Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Software playeri - zvučne razlike

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 21:58
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Pa vjerojatno trenutno i nema ništa sličnoga. Mislim, 700 puta boljeg od jednog Daphilea kojeg koristim.
haha

Sasvim moguće da će neki free software na dobrom hadwareu zasvirati bolje od roon-a na lošem hadrwareu...

... osim Daphile-a haha

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 22:18
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Roon je tako dobar da ga ne trebaš ni slušati; unaprijed znaš da je 700 puta bolji od badavanera kojeg se sluša doma
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

A gle, to je valjda audiofilski poremećaj. Htjeli bi imati najbolje... a želimo platiti što manje, pa smo ljuti što nas neko pljačka.

Sve je to ok i razumljivo osim... ljutnje. Nema veze skup je i... doviđenja.

Istina mene su prije 2-3 godine prevarili... i uzeli mi $500. Bolilo me malo... ali ipak puno manje nego kod kupovine ampa, playera, zvučnika, kabela.

... i ta bol je jako brzo prošla, i nije ostavila posljedice. haha
Meni se čini da Roon ekipa ima poremećaj i distorziranu sliku o sebi samima. Koštat će to i soma baksa, samo čekaj. Pa bar ja nisam škrt (ko neki) i uvijek sam rado platio zvuk, naravno koliko sam god mogao. I uopće nije poanta u tomu da bih htio nešto ni za što. Daphile bih isto platio da se moralo i ne smatram ga dobrim jer je besplatan i što sam se eto ogrebao nego zato jer jest dobar. Još bih im i dao 500$ ako bih se uvjerio da to radi značajno bolje od ovog mojeg, ali 700 brate nemere. Neka od nekoga drugog rade majmuna. 

Editirao Apparatus - 16.ožujak.2020 u 22:20
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 23:06
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Meni se čini da Roon ekipa ima poremećaj i distorziranu sliku o sebi samima. Koštat će to i soma baksa, samo čekaj. Pa bar ja nisam škrt (ko neki) i uvijek sam rado platio zvuk, naravno koliko sam god mogao. I uopće nije poanta u tomu da bih htio nešto ni za što. Daphile bih isto platio da se moralo i ne smatram ga dobrim jer je besplatan i što sam se eto ogrebao nego zato jer jest dobar. Još bih im i dao 500$ ako bih se uvjerio da to radi značajno bolje od ovog mojeg, ali 700 brate nemere. Neka od nekoga drugog rade majmuna. 

bije ih glas da imaju najbolji player na tržištu, a neki ljudi su spremni platiti neku lovicu za najbolje što postoji (spram dane platforme/platformi), pa su se očito našli u tržišnoj poziciji da si to mogu priuštiti. a cilj im je bio zapravo usmjeriti ljude na model godišnje pretplate, jer to je ono što ih zanima. što sad ima i smisla, jer za 5 godina platiš 600 USD, i to bez diskontiranja, a za 5 godina, pitanje kakva će bit situacija na tržištu i što će se nuditi. ja osobno ne dajem ni blizu tu lovu, ni onu prethodnu. dao bih 100, vrh 150 dolara za stvarno dobar player, ali i taj bi mi trebao prvo dokazati da je osjetno, a ne marginalno bolji od ovih besplatnih - kad već imaš te besplatne. al tko hoće imat vrh (pod uvjetom da ovo uopće to jest) i spreman je platiti, neka mu je

Editirao zed_alive - 16.ožujak.2020 u 23:06
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2020 u 23:10
A gle ima više modela namicanja novaca u računalnoj industriji. Ovo je jedan. Dodatno, u današnje vrijeme ako želiš iole kvalitetniji (software) proizvod trebaju ti kvalitetniji ljudi... a onda proizvod postane skup.

Povuci - potegni, pa ko koga.

Ajde realno... skup jest ali to nije nikakva dramatika. U odnosu na prosjek cijena ostalih komponenti sistema... pa i u odnosu na cijenu samog računala.

