Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Musical Fidelity Nuvista 600

Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 71>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 07:15
Nekako sam vise stava, da ne kazem siguran, da komponente koje se stavljaju u uredjaje nisu nesto sto izvlaci maksimum iz topologije (izuzev nekih firmi) vec klasican problem narucivanja odredjenih relativno solidnih OEM komponenti od razlicitih vendora po dobrim cijenama. I onda jedan tip uredjaja ima te i te dijelove a njegova nova/novija generacije neke druge jer eto, u tom trenutku, nije bilo onih od prije 5g vec su sad neke druge na trzistu kod tih vendora u tom rangu cijene i kvalitete.
A mi i dalje raspravljamo kao su svi uredjaji izbalansirani sa upravo tim komponentama jer eto, dizajneri su to sve uracunali kod samog dizajna. E malo morgen, tko god je radio ikakav komercijalni uredjaj ili proizvod i ne samo u hifi-u, zna da ponekad ne mozes doci do odredjenih komponenata u tom trenutku i moras traziti alternative. Kako sad one sjednu u cijelu pricu i mijenja li se prvobitni dizajn( tesko da ne kazem nemoguce jer je sve vec u proizvodnji i napravlejne su plocice i narucene sve komponente i ceka se assembly) ili ne to dosta ovisi o proizvodjacu i obimu uredjeja koje treba isporuciti na trziste.
Ovo sigurno nije slucaj u bas svim firmama ali u vecini koje rade konfekciju neovisno o cijeni, sigurno jest.

Ispravite me ako sam u krivu, ali eto radio sam na dosta hardvera koji se komercijalizirao i znam koje smo sve probleme imali i kao smo ih rjesavali..

Editirao kela - 02.prosinac.2019 u 07:17
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 09:02
Jos jedna stvar a tice se price oko kondica za visokotonce. Svojedobno prije dosta godina bilo je dosta clanaka online oko Sf-a i cak su se vidjele neke komponente na skretnicama. Jesu li ti samo prototipi ili su production ne znam ali radilo se o vulgaris Mundorf MKP-u koji se vidio. 
E sad ne znam je li to dovoljno dobra komponenta za te drivere (jer znamo kakav je to kondic naspram drugih) ili u cijeloj prici cijeli setup zvucnika ne moze bolje pa se to stavilo kao najbolje rijesenje po pitanju sounda/cijene. Znam samo da ako vidim takav MKP na visokotoncu zvucnika te cijene i levela, pitam se kakav je to driver ili konstrukcija da mu sa takvom "losijom" komponentom "kocimo" sound i ogranicavamo ga. Pitam se onda opet koja je svrha svih ostalih fancy komponentei u pocetnom lancu cijelog sustava gdje se trpa PIO, srebro i ostalo kad na kraju to sve zavrsi na obicnom MKP-u koji proguta svu tu mikro i makro dinamiku koja je dosla do njega i dura dalje na driver.
Znam da zvucnik svira kao cjelina a ne kao svaka komponenta za sebe ali u takvim slucajevima vidim velike kompromise i ocigledno je da to nije maksimum koji se moze napraviti vec je jedan izbalansirani setup koji eto najbolje sjedne za tog i tog konstruktora jer je to htio postici, ni vise ni manje od toga... 
Moze li se to pametno tweekati i izvuci jos vise i bolje od same konstrukcije ne znam jer se time ne bavim ali pitam se koliko je sve takvih i slicnih kompormisa u svim komponentama koje koristimo. To mi nekako opravdava tvrdnju da vecina topologina i dizajna ne daje apsolutno moguci maksimum iz same topologije vec zlatnu sredinu. A to mi se onda kosi sa svim makretingom i pricama "mi radimo ultra high end bez kompromisa" i ne znam koje sve price. 
Tako je i u ostalim industrijama ako gledamo generalno.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 10:04
da, možda bi kolega KABEL mogao reći malo kako se projektiraju zvučnici, kako se sagledava koje dijelove staviti unutra i tome slično.

Ne treba zaboraviti da on ipak u svojoj ponudi ima zvučnike te pretpojačalo.
Mogao bi se i tog malo dotaknuti.

mislim da je jako kompententan malo o tome popričati, nečemu što mu je ipak jako blisko, a ne samo o apstraktnom ''unapredjenju'' skretnice u bowersima.

na prošloj stranici je napisao da u svojim zvučnicima nije koristio delundove koje smatra topom...zašto ?
(možda je unutra ugrađeno nešto bolje od delunda...ne znam...lupam...kao i obično)
kolika je upće cijena skretnice i koliko bi to uopće poskupilo izradu skretnice zamjenom sa ''kvalitetnijim'' dijelovima...može i u postotcima.

mislim ljudi, vrtimo se u krug.
začetnik teme je proizvođač koji ne želi komentirati svoje proizvode (ako se ne varam u nekoliko postova je napisao da ne želi o kablovima - osnovni posao) a petljao bi se u modificiranje konkurencije, jer eto, to može bolje.
wtf.

jasno je meni što vi svi pišete i jasno mi je što se može postići odredjenim modifikacijama, ali dokle i u kojoj mjeri. Projektiranje zvučnika je najkompleksniji dio izrade audio proizvoda (dobro, malo i pretjerujem...nemojte me sad hvatati za ovu izjavu...ali nije ni daleko).
I po meni se ne treba tu puno petljati bez obzira koliko jednostavno zvučala izmjena 10cm žice, konda i sličnog.

