Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SF Amati Futura

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: SF Amati Futura
    Objavljeno: 09.siječanj.2020 u 14:53
Evo, nema dugo skućih Amati Futura Serial No. 1108. Častih sebe za uspješno vladanje, još dva završena fakulteta (i to s pejom) i jednim poslom ... Ako ćete pravo, za cijelu moju malu zajednicu najvažnija promjena je novi parquet ...
A inače, iđe, ne mogu se žal't.

*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2020 u 15:09
Ma jok. Kad viđe ovo ja pomislijo da ti ne iđe.
haha
Konačno netko spomenu hifu umjesto palamuđenja o strujašima promjera ko odvodna cijev za sudoper. Mošyebenomislit.

Editirao Apparatus - 09.siječanj.2020 u 15:09
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2020 u 15:53
Bravo, bravo. Good for you, kako bi se reklo po naški :) Otišla Utopija u dobre ruke. Jel to isti kao Apijev? Ipak krellovina sjeda bolje na SF. Čak je i Franco Serblin po doma ložio na krell. Znam iz pouzdanih izvora. Čekamo dojmove...
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2020 u 16:00
Kad sam već tu, a dok se Brico ne pojavi... To je Amati Futura, kao i moja. Samo, moja je kombinacija crne metalurgije i red violin drva, a ova je ništa manje prekrasna piano black. Uh.
Hug
Nije samo pokojni Franco ložijo već su i u fabriki imali Krell FPB monoblokove za finalno preslušavanje i vojsing.
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2020 u 16:18
Elem, Utopije su bile vraško dobre zvucnici, po meni s vrlo malo mana. Ipak, prevelike i preglomazne za moju sobu morale su naći novi dom. Kod SF Amatija najvažnije je bilo da ih vajf prihvati kao svoje. I jest.
Zvuk kod Amatija je razložen na više izvora nego kod Focala, zera je mekši - onoga prije moga si ložit koliko si god htio, uvijek je zadovoljavajuće radio. Amati ima granicu ali i finoću kod malih pojačanja. Krelac se tome odupire, što je i razumljivo, ali MeKintoš, Krelac i Sonusi rade zadovoljavajuće dobro.
Dobar izbor izvora, bio to Kuzma Ref 2, Marko Livingston 390S ili pak dCS Debisi v2, rezultira i, po meni, zadovoljavajućim zvukom. Kako svatko ima svoju viziju dobra zvuka, ovo je vjerojatno stvar rasprave ...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2020 u 22:00
Guštaj Brico!!
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 07:46
Bravo, bravo, odličan sistem, mora da vrhunski zvuči.
Ako može koja riječ o izvorima, posebno me zanima tvoja preferencija kod slušanja jazza, usporedno nova produkcija i klasici tipa blue note na Kuzma Ref i ML 390S!?   
Micro Utopia Be
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 09:09
Imam nešto iskustva s Focalima više (a i niže) klase i slušajući to, čovjek ostane u čudu koliko zvučnik kao takav uopće može biti rezolutan. Nevjerojatno. Kod Focala se sve svodi na rezoluciju. Bez problema bih ih nazvao britvama. Kao da neprestano glazbu analiziraju i razlažu je na molekule ponašajući se poput analizatora najviše klase preciznosti. Focal je u tomu valjda prvak svijeta. I ujedno santa leda, kako hoćete. Za moj pojam zvučnik se mora ponašati ponešto drukčije. Uz linearnost po cijelom spektru, bešavnost drajvera (homogenost), relativnu lakoću pogona i t.d., it.d., mora postojati fluid (kako to uopće nazvati?) koji te naprosto tjera slušati. Kad iz zvučnika izlazi glazba, a ne isključivo bujica više-manje povezanih tonova uz salve dinamike i opće prenaglašavanje segmenata zvuka. 

Znači, dobar zvučnik bi trebao imati što i Focal (ili dobar dio toga), ali uz ono nešto što ga u konačnici čini uvjerljivim glazbenim reproduktorom, a ne isključivo ultrapreciznim analizatorom zvuka. Dalo bi se o ovomu razglabati, ali nakon dva Sonus fabera visoke ili više klase, ostajem pri svojem da ti zvučnici imaju sve, a ušao sam u 12. godinu druženja s njima i nije mi ni u primisli mijenjati. Naravno da nisu savršeni (utopijski pojam) i svakako nisu jedini, ali meni osobno nije nimalo teško shvatiti otkud tom ipak po koječemu jedinstvenom brandu, reputacija čudovišta. Uz napomenu da će se vjerojatno većina složiti oko toga da se radi o naljepše izgledajućim proizvodima te vrste u industriji uopće. Ako biste diskutirali o toj tezi, samo pitajte svoje žene. Ti su zvučnici etalon za wife acceptance factor.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 09:53
ako naglašavaju rezoluciju, znači da farbaju zvuk u području u kojem se naglašava dojam rezolucije. neki to puše. fuk dat

kod izvedbe uživo, jel netko ima dojam da je rezolucija iber? ili je muzika naprosto cjelovita, prirodna?

Editirao zed_alive - 10.siječanj.2020 u 09:55
prava hifa čini te gladnim muzike
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2020 u 10:29
Krasan zvučnik (Amati) u svakom smislu. Ono što sam čuo kod Apija bilo je impresivno. Ovdje mi se čini da je malo ograničen širinom, ali slika možda vara. Kolike su dimenzije prostora? Bez obzira na to, slušao sam odličnih sistema i u malim sobama.  Rijetko tko može ispoštovati onu Bilanovu da ozbiljna reprodukcija počinje tek na 100m3 huh
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente