Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AVID Ingenium

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: AVID Ingenium
    Objavljeno: 12.prosinac.2019 u 20:30
Trenutno posjedujem RPM 5,1 s speed boxom i mc 1 turbo zvučnicom. Da li je AVID Ingenium bolji s istom zvučnicom od Pro jecta i da li je Michell gyro SE mnogo bolji od Avid-a?
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2019 u 20:29
Originalno postano od strane člana: tbrane tbrane napisao:

Trenutno posjedujem RPM 5,1 s speed boxom i mc 1 turbo zvučnicom. Da li je AVID Ingenium bolji s istom zvučnicom od Pro jecta i da li je Michell gyro SE mnogo bolji od Avid-a?

Na ta pitanja, ovako općenito postavljena, je potpuno nemoguće odgovoriti jer je stvar kad se radi o gramofonima komplicirana. integracija baza-ručka-zvučnica-phono mora biti dobro složena. Zato bi trebao precizirati barem koja baza+ručka+zvučnica, kad pitaš za usporedbu. Inače, vjerujem da je moguće da loše složena integracija sastavljena od boljih komponenata ne zvuči znatno bolje od one koja je dobro sastavljena od lošijih komponenata. Zato kažem - previše nepoznatih varijabli u tvojem pitanju.

Inače - niti tvoj pro-ject niti avid ingenium nisam slušao ni u kojoj varijanti. Što se Gyra tiče, mogu ti reći iz svoje usporedbe prije dosta godina sad već da gyro baza meni zvuči neusporedivo bolje od rege p3-24 (sa vanjskim reginim napajanjem, upgradeom subplattera i akrilnim tanjurom - što su sve značajna poboljšanja u odnosu na stock) sa vrlo komparabilnom ručkom (rega rb300 na regi i rega rb250 na gyru - obje sa tecnoweight protuutegom) i istom zvučnicom (denon dl-110) i oba puta u MM input EAR 834p phonoa. Možda kao neka barem referenca.
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 14:52
Naručen Michell Gyro SE s ručkom OEM 303, stize kroz 40 dana. Molim sad preporuku za zvučnicu MM ili high output MC.
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 14:53
I da je cijena oko 200-250 EURA.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 16:11
Ovaj OEM ili "original equipment manufacturer" se vjerojatno odnosi na regu, buduci da je model 303, je li tako? Sa kojim protuutegom ce biti isporucena ta rucka? Na takvoj rucki od viseg outputa meni je stvarno dobro radila denonica 110 ali sada kostaju duplo nego prije 10ak godina kad sam svoju nabavio, pa nisam siguran koliko je to danas dobra kupnja.

Ali denon 110, 160, 304, dynavector 10x5, benz micro gold (imas i HO varijantu) su sve odlicne zvucnice tog malo nizeg cjenovnog ranga koje rade dobro sa tom ruckom. Nepoznanica je jedino tvoj phono stage.

Ako budes imao pitanja sa setupiranjem Gyra, javi...dosta je bitno da se tu bude precizan. Koja je verzija koju si uzeo? Mislim na motor, napajanje, jesi li uzeo onaj spindle/clamp na navoj (odlicna stvar) i koja verzija opruga i "tornjica" koji ih drze?

Kad podesis sve dobro, nesumnjivo ces uzivati.
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 17:50
Uzeo sam novo iz trgovine nisam birao motor, napajanje mislio sam da se to nemože birati!? Dobio sam gratis clamp. E sad da li je na navoj ili ne , ne znam.  Na ponudi mi piše Michell engineering gyro se silver. Očito nisam odradio dobro domaću zadaću :)
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 18:49
Originalno postano od strane člana: tbrane tbrane napisao:

Uzeo sam novo iz trgovine nisam birao motor, napajanje mislio sam da se to nemože birati!? Dobio sam gratis clamp. E sad da li je na navoj ili ne , ne znam.  Na ponudi mi piše Michell engineering gyro se silver. Očito nisam odradio dobro domaću zadaću :)

OK, onda nemaš vanjsko napajanje (HR power supply) jer ono dođe još cca 4,5k kn i to bi znao...to je dobar upgrade jednom u budućnosti. Budući da je novi Gyro, onda je sa DC motorom. Pitam jer ja recimo imam stari Papstov AC motor i vanjsko Gyropower napajanje...to je varijanta koja već neko vrijeme nije u prodaji jer je Papst prestao proizvoditi te motore koje je Michell koristio.

Clamp koji se po defaultu dobio nije ovo za što sam izvorno pitao - defaultni clamp za Gyro je na pritisak/zatezanje, dok je ova verzija na koju sam mislio ona koja inače ide na Orbe i raspoloživa je kao upgrade za Gyro (ta dva grama su u puno dijelova modularni/kompatibilni) i tu se ne radi samo u clampu već i o spindleu sa navojem koji se može ušarafiti samo u ležaj. Isto doista dobra stvar - taj clamp super funkcionira.

