Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć i preporuka za početnika

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
noobservator View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć i preporuka za početnika
    Objavljeno: 29.studeni.2019 u 07:29
Ja ispred karniše imam ukrasnu lajsnu od zida do zida 10cm visine te sam kanalice postavio u kuteve sobe do stropa a žice na drugu stranu proveo sa unutarnje strane te lajsne. I opet, iza kauča digneš kanalice 120cm za stražnje zvučnike i to je to.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2019 u 21:20
Mene osobno taj Dolby Atmos ne privlaci niti malo,dobri stari 5.1 DTS ili jos bolje DTS MA je sasvim dovoljan za dozivjeti HT iskustvo!
Ja koristim kombinaciju stereo pojacala i HT recivera vec godinama i to sljaka vrlo dobro!Kvalitetna reprodukcija stereo materijala preko recivera bio on 2000 ili 10000 kn jednostavno nije kvalitetno ako si u suštini audiofil i cijenis takav pristup,ako nisi takav HT reciver je dobar put!Za 2000-3000 eura se moze slozit fini sistem,trebas odlucit jel zelis stereo ili HT i dali zelis sve novo ili moze i SH!

Editirao goran st - 23.studeni.2019 u 21:21
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda / Pathos Logos / Slime Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT Terminator 2 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.studeni.2019 u 19:22
Može kad nisi zahtjevan za filmove, i kad ti je dosta osnovni setup.

Ali kad imaš nekoliko izvora audio/video signala i relativno kompleksan surround (ja u surroundu npr imam 4 zvučnika na stropu, 4 iza, centar, sub  i naravno prednje) onda je AV receiver u kombinaciji sa stereo pojačalom daleko jednostavna opcija.

I realno jedina moguća.
Right here, right now
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.studeni.2019 u 23:42
Ako je zvuk prioritet treba se kloniti AV receivera jer nema tu sreće s zvukom. No ako je do komfora, mnoštva mogućnosti i opcija (koje većinu nećete koristiti..haha) onda je AV receiver dobra opcija.
Dobra kombinacija se može odigrati s kakvim dobrim stereo pojačalom...
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.studeni.2019 u 21:33
Od receivera, ako ćeš od njih krenut ,relativno dobri su ti Onkyo, Marantz i Denon. 

Pioneer je odavno mrtva šljuka bezveznog zvuka bez duše i smisla, a Yamaha mene nije nikad ičim oduševila (osim što je dostupna u Pevecu), no možda tebe hoće. Nadam se da neće.

Denon je nekako best buy, al dodaj jos malo pa si kupi Marantz iz bar serije 5xxx.

Naizgled isto, ali Marantz je malo iznad u svemu - od izgleda do iznutrica, i košta točno toliko više od Denona koliko više vrijedi. Savršen srazmjer vrijednosti za novac, zapravo, nešto kao VW i Audi.

Moj ti je savjet - kupi rabljen receiver. Marantz serije 5 ili 6 ako ti je u dosegu, ne stariji od 2 godine.
Košta dosta manje  od skroz novog a daje skoro isto. 

Ako nikad nećeš poželjet ništa više, bit ćeš zadovoljan a proći jeftinije. Ako poželiš više, manje ćeš izgubiti kad ga prodaš, a do toga će u toj opciji doći.

Editirao Dubs - 22.studeni.2019 u 21:35
Right here, right now
Na vrh
ElBaky View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ElBaky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.studeni.2019 u 10:09
Hvala vam obojici na odgovorima!

Bojim se da nisam kvalitetno objasnio svoju "prostornu" situaciju. Dnevni prostor je namješten (stan kupljen od prethodnih vlasnika) tako da nikakve intervencije provlačenja kabela ispod parketa (ako ste na to mislili) nažalost nisu moguće. Dakle, ako bi išao kabelima od TV regala na suprotnu stranu sobe (gdje je kutna garnitura) morao bi pretpostavljam staviti cca 6 metara vodilice koja bi išla na pod u podnožje klizne stijenke, a bojim se da bi to moglo izgledati nakaradno. Sretna okolnost je što na oba zida imam sve potrebne utičnice tako da bi eventualni bežični surround zvučnici bili opcija jer bi njihovo napajanje lako i nevidljivo riješio smještanjem iza kutne garniture.

Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Za povezivost s televizorom, blurayevima i ostalim igračkama, AV receiver ti je nužan i najpraktičniji. 

Onda bi uzeo tu komponentu kao početnu točku slaganja i upoznavanja s cijelom pričom. Imate li možda savjet koje proizvođače AV receivera da istražim ili, još bolje, neki model za preporučiti?

Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.studeni.2019 u 16:50
Ne mora biti nered ako se dobro planira i žice provuku na vrijeme, zato mu i kažem da ih odmah provuče.

U mene se (niti jedan) kabel ne vidi jer mi navedeni idu na živce.

Sustav ima odvojen stereo s gramofona i minidisca (oldschool sa zasebnim stereo pojačalom) al bome i napredne funkcije (surround,projektor s liftom,motorizirano platno), te solidan computer audio tj Asus Muse DAC+ MacBook Pro Audionirvanu uz AV dijeljenje s centralnog servera.

Al je sve skupa "malo" skuplje od navedenog budžeta, a da je idealno nećemo se lagat al nije.

Clean 100%. Kad se zatvori staklo, ne vide se ni uređaji, samo se čuje i vidi.

*** toliko je sve dobro ukomponirano da sad tek sad skužio ni da se prednji centar zapravo ne vidi, a tu je haha

Editirao Dubs - 20.studeni.2019 u 17:06
Right here, right now
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.studeni.2019 u 16:22
Za povezivost s televizorom, blurayevima i ostalim igračkama, AV receiver ti je nužan i najpraktičniji. Osnovni minimum za AVR ti je dovoljan broj ulaza i izlaza, snagom se ne moraš zamarat, a nakon toga su korak gore napredne vrste kalibracije.
Ne znam kako rade varijante bežične povezivosti za npr surround zvučnike, ali samo zato što nećeš vući kablove do receivera, ti svejedno moraš uštekat svaki od tih zvučnika u struju, odnosno njemu pripadno pojačalo, ovisno dal se radi o aktivnom zvučniku ili treba vanjsko pojačanje. Tak da, malo nereda ti ne gine.
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.studeni.2019 u 16:11
Odmah u startu mogu primjetiti da je pojam kućnog kina u koliziji s audiofilijom :D

Budžet (gornji) ti je relativno OK, da se OK kućno kino za to složiti. Ali zapravo nije ni prevelik.

E sad, da li ćeš krenut od sterea pa nadograđivati do surrounda, ili od surrounda pa ubaciti dodatno pojačalo samo za stereo, up to you.

Predlažem svakako da provučeš sve kabele za atmos (npr Supra je dobra a razumne cijene) pa pomalo dalje kojim god putem krenuo.

Za subwoofeer bezrezervno preporučujem  http://www.bkelec.com/, nikad u životu ništa jeftinije a bolje nećeš čuti. Traži na ebayu, prodaju robu "B klase" još jeftinije od cijena na stranici (a koje su odlične)  tj s nekim minornim oštećenjem kojega zapravo nikad nećeš pronaći. 

RELa sam dao djetetu a sebi ostavio BK, makar je navedeni triput jeftiniji.

Editirao Dubs - 20.studeni.2019 u 16:16
Right here, right now
Na vrh
ElBaky View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ElBaky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.studeni.2019 u 15:59
Pozdrav, audiofili!

Prije svega, moje isprike unaprijed ako sam smjestio ovaj topic na pogrešno mjesto. U tom slučaju, molim nekog od moderatora da to relocira gdje već smatra da najbolje pripada.

Dakle, nakon što sam riješio stambeno pitanje i svoj sam na svome, po prvi put u životu sam se suočio s izazovom izgradnje idealnog audio sustava. Pogađate već, potrebna mi je velika pomoć. Potpuni sam laik u hi-fi/kućno kino svijetu, u najbolju ruku bi se moglo reći da baratam osnovnim pojmovima, ali više od toga ne znam. Ono što ipak znam je prepoznati dobar zvuk kad ga čujem. :)

Što želim gledati/slušati? Osim standarnog digitalnog televizijskog programa vrtit će se 4K Blu-ray filmovi i koncerti, filmovi/serije/glazba s nekog drivea, odnosno mrežnog storagea te internetski radio preko receivera.

Pretpostavljam da će pitanje biti želim li surround sustav ili ne. Problem je što odgovor ne znam, znam jedino da ne želim provlačiti kabele s jedne strane dnevnog prostora na drugi. Ne znam koliko je solucija bežičnih "stražnjih" zvučnika oportuna ili kvalitetna, nadam se da ćete i tu pomoći sa savjetima.

Znači, molim vas za pomoć i sugestije. Ako sam iz neznanja bubnuo neku glupost ili fulao terminologiju, oprostite mi.

Budžet za kompletan sustav je €2000, ali se mogu rastegnuti još cca €1000 ako bi to zaista činilo značajnu razliku. TV imam.

Prilažem skicu svog dnevnog prostora s dimenzijama.

Unaprijed hvala!

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike