Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PS Audio Power plant p15

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 83>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 16:58
Al ozbiljno, koliko THDa proizvode sami trafoi i ispravljaci u audio uređajima? Bolje da ne znate.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 16:59
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Molim ako netko ima, ili je imao, imao prilike testirati itd. Zanimaju me iskustva iz prve ruke..
https://www.psaudio.com/products/directstream-power-plant-15/
Hvala

Ako slucajno pozelis isprobati ovaj tip (heavy duty) i budes prolazio kroz Split, javi.
Toroidni trafo od 5kw, (preko 50kg) spaja se na trofazni napon i na izlazu bi trebao dati 'najcistiju struju na zemlji'....

Hvala, rado bi isprobao. Imam priliku ovaj PS imati u sistemu, i baš me zanima za 7 dana kad ga isključim, i vratim na početne postavke, hoću li "čuti" da ga nema?
Sony cd2700 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,Marohei-cables Statement
Na vrh
Mijo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 21:02
Meni se sviđa naziv procesora u p20 -PIC procesor
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 09:37

Hvala, rado bi isprobao. Imam priliku ovaj PS imati u sistemu, i baš me zanima za 7 dana kad ga isključim, i vratim na početne postavke, hoću li "čuti" da ga nema?
Ako priča ima ikakvog smisla (kod tebe), trebo si ga čut na prvu i to ko klada debelo. Ovako će vjerojatno odlepršati dalje, a pretpostavljam da i košta ko kuga.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 10:51
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ako priča ima ikakvog smisla (kod tebe), trebo si ga čut na prvu i to ko klada debelo. Ovako će vjerojatno odlepršati dalje, a pretpostavljam da i košta ko kuga.

Kod mene je situacija jednostavna.
Imam dobre uredaje, imam i dobru instalaciju do utičnice, trafo stanica na 200mt od kuće,u blizini nema nikakvih velikih potrošača ni u tragovima. Glavni naponskih kabel je 5mm2 pure silver, konektori dodatno posrebreni za 10-tak mikrona, utičnica dodatno stisnuta zbog boljeg kontakta itd. Kad stavim stock kompjuterski kabel i ovaj moj, razlika je nebo-zemlja!
Znači napajanje mi je generalno iznad prosjeka.
P15 se može kupiti za 5k€, a inače je oko 7500€, i još kad skineš 20% pdv-a, manje boli... Međutim, ovaj tjedan ću objektivno razmisliti ima li smisla zamrznuti toliko novaca, pogotovo jer u planu je na proljeće izbaciti na tržište jedan sličan stabilizator i filter. Naravno, Željko stoji iza toga, tako da je vrlo vjerojatno p15 kod mene do 3 kralja, ako ga i prije ne vratim🤔
Sony cd2700 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,Marohei-cables Statement
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 13:37
Glavni naponskih kabel je 5mm2 pure silver, konektori dodatno posrebreni za 10-tak mikrona, utičnica dodatno stisnuta zbog boljeg kontakta itd. 
[/QUOTE]
to nema bas nikakve veze sa zvukom, stovise potpuno beskorisno, sva sreca da nemas nekih jacih potrosaca na toj liniji, srebro oksidira i jos ako je neka veca struja u pitanju sto sreca da nije, jer se  oksidacija  ubrzava, a oksidirani vodovi privlace vlagu, ubojita kombinacija za raditi instalacije uz jos tko zna kakvu izolaciju, opasno po zivot, a potpuno je beskorisno jer prije toga imas pancer, pa spojnice na elkalex.
Po tko zna koji put ovdje napisane stvari na temu mreze 230V koje su potencijalno opasne i moglo bi nekom tko procita pasti na pamet da tako nesto  sam ide raditi.
Jasno da zvuk izmedu stock racunalnog kabela i bilo cega drugoga ne moze biti nebo i zemlja, moze biti unutar 1-2% sto nikako nije nebo i zemlja, bas si kontam kad netko novi mladi dode ovdje i procita sto si jadan misli kad vidi da  komad zice radi razliku nebo i zemlja, vjerojatno se odmah ispise sa fakulteta i ode konobariti
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 14:58
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

Glavni naponskih kabel je 5mm2 pure silver, konektori dodatno posrebreni za 10-tak mikrona, utičnica dodatno stisnuta zbog boljeg kontakta itd. 

to nema bas nikakve veze sa zvukom, stovise potpuno beskorisno, sva sreca da nemas nekih jacih potrosaca na toj liniji, srebro oksidira i jos ako je neka veca struja u pitanju sto sreca da nije, jer se  oksidacija  ubrzava, a oksidirani vodovi privlace vlagu, ubojita kombinacija za raditi instalacije uz jos tko zna kakvu izolaciju, opasno po zivot, a potpuno je beskorisno jer prije toga imas pancer, pa spojnice na elkalex.
Po tko zna koji put ovdje napisane stvari na temu mreze 230V koje su potencijalno opasne i moglo bi nekom tko procita pasti na pamet da tako nesto  sam ide raditi.
Jasno da zvuk izmedu stock racunalnog kabela i bilo cega drugoga ne moze biti nebo i zemlja, moze biti unutar 1-2% sto nikako nije nebo i zemlja, bas si kontam kad netko novi mladi dode ovdje i procita sto si jadan misli kad vidi da  komad zice radi razliku nebo i zemlja, vjerojatno se odmah ispise sa fakulteta i ode konobariti
[/QUOTE]
Na toj liniji je potrošnja do cca 1kw.
Postavio bi ti par pitanja...
Kako znaš čime je izoliran kabel?
Je li bakar oksidira?
Ima li stock kabel 2,5mm2 zaista toliko u presjeku?
Znam da nisi imao prilike, a vjerojatno i nećeš isprobati spomenuti kabel, ali si siguran da može biti promjena 1-2%????

Evo ti materijala pa sad uživaj u pisanju...
Doviđenja!
I BTW, ovakav kabel se NE MOŽE napraviti kod kuće!!!!!!
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 17:23
@kabel
-tako sam i mislio da nema nikakve bitne potrosnje i dobro da je tako
-napisao sam da ne znam sa cime je izoliran kabel, pretpostavio sam da se radi o home made izolaciji bez ikakvog atesta i napravljen bez bilo kakve strucnosti iz tog polja, sto energetske sto zakonske sto o elektrosvojstvima materijala, to cisto iz iskustva jer nije za vjerovati sto sve ljudima padne na pamet s obzirom na odgovor ocito sam pogodio jer nisam nigdje vidio kabel od 5mm2 srebra da postoji u prodaji sa elektroenergetskim certifikatom, znaci ziva opasnost
-sa pitanjem o bakru samo potvrdujes potpuno nepoznavanje materije o materijalima, dodatna opasnost
-vjerojatno ima stock kabela kojekavih laznjaka ili srot kineza pa da se kvadratura ne poklapa sa napisanim, no ono sto se sluzbeno prodaje malo je vjerojatno da bi se itko isao sa tim igrati i placati kazne, no tu se postavlja pitanje s obzirom na potpuno nepoznavanje tehnicke tematike kako bi ti uopce izracunao kvadraturu neke zice, osim ako ne pise na njoj
-ok,neka bude najvise 3% no sve preko toga je izvan granice pameti i kakvi su to  uredaji koji su tako nestabilni, ispada da kod tebe sve nekontrolirano oscilira ako je tocno to sto pricas
-ovo zadnje me bas onak od srca nasmijalo, kabel koji se NE MOZE napraviti kod kuce, hahaha, ne vjerujem da si to izgovorio, jedino jos nije jasno kakav je to kabel
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 18:47

[/QUOTE]
Dorian
 "sva sreca da nemas nekih jacih potrosaca na toj liniji, srebro oksidira i jos ako je neka veca struja u pitanju sto sreca da nije, jer se  oksidacija  ubrzava, a oksidirani vodovi privlace vlagu, ubojita kombinacija"

[/QUOTE]

Čudno za jednog audiofila da nezna da oksid srebra provodi struju za razliku od oksida ostalih metala, npr bakra.Upravo zato se posrebruju kontakti.Toliko o tehnologiji materijala.

Editirao tatamata - 24.prosinac.2019 u 18:50
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 18:53
Nisam baš pratio detaljno zadnjih par mjeseci, ali je li netko već rekao Dorianu da je fulao forum? Mislim, čisto iz najbolje namjere? Čovjek očito razumije neke stvari, no postoje razni audio forumi, news grupe, razni tehnički forumi ...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 83>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Neobavezne slušalice ;)
Forum: Dodatni pribor