Ako ste kupili nešto što vam je sviralo ok, drži te se tog. Ako ne, prodajte i krenite dalje. Ne upuštajte se u modifikaciju ako ne znate što radite...a koliko isčitavam ne znate...jer da znate onda o tome nebi ni pisali...jer ćete samo nešto shebati i smanjiti vrijednost uređaja.
U najmanju ruku ćete ošteti glavu vika, vidjet će se tragovi odvidavanja...prvo što se gleda kad netko prodaje/kupuje zvučnik...pa će biti a zašto se to odvidavalo, jeli nešto riknulo i slično...nije ništa sad svira bolje nego prije....aha...

tako da, na sva ova pitanja, odgovore bi trebao imati začetnik teme
a on ovdje ko da pada s marsa haha
zašto ?

eto, neću više...uzimam godišnji haha

Editirao nu!me! - 02.prosinac.2019 u 10:08
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 14:15
Glede širenja dezinformacija Marohei proizvoda, jedini konstruktor kabela je Maro Filičić,
Zvučnici UNA2 ( Jantzen, a ne Jensen bakreni zavojnice, stolarski radovi K.Škorjanec samo na prototipu)
https://tooloud.co/marohei-cables-una-2-zvucnici/#more-18458
Predpojačalo MLP-1 za Marohei, (vlasnik projekta) potpisuju Ilimzn i Vinko, nešto malo i ja, ali ništa specijalno...
https://www.monoandstereo.com/2019/10/new-marohei-mlp-1-tube-preamplifier.html?m=1
Daljnje sudjelovanje smatram besmislenim.
Lp

Editirao Kabel - 02.prosinac.2019 u 14:32
Revoxcd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat ref. se,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,B&W 800D2,SF Concerto Home,Maroheicables Statement
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 15:15
Znači tako izgleda kutija (pred)pojačala od 4000 Eura (30 000 kuna) ???

Lipe vide i bojanje nemašta istinski hajend, a i cipanica i livada odgovaraju priči.

haha

Zvučnike neću ni komentirat liče na nešto što sam već vidio....samo su oni koje sam vidio imali bolju završnu obradu. 

Hajend spika, ne razumin to biće da je do mene - ali kad se posveti istinska pažnja svemu, onda to obuhvaća i izgled. 

Ovako, izgleda ko da su se djeca igrala u garaži.

Koliko si ih proda do sad ako nije tajna ?

Ima li koji s popustom?

Editirao Dubs - 02.prosinac.2019 u 15:24
Right here, right now
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 15:23
Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

Lipe vide i bojanje nemašta istinski hajend, a i cipanica i livada odgovaraju priči.

haha

Zvučnike neću ni komentirat liče na nešto što sam već vidio....samo su oni koje sam vidio imali bolju završnu obradu. 

Ono na slikama je evoluation unit, i serijski proizvod je puno bolje finiširan!
Vrlo skoro slijede slike... Ne trči pred rudo 😉
Zvučnici su skoro kompletirani. Na ovom paru nema mrežica, ostaju kod mene i nisu na prodaju. Inače ide mrežica na magnet...

Editirao Kabel - 02.prosinac.2019 u 15:31
Revoxcd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat ref. se,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,B&W 800D2,SF Concerto Home,Maroheicables Statement
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 15:25
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

haha

Okla!
Google
Right here, right now
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 15:38
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Zvučnici su skoro kompletirani. Na ovom paru nema mrežica, ostaju kod mene i nisu na prodaju. Inače ide mrežica na magnet...
[/QUOTE

Vrlo lijepo,klasično a moderno!

Mrežica na magnet je super stvar, imaju ih i moji Bowersi!

E, drveni ukrasi sa strane - jesu lijepljeni na mediapan koji je tu bio u originalu ili su bočnice iz jednog potpuno novog drvenog komada komada kao treba i biti ?

Koje je drvo? Rosewood, ružino drvo ili?  Koliko slojeva laka (Chromoden je super) ?

Editirao Dubs - 02.prosinac.2019 u 15:58
Right here, right now
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 16:36
Bočnice su na mdf furnirani američki hrast, lakiran u 5 tankih slojeva K2 sjajnim lakom. Njega sam izabrao zbog tog jer je tamniji od našeg.
Inače, Zvučnici su rađeni od slojevitog brezinog drveta debljine 22mm, prednja ploča 44mm. Lakiranje same kutije je redoslijedom : grubi bijeli filer, crni fini filer, dva sloja British racing green baze, i 6 slojeva K2 sjajnim bezbrojnih laka, i 6 slojeva nekog za visoki sjaj, ali sam zaboravio koji, imam u dokumentaciji...
Ovo je prije poliranja!

Bočna nakon lakiranja:

Editirao Kabel - 02.prosinac.2019 u 16:40
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.prosinac.2019 u 16:50
Breza je odličan materijal za kabinet,a nije skupa.

Jesi razmišljao da kabinet potpuno sastaviš od breze, bočnice ostaviš u "izgledu drveta", a ostatak lakiraš u (pazi ovo - boji po custom želji ali bez ikakve nadoplate,nekakva standardna RAL paleta) ?

Tu bi dao dašak hajenda, nešto besplatno što nitko drugi ne nudi, raširio bazu korisnika i svoj dobar glas? 

Kad im puno naplatiš,svakako moraju reći da su zadovoljni a bit će i zadovoljniji jer su dobili "custom" ka "mukte" ?

Tonirati (tamnije - svjetlije) ionako možeš sa samim lakom.

A tebi je kao proizvođaču zapravo cijena sve te priče ista.

Onome šta radi kabinete kažeš pituraj u RAL 7009, onome šta lemi skretnicu reci napravi još dvi i tako.

Editirao Dubs - 02.prosinac.2019 u 17:15
Right here, right now
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 71>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End