Editirao vdem - 16.ožujak.2020 u 23:15
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2020 u 00:27
Bez da ikoga uvrijedim, ali sva misljenja o ROONu bez da ga se koristilo kroz duze vrijeme, svode se na to da najvise kosta a svira kao i drugi. OK, neka svira kao drugi. Nikad nisam niti primjecivao bitne razlike medju takvim softverom. Koristio sam JRiver 5-6 godina, dok nije dosao ROON. U medjuvremenu probao mnoge druge. Nije stvar u tome kako svira; svi sviraju dovoljno kvalitetno da se time ne bi trebalo opterecivati. Zasto je ROON bolji? Zbog sucelja, koje izgleda jednostavno i moderno. Zbog najbolje izvedene integracije vanjskih streaming servisa. Zbog certifikata koji garantiraju optimalno povezivanje sa DACom (MQA unfolding i sl.). Zbog toga sto je na svakom ekranu vidljiv put signala, pa znas da li ide lossless ili ne. I puno drugih sitnica; meni recimo znaci sto uz cover pise format i DR, sto se vidi review i biografije sa AMGa... Uglavnom, odbojnost radi cijene mi nije razumljiva. Puno je dati 2 kune na dan, za program sa najkvalitetnijim suceljem?
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2020 u 09:02
Muzikman, isprika za ono o majmunima, nisam htio uvrijediti bilo koga (pa ni majmune), osim možda one napuhance iz Roon-a koji ne prezaju od ucjena. 

O zvuku ne mogu jer nemam pojma, za razliku od Vdema koji je Daphile čuo kod mene. Jedino što ga ja nikad nisam vidio u slušaoni, a ni bilo gdje drugdje, ali nema veze. Što se sučelja tiče i integracije servisa, naša su stajališta oprečna. Uz odličnu (čitaj prije svega brzu) tražilicu i kvalitetno sortanje kronološki, prema godinama, naravno prije svega abecednim redom prema izvođačima i u konačnici prikaz slike omota, u mojem slučaju 500X500 piksela i osnovnih funkcija plejera, meni ne treba ništa drugo. Imam mali Lenovo tablet koji se još uvijek može tretirati kao forma velikog daljinca (nije velik poput table špeka) i uz Orange Squeeze app koji se linka na Daphile web interfejs, ja prezadovoljan. Mali crni (dark) interfejs iz snova, za moj pojam. 

Ako želim vidjeti data ratove, ili još ponešto, mogu preko browsera zaviriti direktno u Daphile iako me to slabo zanima. 95% fajlova su mi FLAC 16/44,1 jer se cijelo vrijeme furam na dCS-ov moćni upsampling na DSD i tako stalno slušam. Nisam skužio nikakovih benefita upsamplajući n.pr. 24/196 na DSD osim što ti fajlovi u mojem slučaju žderu prostor na disku i ništa drugo. Nadalje, sve što ja streamam jest isključivo The Jazzgroove, genijalni izvor sjajne jazz glazbe i informacija (bez reklama) koji ipak jest lossy (najmanje moguće), ali kad ga dCS digne na DSD zvuči upravo izvrsno. Nikakvi izvori informacija dok slušam mi ne trebaju, pogotovo ne linkanje na fotke, biografije, gdje kupiti ili ne znam što već. Kad se informiram o nečemu što me zanima, onda uopće ne slušam i obrnuto. Dakle, sve je kao i uvijek stvar percepcije i perspektive i u svjetlu navedenog ja osobno od Roon-a ne trebam ništa. Osim ovoga što sam naveo i što već imam. 

A kad dođosmo do zvuka, nekako intuitivno smatram da ako Roon i jest bolji od Daphile-a, nikako ne bih pretpostavio nešto spektakularno. Za sasvim spektakularnu razliku u cijeni. Kako već rekoh, imao sam namjeru probati Roon, ali kad vidim kako se ponašaju, sad neću ni to. Yebote, 500$ im je malo. Koliko je koštao kompletni Windows s Officeom na primjer, a što je malo veće mudo od nekakvog plejera s grandioznim sučeljem (koje meni niti ne treba)? Kako su krenuli, na kraju će nastojati naplatiti kao da nude n.pr. AutoCad koji je za Roon prema samoj suštini stvari ne avion nego svemirski brod.

