i poluvodica, ali potencijal problema koji vrebaju konstruktora na umnosku problema s cijevima i poluvodicima, sto su pokazali i moji pokusaji konstrukcije takvih pojacala. Stvarno dobro zvuceci hibridi ('sit up an listen' zvuk) su rijetki.

Željko, hvala na konkretnom objašnjenju!!!
Tipa na videu sam odgledao par minuta i ugasio. Ne treba mi reklama za pojačalo nego neki suvisli komentar.
Sad sam u dilemi, jer stvari se bitno mijenjaju!
Imam vremena za razmisliti jer želim dugoročno rješenje. Naime imam.otvorenu poonudu za prodaju ili zamjenu mog AMS 35p... Mogu za malu nadoplatu kupiti AMS50p, i to mi je prilično zanimljivo. Pojačala imaju isti karakter, a ovaj ima 15-tak watta više..
Malo ću prespavati i odlučiti
Hvala još jednom!!!
Živio
Revox cd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,SF Concerto Home,Marohei-cables Statement
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 71>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Potraga za novim zvucnicima
Forum: Dodatni pribor