Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pozdrav svima!

Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 11:40
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Vidis, ako se nademo ovog ljeta, mogu dovuc malo nabrijanog original QUADa 405 + 33 da posluhnes kako to zvuci sa pojacalom razvijenim za elektrostate. Mogu dodati i D-klasu (2 kom) da
Narafski ak' imas zelju za nes takvim obrva

Kako da ne! Mozemo probat, Imam ja dosta mjesta. Evo prostorija:
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 11:43
Fino, fino, stale budu moje kistre izmedu obrva
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 11:52

Tvoje "kištre" bi stale i ispod zvučnika!
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 11:53
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Tvoje "kištre" bi stale i ispod zvučnika!

smijeh2
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 11:57
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

Ja nisam imao klasicni zvucnik vec vise od 15 godina. Nekoliko Martin Logana zaredom su me toliko naucila na taj zvuk, da i sada dvojim da li da ostanem na tome. A i jedan od prvih ozbiljnijih zvucnika mi je bio Apogee.

Što da ti kažem ...
Budi 100% siguran kad budeš keširao za to nešto drugo. Pogotovo što vidim da nisu baš mali novci, ako će biti novo..Doduše, nisu ni malo veći novi Logani ništa jeftiniji, tako da ...

Da, nemoguce je biti siguran. ML Expression 13A mi je opcija, ali to je vec dosta skuplje. Strah me kod Triton Reference, da li su preveliki za prostoriju 32m2. Rado bih cuo necije misljenje ovdje kao savjet. T.R. ide ispod 20Hz, svaki ima jos i 4 pasivna radijatora...
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 11:58

Super!
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 12:06
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Nedovoljna satisfakcija Soltanus Cricketom (iako sam ih imao 3 godine), bi bio najdirektniji odgovor. Dalo bi se to još dodatno elaborirati, ali to je već za razgovor uživo.

Ipak, da sad dobijem na lotu (kojeg ne igram) elektrostati (Logani, što se mene tiče) bi bili na short-listi. Iako, moram priznati da nisam imao prilike čuti nove modele u zadnjih 10-ak godina. Pretpostavljam da se nisu pokvarili, no sve je moguće.
Ja sam davno jos prvi put u zivotu poslusao sasvim slucaj ML elektrostate,to je bilo nenormalno dobro,takvu rezoluciju i zvucnu pozornicu nisam ni smatrao mogucom u nekom domu!ML mi je tiha patnja ali nemam prostor za takvo nesto,kad god sam ih slusao odusevili su me.Zadnje prije par mjeseci u Dobrog Zvuka sam slusao ML(oko 100  Kkn) to je bilo toliko dobro u ne bas dobroj prostoriji kakav je shop u Splitu!
[/QUOTE]

Prostor iza zvucnika je najbitniji za ML. Zato su tako nepozeljni u normalnoj dnevnoj sobi. Jos kad je TV izmedju; nista od stagea. Ali doslovno nestanu, kad imaju mjesta. Ta iluzija prostora me uvijek odusevi. Cijena toga je, da je gotovo 3 metra sobe iza njih. Takodjer ne smije biti nikakva apsorpcija na prednjem zidu. Idealno je difuzija, pa uskoro namjeravam cijeli prednji i straznji zid napravit u kvadraticne difuzore; vodoravne i okomite.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 12:26
Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Nedovoljna satisfakcija Soltanus Cricketom (iako sam ih imao 3 godine), bi bio najdirektniji odgovor. Dalo bi se to još dodatno elaborirati, ali to je već za razgovor uživo.

Ipak, da sad dobijem na lotu (kojeg ne igram) elektrostati (Logani, što se mene tiče) bi bili na short-listi. Iako, moram priznati da nisam imao prilike čuti nove modele u zadnjih 10-ak godina. Pretpostavljam da se nisu pokvarili, no sve je moguće.
Ja sam davno jos prvi put u zivotu poslusao sasvim slucaj ML elektrostate,to je bilo nenormalno dobro,takvu rezoluciju i zvucnu pozornicu nisam ni smatrao mogucom u nekom domu!ML mi je tiha patnja ali nemam prostor za takvo nesto,kad god sam ih slusao odusevili su me.Zadnje prije par mjeseci u Dobrog Zvuka sam slusao ML(oko 100  Kkn) to je bilo toliko dobro u ne bas dobroj prostoriji kakav je shop u Splitu!

Prostor iza zvucnika je najbitniji za ML. Zato su tako nepozeljni u normalnoj dnevnoj sobi. Jos kad je TV izmedju; nista od stagea. Ali doslovno nestanu, kad imaju mjesta. Ta iluzija prostora me uvijek odusevi. Cijena toga je, da je gotovo 3 metra sobe iza njih. Takodjer ne smije biti nikakva apsorpcija na prednjem zidu. Idealno je difuzija, pa uskoro namjeravam cijeli prednji i straznji zid napravit u kvadraticne difuzore; vodoravne i okomite.
[/QUOTE]

Ili sve metnut u pojatu obrva
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 12:41
Muzikman, fakat fina soba-slušaonica, nema se kaj reć. Nemoj izazivat hrvatski jal na forumu.
haha
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 13:03
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Muzikman, fakat fina soba-slušaonica, nema se kaj reć. Nemoj izazivat hrvatski jal na forumu.
haha

Hvala. Nece valjda jal A i nije ovo preko noci doslo. I ja sam se nagledao dnevnih boravaka i malih sobicaka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,859 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
izvor direktno u amp ili sa ...
Forum: Audio komponente