Ovako to kod mene izgleda. Nemam trenutno bolju fotku pa sam linkao jednu iz moje teme o slušaoni (Apparatus Room), ali vidi se solidno. Daphile web sučelje čak i ne izgleda tako loše, ali je je presićušno za mali tablet. Pogotovo kad se spojim preko Iphone-a, a bez veze mi je stalno zumirati i navigati ko moreplovac po tačskrinu. Orange Squeeze to diže na novu, za moj pojam nema dalje razinu. Zahvaljujem još jednom Flikomanu koji me dobrohotno uputio na cijeđenje naranče jer tko zna kad bih ja to sam ubo. Ako ništa drugo, patio bih se dulje nego treba.

P.S. Dakle, litanična pisanija se ukratko svodi na ovo: što sam sve prebolio u vezi hife, a nije nimalo patetično reći i odkrvario, 500 baksa ne smatram nekom stavkom koju ne bih ubrzo prebolio. No sve ima svoju granicu.

Editirao Apparatus - 17.ožujak.2020 u 09:16
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2020 u 09:19
Razumijem te u potpunosti. Radi se jednostavno o drugacijem pristupu. Ja volim imat dostupne sve informacije, pa mi takav software odgovara. Ali, jasno da netko zeli drugaciji dozivljaj i oboje ima svoju vrijednost pri koristenju. Npr, slika sucelja koje koristis je slicno ROON aplikaciji za mobitele. Meme je to izludjivalo, dok nisam nabavio 10" tablet sa punim suceljem. E sad sve vidim sto mi treba ( i ne treba). Sta ces, malo sam kontrol freak, pa me ponese Inace, godisnja ROON pretplata nije nikad mijenjala cijenu. Oni u principu ne zele lifetime pretplatnike, pa zato dizu cijenu. Ja nikad ne bih ni uzeo lifetime, kao sto ne bih za nijedan software koji ima godisnju. Prebrzo se promjene dogadjaju da ne pretpostavimo da ce u nekom trenutku doci nesto bolje. Tko bi lud uzeo npr. lifetime za Windowse ili nesto slicno
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2020 u 10:16
Sve jasno, dragi kolega. Što se tiče njihove interesne stimulacije prodaje, neka stimuliraju nekoga drugog. Ja se za vlastitu stimulaciju brinem sam uz ženinu pomoć, naravno uzajamno. Još uvijek.
haha
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2020 u 11:25
Tocan odgovor
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2020 u 12:36
Zasto se sada povlaci pitanje je li $700 mnogo za nesto sto nekome ima vrijednost?
Dodatno po cemu je dizajn hardwera drugaciji i kompliciraniji od dizajna softvera? Oba imaju vec gotove komponente koje treba znati posloziti da bi nesto radilo ako gledam bez detalja na high-levelu. I po cemu je primjerice hardverski R&D drugaciji, vrijedniji ili skupnji od softverskog?

Imam osjecan da se brkaju pojmovi. Ako imas besplatnu alternativu bilo kao hardvera ili softvera i to ti je ok ne treba pljuvati kad netko napravi i ispegla da nesto bude komercijalno dobro i da ima ljude koji ce takvu uslugu i platit.

Ja osobno ne koristim takve playere ali gledam samo kuda ide rasparava i cini mi se da se fokusira na krive usporedbe.

S druge strane ako vecina nas ima opremu vrijedu desetine ili stotine tisuca kuna ili eura ne vidim problem dati par sto dolara na neki player ako vrijedi. 
Tako onda mozemo pljuvati po gotovo svemu u audi industriji jer vecina toga ima vrijednost koja nije realna niti razumna. Pa sto :)

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Hi Fi Osiguraci
Forum: Dodatni pribor