Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PS Audio Power plant p15

Odgovori Odgovori Stranica  123 83>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: PS Audio Power plant p15
    Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 08:39
Molim ako netko ima, ili je imao, imao prilike testirati itd. Zanimaju me iskustva iz prve ruke..
https://www.psaudio.com/products/directstream-power-plant-15/
Hvala

Editirao Kabel - 23.prosinac.2019 u 08:40
Revox cd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,SF Concerto Home,Marohei-cables Statement
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 12:24
Nisam siguran no mislim da nitko to za sada nije imao doma, bar ne od ekipe koja sudjeluje po forumima. Mislim da sam na slikama vidio primjerak od distributera na tooload festu.
Kod mene je proslo ljeto bio desetak dana P20, na dlaku identican uredaj kao P15, razlika je samo u snazi, konstruktorski, hardwerski i softwerski su potpuno identicni.
Uredaj mogu opisati samo sa tehnicke strane kao potpuno novo razvijeni uredaj i radi na drugaciji nacin nego prethodni modeli. Srce uredaja je 32 bitni PIC procesor u kombinaciji sa DSP-om za mjerenje ulaznih i izlaznih parametara napona.
Ono sto se dobije na izlazu je prakticno savrsen sinusoidalni napon THD ispod 0,5% i savrseno stabilne frekfencije, odnosno gotovo idealno cisti napon.
Za komentar kako to utjece na zvuk nisam kompetentan sto zbog predrasuda, sto zbog kratkog vremena koliko je uredaj bio kod mene.  U korelaciji sa strujasima koji mogu biti i zavojnice i induktiviteti i sto sve poznate firme ne rade moglo bi se zakljuciti da ono sto strujasi kao takovi rade bas i nejde u isti kos sa koristenjem regeneratora.
Imam neki dojam da se to vecini ne bi svidjelo, odnosno da postoji mogucnost da dobrom dijelu uredaja savrseni napon uopce ne odgovara u kontekstu zvuka, jasno ovo je samo moja pretpostavka.
Doma imam verziju P5 koji je na istoj bazi napravljen, generiranje napona se dobiva na potpuno jednak nacin kao i vecim modelima, samo je izbacen jedan dio sklopova mjerenja i drugaciji je vizualni prikaz, imam ga spojeno na sve uredaje osim izlaza, uglavnom pruza potpunu sigurnost spojenim uredajima bez ikakvih naponskih stresova.
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 13:26
za takav uređaj, trebalo bi snimiti izlazni napon kako se ponaša pri punom opterećenju uređaja, kakva su tada izobličenja. uključno s time koliko brzo isporučuje tranzijente. da li se mogu izmjeriti i snimiti svi bitni parametri? bez toga, pričati o nekom savršenom naponu je napamet
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 13:48
Evo jednog kod mene, stigao prošli tjedan.
Glavni naponski kabel je isti kao što mi dolazi u letvu, a ostali koji napajaju uređaje su iz letve prebačeni u njega. Ili mi je instalacija do zidne utičnice dobra, ili su strujni kabeli dobri, jer čujno nema nikakve razlike. Ni na bolje ni na lošije! Jedna situacija koja se jučer dogodila je veliki plus za P15, što je došlo do pada napona u jako kratkom vremenskom intervalu, a na sustavu se nije ništa osjetilo. U pravilu, DAC reagira na najmanju promjenu, i zaštita se uključi.
Revox cd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,SF Concerto Home,Marohei-cables Statement
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 14:30
sad moraš istestirat zvuk na različite strujne kabele kojima se napaja P15
i svakak uključit 'običnjaka'
da vidimo jel istina ono što je pisao gazda mcgowan, da je AQ strujaš napravio razliku na P20
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 14:38
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

za takav uređaj, trebalo bi snimiti izlazni napon kako se ponaša pri punom opterećenju uređaja, kakva su tada izobličenja. uključno s time koliko brzo isporučuje tranzijente. da li se mogu izmjeriti i snimiti svi bitni parametri? bez toga, pričati o nekom savršenom naponu je napamet
ma nije napamet, imas testiranja na netu, osobno nemam mjerne instrumente s cim bih to mogao izmjeriti, no sam uredaj je u biti mjerni instrument i sve parametre imas u real time prikazano na ekranu, uglavnom za nominalnu snagu je upravo to sto sam rekao savrseni strujni izvor, jedini nedostatak mu je cijena.
Dojam je jednak, ni kod mene nema bas nikakve razlike u zvuku osim potpune zastite napajanih  uredaja od bilo kakvih mreznih fluktuacija, kao primjer bez njega mi uredaji ulaze u protekt ako na istoj fazi ukljucim flourescentnu rasvjetu ili pokrenem fleksericu na istoj fazi, kad je spojeno preko njega ne dogada se bas nikakva smetnja na prikljucenim uredajima, drugi dojam je da se napajani uredaji za 1-2 stupnja manje griju, ujedno i fora igracka za igru kroz menije, idealan bozicni poklon, supruge navalite peglati kartice.
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 14:48
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

Dojam je jednak, ni kod mene nema bas nikakve razlike u zvuku

e, pa tu je problem. a iskrcaju se pare
nego, reci, jel čuješ ti ikakve razlike od strujaša do strujaša? čisto da postavimo stvari u koordinate haha

ja sam si postavio setup dva 'birana' strujaša (Elecaudio i Viborg žnore) i zamijenio 'vulgaris' letvu s jednom s Audiophonicsa (ne 'audiofilska' već jedna kvalitetna letva za 30 ojra), i nakon toga, basa imam 'za popizdit' u odnosu na prije toga...svaka od tri nabrojane komponente daje više prezensa u donjem ekstremu, kao i općenito u zvukovnom balansu; kad se udruže, to je vrlo osjetno

Editirao zed_alive - 23.prosinac.2019 u 14:49
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 15:10
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

Dojam je jednak, ni kod mene nema bas nikakve razlike u zvuku

e, pa tu je problem. a iskrcaju se pare
nego, reci, jel čuješ ti ikakve razlike od strujaša do strujaša? čisto da postavimo stvari u koordinate haha

ja sam si postavio setup dva 'birana' strujaša (Elecaudio i Viborg žnore) i zamijenio 'vulgaris' letvu s jednom s Audiophonicsa (ne 'audiofilska' već jedna kvalitetna letva za 30 ojra), i nakon toga, basa imam 'za popizdit' u odnosu na prije toga...svaka od tri nabrojane komponente daje više prezensa u donjem ekstremu, kao i općenito u zvukovnom balansu; kad se udruže, to je vrlo osjetno
hehehehe, ma ne treba ponavljati, rekoh da nisam kompetentan za temu strujasi, stovise vec smo to ovdje doktorirali da se kod mene ne cuje nikakva razlika, niti je ja cujem, niti bilo tko od ekipe koja je bila u prolazu, ja za to imam svoju teoriju koja je suprotna od uobicajenog stava, moja je teorija da sto je uredaj kvalitetniji manja je ili nikakva mogucnost da bi se to moglo cuti, cak sam naveo i primjer da nema razlike u zvuku kad spojim vulgaris racunalni od 3 eur ili AQ, na losijim uredajima dozvoljavam da se moze cuti razlika sto ima i logike, no to kaj ti velis vise basa i sto si sve naveo je meni naucna fantastika da bi obican kabel mogal napraviti, sa tim uredajima kod tebe nesto jako grdo ne valja.
Ono sto je bitno da uredaj stiti napajane uredaje od impulsnih  fluktuacija,pojava dc komponente i slicno, prilicno vazno ako su ukljucene skupe igracke.
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 16:48
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Molim ako netko ima, ili je imao, imao prilike testirati itd. Zanimaju me iskustva iz prve ruke..
https://www.psaudio.com/products/directstream-power-plant-15/
Hvala

Ako slucajno pozelis isprobati ovaj tip (heavy duty) i budes prolazio kroz Split, javi.
Toroidni trafo od 5kw, (preko 50kg) spaja se na trofazni napon i na izlazu bi trebao dati 'najcistiju struju na zemlji'....

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2019 u 16:55
Pa kak vam nije jasno, ovo stiti ostale potrosace od hife njezinih smetnji
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 83>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Šum u sistemu
Forum: Dodatni pribor