Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SF Amati Futura

Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 13:39
Da malo dodam sa svojim iskustvom povecanja kubikaze. Svoje Celestione DL8+QUAD 405/Ž slusal sam godinama u 55 kubika cca. Tada sam tu kombinaciju prenesel u HiFi-pojatu koja ima 150 kubika cca. Prvi dan nisam vjeroval da slusam istu tehniku, u pozitivnom smislu.
Isto sam napravil sa kombinacijom Boston A26+QUAD 405/Ž kada sam ih poslusal na dvoristu svog rancha gdje ima nemjerljivo kubika. Definitivno treba zraka oko zvucnika, po meni nikada nije previse.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 14:09
Kod Focala bi dodao da je enormna razlika u karateru zvuka medju starom in novijom Be serijom. 

Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Definitivno treba zraka oko zvucnika, po meni nikada nije previse.

Ovo podpisujem.  
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 14:21
da vidimo...ja slušam sustav u cca 30m3 Hapy
ajd, ostavim otvorena vrata haha
prema računici, od pojma realizam mi ostane negdje između zam i am placo
prava hifa čini te gladnim muzike
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 14:34
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

Kod Focala bi dodao da je enormna razlika u karateru zvuka medju starom in novijom Be serijom.

U mome slučaju radilo se o Focal Scala Utopia III v1 zvučnicima.

*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 18:48
Hudo, kladim se da u Irskoj ima ATCa , pa si ucini uslugu i posluhni nesto iz classic serije.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 19:32
Moj prostor je cca 3.5m x 6.5m. Zvucnici na uzem zidu.
Nemam namjestaja koji bi mi smetao, iza, ispred ili bilo gdje oko zvucnika.
Sadasnji zvucnici su mi odmaknuti cca 1.5m od straznjeg zida, sjedim na nekih cca 3 m od njih i imam slobodan prostor iza sebe.
Od zvucnika koje sam imao u toj sobi, sf cremona auditor, sf ca m, sf guarneri hommage, avantgarde acoustic solo i sada Franco Serblin Lignea, upravo mi je psoljednji, najmanji, najbolje legao u prostor.
Usudio bih se staviti i manju cremonu.
Guarneri definitivno prevelik.
Naravno, ako covjek zeli 'pravi' stage i ne zeli se lagati
Bez uvrede i beze zelje za polemikom,.vecini ljudi cije sisteme cujem ili vidim po slikama, bolje bi legle dobre slusalice...
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 22:13
Brico bravo za prinovu i za parket ali bratko daj pozovi me da ti posteno poslikam taj tvoj sistem jel to zasluzuje!!mig
Eh i da i mene ceka stavljanje parketa ali prije kvalitetniji laminat jer tko ce iselit cili stan za radove!!

MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 22:36
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

... Bez uvrede i beze zelje za polemikom,.vecini ljudi cije sisteme cujem ili vidim po slikama, bolje bi legle dobre slusalice...
Svega par puta na netu vidio scenario gdje bi to bilo stvarno bolje (što je doslovno slučaj za rasplakati se, pogotovo kad vidiš da je gazda uložio nekoliko desetaka tisuća dolara/eura u sistem), uglavnom je slučaj da su zvučnici (ipak) preveliki (zvukom) za trenutni postav.

Dužina od 10m je i više nego dovoljna, no ovih 3,55m je sigurno preusko za takav zvučnik. Sad je samo pitanje koliko se može izvući iz postava (pogotovo što je još visoki rack između zvučnika, a i sami zvučnici su vrlo blizu zida iza) da se što manje čuje kao remeilački faktor.
Iskreno, dosta nezgodan prostor, a zvučnici se očito ne mogu izvući metar, metar i po van.

Pošto mi SF nije intrigantan, taj dio ne bih komentirao proteza
Accustic Arts Drive1 mk2/DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2(mod/sig)
Sumić SCBH (IC) - Siltech LS110 mkII (zvuč.) - Marohei Maduro S (struja)
SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 23:14
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

...
Eh i da i mene ceka stavljanje parketa ali prije kvalitetniji laminat jer tko ce iselit cili stan za radove!!

Sorry na offtopic-u, ali moran reć, Gogi, ako ideš na laminat, nemoj štedit, kupi najkvalitetnije šta možeš nać, recimo ovaj Titan...

Imaju dućan u Kaštila...

Imaš i ovde, slična cijena, u još par boja...

Ovi imaju dućan u Solinu...

Pazi kako postavljaš i kakva je podloga, isto jako bitno...

Inače, ontopic, Brico čestitam i uživaj, zvučnici izgledaju mrak, samo radi toga dosta bi im oprostija...

smijeh
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 23:53
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Pošto mi SF nije intrigantan, taj dio ne bih komentirao proteza
Neću sad komentirati da se ne kaže pošto nego budući da (osim u Srbiji), a da tebi na probu netko ponudi Sonus faber ili kjuratz na batini, ti bi obvezatno odabrao kjuratz na batini. Jedan na jedan, bez greške. U vezi toga bih stavio jaja na panj i bezbrižno bih ostao jajat.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,703 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
PS Audio Power plant p15
Forum: Komponente