Nisi napisao ništa o ručki - je li to doista regina rb303? Ako je, moram reći da mi nije jasno kako se ona stavlja na rega armplate za Gyro, jer je on rađen za onaj debeli navoj koji prođe kroz njegovu rupu kakav je recimo na rb250 i staroj rb300. rb303 ima mounting na tri točke onako kako je to rega počela raditi negdje sa rb301 ručkom.

Svejedno, sigurno znaju ljudi koji su ti složili ponudu što su složili, samo se pitam. Kupio si kod nas?

Ako je regina ručka, stvarno bi bilo dobro još da vidiš koji protuuteg su dali s njom, jer recimo michellov tecnoweight značajno poboljšava zvuk tih entry reginih ručki.

Što se zvučnica tiče, ono što sam napisao u prethodnom postu što se mene tiče stoji (mehanička kompatibilnost svih tih zvučnica sa reginim ručkama je dobra i to su provjerene i vrlo uobičajene kombinacije), ali moraš provjeriti kako stoji sa njihovom interakcijom sa tvojim phonom, koji mi je nepoznat. U svakom slučaju i entry regina ručka i pogotovo taj phono mislim da će biti ozbiljno usko grlo za sada, ali to se sve da fino upgradeati korak po korak. Mislim da razmišljaš o ispravnom cjenovnom rangu kada su zvučnice u pitanju za sada dok ne promijeniš ručku i phono. To će i ovako jako lijepo raditi, sa velikim potencijalom za unapređenja tijekom vremena, imaš zdravu bazu.

Inače, ne znam koliko dođe nova rb303 (vjerujem da oko 3k kn), ali  znalački modane rb250 sa tecnoweightom su značajno bolje ručke, a znaju se naći u s/h za sličnu cijenu.

Editirao popol_vuh - 18.prosinac.2019 u 18:56
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 19:24
Nisam kupio kod nas jer početna cijena je več kod nas i trgovci su teški za rabat. Vani u startu jeftiniji i 20% popusta sam dobio i gratis clamp. Uglavnom ispalo me dosta jeftinije nego kod nas. Kod nas polovni kod Božidara (roberto shop), samo neznam koju on ručku i zvučnicu ima na svom polovnom skoro duplo skuplji. Samo kod nas imaju na stanju a vani moram čekati 40 dana. Ali za tu razliku u cijeni nije problem :) Phono predpojačalo imam ugrađeni modul u predpojačalu ovom: https://www.abacus-electronics.de/produkte/vorverstarker/prepino.html
Znam da ima puno mogućnosti za poboljšanje ali za sad sam htio kupit bazu pa ću polako kroz vrijeme lagano nadograđivati. Kolko sam skuzi da to je regina rb 303. I imaju i za njih poboljšanja, uteg, kablovi, kazu da s tim poboljšanjima sviraju jako dobro. 

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 19:34
Ok, taj preamp mi je totalna nepoznanica, dakle tu moraš istraživati kompatibilnost zvučnice za koju se odlučiš i phonoa u tom preampu. Računaj da moraš imati kako kompatibilnost ručka-zvučnica, tako i zvučnica-phono.

Inače, rb250/300/301/303/330 su u osnovnoj verziji više-manje ista stvar (osim što rb250 ima trash defaultni protuuteg, ali ako se on ionako mijenja, onda to nema nikakve veze) ali 250/300 imaju drugačiji mounting od ovih novijih, zato sam rekao da ne znam kako bih ove sa novijim mountingom stavljao na michellov rega armplate, koji je rađen za verziju mountinga na 250/300 (isto tako se montira i michellova varijanta rege - tecnoarm, jednako kao i origin live verzije rega i sl.)

EDIT:

Te entry regine ručke kad se modaju sviraju bezobrazno dobro za doista nikakav novac i podnose već i vrlo ozbiljne zvučnice. Ja isto još uvijek imam modanu rb250 na svom Gyrodecu, dok ne dođe jednog dana na red SME IV. 

Editirao popol_vuh - 18.prosinac.2019 u 19:38
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 21:03
Nigdje ne mogu naći masu ručke http://www.rega.co.uk/uploads/rb303-retail-instructions-master-2013.pdf
Ako je kao rb300 onda je 11g šta znači da mi treba teža zvučnica ili high compliance? Ako sam dobro shvatio po ovj tabelici :https://www.vinylengine.com/cartridge_resonance_evaluator.php?eff_mass=11&submit=Submit
Recimo za zvučnicu Denon 110 tezina 4,8g i compliance je 14 šta bi bilo da sam u zelenom 11Hz. Jesam to dobro shvatio? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Seconda by Goran
Forum: High-End