Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Interkonekti - srebro ili bakar

Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Interkonekti - srebro ili bakar
    Objavljeno: 48 minuta prije u 00:30
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Problem je i taj što su ovdje kriteriji općenito visoki...
Po meni to ne bi trebao biti problem, već prednost. Treba samo shvatiti da za svakoga postoji različit tip/nivo hifi foruma/grupa na kojem se može sudjelovati i da to bude prihvatljivo za ta određeno mjesto.

Kao što rekoh, ovo bi trebao biti, i kad se potrefi dobra tema s dobrim sudionicima, to je "high class" za audiofile. Ne može se u isto vrijeme biti i fakultet i osnovna škola.
Mislim, teorestski može, vidjeh na nekim forumima "odsjek" za početnička pitanja. Ali opet, taj koji pita bi trebao znati kojeg "ranga" je njegovo pitanje, inače će Dapo brzo odustati proteza

Iskreno, kad sam se učlanio na forum prije 15 godina bilo mi je malo "to me ne zanima, to je preskupo, vjerojatno ne vrijedi tu lovu". Danas drukčije gledam i drago mi je da je forum ipak zadržao "high class" nivo, i nadam se da će ostati na tom kursu.
Jer ne vidim drugo mjesto u HR, za nekoga koga zanima razmijeniti koju riječ sa osobama koji imaju što za reći, i da forum ima solidnu posjećenost.
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani 2(mod.)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 8 minuta prije u 00:10
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

inače, ti hibridi srebra i bakra, valjda imaju smisla najviše trgovcima da ti ga zapapre negdje na pola puta između srebra i bakra (po uglavnom suludim cijenama po kojima to prodaju)

Ma nije baš da profitiraju samo trgovci i proizvođači od hibrida, profitira i kvalitetan sistem i konzument na kraju. Primjera ima dosta. A da su cijene nekih sulude - jesu. Ali valjda i takvi imaju kupca jer inače ne bi bile kakve jesu, o tome se puno koplja polomilo pa najbolje ne spominjati cijene.

Editirao jerga - 1 sati 2 minuta prije u 00:16
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 12 minuta prije u 00:06
Problem je i taj što su ovdje kriteriji općenito visoki. Recimo meni kod Kimbera počinju dobri kabeli od Select serije, ono ispod mi ne leži, namjerno ne kažem loše jer znam da se mnogi zaklinju u 8TC.
Monocle je točka gdje kreću ozbiljniji zvučnički kabeli, ipak se može malo i ispod Select koji uopće nisu jeftini.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 23 minuta prije u 23:55
inače, ti hibridi srebra i bakra, valjda imaju smisla najviše trgovcima da ti ga zapapre negdje na pola puta između srebra i bakra (po uglavnom suludim cijenama po kojima to prodaju)
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 28 minuta prije u 23:50
ja KImber baš i ne cijenim, ne sjećam se da sam čuo ijedan njihov IC ili zvučnički a da je sviralo dobro za novac koji košta, po mojem shvaćanju kako bi to trebalo svirati. ali Selecte recimo nisam uopće slušao
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 36 minuta prije u 23:42

Ma pitanje je općenito, čovjek se nije susreo s time pa pita, ništa strašno. Srebro se mora “ubost” ali onda nema povratka nazad. Tako je bilo kod mene. A da ti je 1021 tako los to mi ne ide u glavu, po meni vrhunski, mrvu ispod najboljih.

Eto, meni je razočarenje teže. Pogotovo jer sam ga ubo u sistem nakon 1010, kojeg sam tada imao, i koji je zvučao odlično, a 1021 je samo proizvodio zvukove, ne baš ugodne. Sve nešto stisnuto, pomalo hladno, strilno, anemično, suhonjavo, muzika negdje nestala... Čak i da nije bio usviran, za tjedan dana bi se malo pomakao na bolje, no ni trc.

Kao što već rekoh, pitanje je preopćenito da bih to uopće nazvao pitanjem. Evo, da je pitao za 1021 dobio bi kvalitetniju informaciju. Iako dijametralnu suprotnu, pa neka si misli haha
Svaki od nas dvojice misli da je u pravu, no jedan nije. Uz pretpostavku da su 1021 bili identični zvukom (a ne bi bili prvi model koji je "šarao", tako da ... )
Btw. ponuda još stoji ako stvarno trebaš/želiš čuti nešto što ja smatram vrhuncem s ove strane 1k eura, a možda i više.

AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani 2(mod.)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 46 minuta prije u 23:32
Sve ok, ali ...
Učestuješ li na news grupama? Ja jesam, nekoć davno. Da, ovo je "high class" za news grupe. Nadam se da ne treba elaborirati. Ne u smislu da smo mi sad tu neka elita, već je ovdje skoncentrirano (s čisto audiofilskog gledišta - što je ipak i naziv stranice) tolika količina iskustva kojeg tamo (dok sam tu i tamo učetovao) nije bilo ni blizu.

I kao što rekoh, gdje tu zapravo pitanje? Kao da ja pitam, je li slušao tko lampaški preamp i tranđa izlaz? Kakvog to smisla ima?
Ljudi se trebaju malo potruditi ako žele ući malo kvalitetnije u hifi, bolje ga shvatiti, inače su news grupe i forum.hr (audio podforum, ili kako se već tamo zove) možda bolja varijanta. Ima ovdje tražilica, i ima stvarno dobrih tekstova od prije ...

Evo, to je moj "elitistički" stav, pa kome pravo, a kome krivo.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 6 minuta prije u 23:12
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Što reći ...
Meni ovo prije svega zvuči kao pitanje za news grupe. Ma zapravo, to nije ni pošteno pitanje, nego, eto tako ...

Covjek je pitao, i sto sad?
A mi smo neki high-class prema news grupama?
Nakon ovakvog odgovora, razmislit ce da li ce drugi put ista pitati...

NHF

Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 28 minuta prije u 22:50
Ma pitanje je općenito, čovjek se nije susreo s time pa pita, ništa strašno. Srebro se mora “ubost” ali onda nema povratka nazad. Tako je bilo kod mene. A da ti je 1021 tako los to mi ne ide u glavu, po meni vrhunski, mrvu ispod najboljih.

Editirao jerga - 2 sati 27 minuta prije u 22:51
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 33 minuta prije u 22:45

Sten, javi se da ti posudim 1021 pa probaj ispočetka sve.
Ne hvala, imah dobre uši onda, to se nije promijenilo.
Ako hoćeš imam ti ja jedan full srebrni viška (trenutno), nikakve oznake na sebi (osim što ja znam što je), pa ti pošaljem na slušanac. Kladim se da će sahraniti 1021, a cijenom nije skuplji.
Eto, toliko mi je bo loš (a recimo da mi je Kimber vrlo drag brend, čak i najdraži od ovih velikih, pogotovo glede interkonekata), i nije da mu nisam dao šansu.

Editirao Sten - 2 sati 32 minuta prije u 22:46
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Interkonekti - srebro i...