Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Interkonekti - zvučne razlike

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 16:17
Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Ovo je  odlično napisano.Bravo.
U ovom  napisanom se slažemo,međutim ,razilazim se sa  audiofilima  koji  zvučno nezadovoljstvo  pokušavaju riješavati  izmjenama kabela.  Ima toliko puno nepoznanica u našem sistemu/sobi  što bi mogao biti uzrok nezadovoljstvu  .

p.s.
 Zamjena kabela  liči mi  na priču kad se prijatelj  žali prijatelju kako je kupio nove vrhunske gume a  auto i dalje "bježi",Ovaj mu odgovara  jesi li provjerio amortizere ,jesi li štelao trap?

Hvala. Da slažem se ima puno pretjerivanja i davanja prevelike važnosti pojedinim komponentama. Sve, pa i kabeli imaju svoju svrhu i uticaj na konačni rezultat.

Dijelom je razumljivo... puno je lakše, brže, jednostavnije (i jeftinije) napraviti zamjenu, probu kabela nego drugih uređaja, pa se to češće radi. I više priča, tj prepire.

Inače tekst nije usmjeren da bi iz njega izvukli praktične savjete... već da se malo osvrnemo na vlastite želje i očekivanja.

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 16:19
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Zašto?
Koja guma je bolja?
- za kišu
- za snijeg
- univerzalna

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 16:31
Hjooj.  Nikad kraja, ubijas smisao.

Ako nije s gumama, naci ces neke druge paralele koje nemaju veze s hifom.

Što onda, kad slušaš blues stavit ces sustav u lance??
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 16:43
Ako neko misli da ima najbolji, najperfektniji, tehnički najispravniji (što god to značilo) sistem, neka pozajmi VDH 102 i Gryphon Guidelineline Reference. Kod zamjene kabela, če misliti da se nešto pokvarilo, odnsno da je neko priključio EQ i ružno se poigrao. Ako če to opravdati time, da je to znak tehničke neispravnosti sistema, njegov problem. 

Editirao 11duc - 07.ožujak.2020 u 16:44
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 16:48
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Hjooj.  Nikad kraja, ubijas smisao.

Ako nije s gumama, naci ces neke druge paralele koje nemaju veze s hifom.

Što onda, kad slušaš blues stavit ces sustav u lance??
Sve ok, razmijem da po tebi ja ubijam smisao. Sa druge strane, po meni, ti ignoriraš bit svega. Da se radi o osobnim željama, doživljaju i uvjetima.

Kad slušam blues, slušam ga nekritički. Ne forsiram velike glasnoće i dodatnu kvalitetu. Prosječno kvalitetan dojam je sasvim zadovoljavajući u tim rijetkim epizodama.

Editirao vdem - 07.ožujak.2020 u 16:49
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 16:52
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

Ako neko misli da ima najbolji, najperfektniji, tehnički najispravniji (što god to značilo) sistem, neka pozajmi VDH 102 i Gryphon Guidelineline Reference. Kod zamjene kabela, če misliti da se nešto pokvarilo, odnsno da je neko priključio EQ i ružno se poigrao. Ako če to opravdati time, da je to znak tehničke neispravnosti sistema, njegov problem. 
Cini se da nije jasan termin propisno dobro konstruiran i izrađen audio kabel.
Bez brendova i modela ne znate definirati što je to.

I jasno sam napisao da ima dobrih i kabela za koje ne znam što rade u audio segmentu, neovisno o cijeni.
Samo to nitko ne cita.

Dosta za danas, meni.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 16:59
Taj "must have" mora biti zapisan na mediju koji se reproducira, ne u sistemu. Ako medij nema taj "must have", vjerujem da je greska ici to kompenzirati sistemom...to nuzno zavrsava u disbalansu sistema.
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 17:05
Puno je dobrih stvari ovdje napisano. Dodao bih moje iskustvo. Zadnjih desetak godina slusao sam elektrostate, Martin Logane Aeon I i ESL. Iako najvolim jazz i klasiku, rock i blues su mi takodjer vrlo bitni. S vremenom mi je sve vise pocela nedostajat prvenstveno klasika. Mislio sam da je to period slusanja takav, ali onda sam shvatio da sustav ne zvuci dobro sa svakom muzikom. Elektrostati su fenomenalni s malim sastavima, jazz trio/kvartet, vokali i sl. Ali kad treba odsvirati vise od 5 instrumenata, pocinju problemi. Nema dinamike, premalo pritiska zvucnici rade i sve djeluje komprimirano. Narocito kod simfonijskih djela. Kad sam toga postao svjestan, jedino je preostalo promijenit zvucnike. Tako da se u potpunosti slazem sa tvrdnjom da ne smije sistem biti ogranicen u vrsti muzike koju moze dobro odsvirati.

Editirao Muzikman - 07.ožujak.2020 u 17:07
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 17:25
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Taj "must have" mora biti zapisan na mediju koji se reproducira, ne u sistemu. Ako medij nema taj "must have", vjerujem da je greska ici to kompenzirati sistemom...to nuzno zavrsava u disbalansu sistema.

Naravno, u ovoj diskusiji se podrazumijeva da se radi o medijima iste/slične kvalitete vezano za sve žanrove. Na taj dio se ne može uticati promjenama vezanim za sistem.

Graditi sistem kojem je referenca loš snimak je greška. U svim žanrovima podjednako.

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 17:39
Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

Puno je dobrih stvari ovdje napisano. Dodao bih moje iskustvo. Zadnjih desetak godina slusao sam elektrostate, Martin Logane Aeon I i ESL. Iako najvolim jazz i klasiku, rock i blues su mi takodjer vrlo bitni. S vremenom mi je sve vise pocela nedostajat prvenstveno klasika. Mislio sam da je to period slusanja takav, ali onda sam shvatio da sustav ne zvuci dobro sa svakom muzikom. Elektrostati su fenomenalni s malim sastavima, jazz trio/kvartet, vokali i sl. Ali kad treba odsvirati vise od 5 instrumenata, pocinju problemi. Nema dinamike, premalo pritiska zvucnici rade i sve djeluje komprimirano. Narocito kod simfonijskih djela. Kad sam toga postao svjestan, jedino je preostalo promijenit zvucnike. Tako da se u potpunosti slazem sa tvrdnjom da ne smije sistem biti ogranicen u vrsti muzike koju moze dobro odsvirati.

Da, moj kolega je imao slično iskustvo pa sam kod njega doživio vrlo slične dojmove.

Ovo što sam danas htio naglasiti. Slažem se da sistem ne smije kategorički biti ograničen samo na jednu vrst muzike. Radi se o tome... kad složimo sistem koji jednako dobro svira sve vrste glazbe pa nakon toga.

Nakon toga ide korištenje istog. Koristimo ga 90% u jednom žanru. I htjeli bi kvalitativno malo više, bolje... i to možemo ostvariti relativno lako zanemarujući ostale žanrove.

Da li je opravdano i poželjno realno popraviti dojam izvedbe onog što u većini slušamo? Uz obavezno kompromitiranje dojma za ostale žanrove ili ne?

To se na kraju svodi na jedno od bitnih pitanja u audiu koje niko ne postavlja:

Da li sistem slažemo za sebe, svoj gušt ili kao pokaznu vježbu za imaginarnog prosječnog slušača?

Editirao vdem - 07.ožujak.2020 u 17:40
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Hi Fi Osiguraci