Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DIY zvučnički kabel (ideje za konstrukciju)

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
ZlyM View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 22:07
Opiši što ti valja, a što ne valja kod Clear-a. Sa čim si zadovoljan, a što bi promijenio.
Avalon Symbol, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 22:27
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

I da, u pravu si, AQ, Nordost i ostali imaju prevelike cijene. To je potpuno točno ako je jedina računica vrijednosti težina u kg.

Nemoj se odmah ljutiti, ali ja nisam napisao da su cijene pretjerane, stavio sam to pod navodnike. Cijene su takve kakve jesu. A isto tako nisam napisao nista iz cega bi se dala izvesti ova druga citirana recenica.

"Pretjerane cijene" kabela mislim da ne dolaze zbog cijene materijala, tehnologije i slicnih proizvodnih troskova. Uglavnom dolaze zbog trzista, tj. ima ljudi koji su spremni platiti takve cijene. Tako je kod svega na trzistu.

A gle, to je bila vrlo jednostavna konstrukcija koja je napisana u namjeri da potakne razmišljanje na temu proizvodnih cijena i fame oko njih.

Spomnjanje kilograma i sirovih cijena ne priliči kao odgovor. Pogotovo što bi žica iz privatnog pogona za izvlačenje bila puno puta skuplja od velikoserijske proizvodnje.

Editirao vdem - 21.ožujak.2020 u 22:38
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 22:35
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

imam Clear 3, i planiram ga nadmašiti. isključivo home use, nikakva proizvodnja

Imam više odgovora na ovo:

1. Kupi Dragona
2. Kupi Sterlinga
3. ... itd
haha

Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.ožujak.2020 u 19:04

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

imam Clear 3, i planiram ga nadmašiti. isključivo home use, nikakva proizvodnja

1. Kupi Dragona
2. Kupi Sterlinga
3. ... itd
haha

Od 3 ponuđene opcije daleko najveće šanse su za br.3
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.ožujak.2020 u 19:08

1. Kupi Dragona
2. Kupi Sterlinga
3. ... itd
haha

koje slabo povjerenje da se Clear da nadmašiti. pa evo, ne trebam Dragona nadmašiti haha
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.ožujak.2020 u 19:52
Ma dadmašit ćeš ti sad bi ti reko koga i što. Radije čuvaj pare da ti ne bi zatrebale.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.ožujak.2020 u 22:04
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Opiši što ti valja, a što ne valja kod Clear-a. Sa čim si zadovoljan, a što bi promijenio.

previdio ovaj post skroz
nemam nešto određeno što bih unaprijedio, Clear 3 je skroz dobar, zaokružen kabel kojem ništa ne fali

znači ovak. kad sam imao Neotech upletenac kod sebe imao sam prilike usporediti s Clearom i s Forestom. i bio sam iznenađen određenim parametrima kod Neotecha. davao je jedan vrlo direktan, neposredan zvuk više nego dobrih ekstrema, i još bolje definicije basa (što nešto govori o tonalnoj povezanosti cijelog spektra, jer od toga dolazi ta definicija). ja nemam ništa protiv direktnog zvuka, dapače, kroz vrijeme sam ga naučio i cijeniti. e sad di je pogotovo Clear bio bolji od Neotecha: bio je u višem srednjetonskom (pa se protezalo i na gornji kraj) ispravnije nekako definiran i lakši za zvuk od Neotecha, koji je tu imao neki prisutni karakter, uz mrvu te tvrdoće, više slijepljenosti

ali unatoč tome. premda bih Cleara proglasio boljim od Neotecha (kod Foresta više nisam bio siguran koji je bolji jer Forest nije toliko dobar kao Clear u gornjem kraju), ja sam uredno ustvrdio da je Neotech pletenac ta klasa od kabela. neovisno o tome što bi ga mnogi otpisali radi njegove komparativne mane, ali imao je i vrlina, i sve u svemu, za mene, pokazao je klasu

dakle, ono što mislim je da taj vodič, te debljine, ima veliki potencijal, i da bi se korištenjem još kvalitetnijeg vodiča (a to je jedino UP OCC srebro) i minimiziranjem dielektrika mogle eliminirati mane u zvuku tog Neotecha, a za koje pretpostavljam da drito idu od Neotechovog ne baš briljantnog izolatora (kakav je, u to sam se uvjerio s Neotech srebom kod interkonekata, gdje izolator generira oštrinu, i to uz likvidnost zvučnu srebra nikako ne paše. i ako ispadne po mojim očekivanjima (doslovno to nisu nadanja, to su očekivanja, premda ne mogu biti siguran), taj će DIY zvučnički prepišati Cleara, kako dobro srebro to već može u visokima. a kako će C biti još manji, odlična bas ekstenzija ne bi trebala doći u pitanje, što je srebru bitno za ravnotežu
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2020 u 11:01
Dobro si opisao tog neotech bakrenog pletenca, da ima malo manje te tvrdoće i slijepljenosti u upper midu i visokima bio bi odličan kabel... rezolutan, povezan, definiran.
I ovako je dobar no ako slušaš više akustičnu glazbu ići će ti to na živce s vremenom.

Za rock i elektroniku je 5/5, za ovo drugo je 3/5.

Canare 4S8 nema takvu rezoluciju i detalje, ali je zvuk opušteniji recimo bolje rješenje za allround sustav.

Sumić OCC srebro radi slično kao neotech bakrenjak, osim što je ovaj uppermid i visoki puno mekši i prirodniji, srednji imaju bolju dubinu i volumen, a ima sve ove druge kvalitete koje sam naveo, bas koherencija itd.
Sve zvuči za 4 do 5! haha

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2020 u 11:10
da, valjda je u tome vic, akustika, jer ja sam gro vremena na akustici. rock sam zapravo dosta izbjegavao jer je na mom sustavu, u slušaonici, zvučalo lošije. nikako pravi prezens i energiju dobiti u basu. no puno se promijenilo otkad sam udomio vintage yamahicu

Editirao zed_alive - 24.ožujak.2020 u 11:11
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2020 u 11:12
Ivore, opet ću ti reći iako ništa vrijediti neće. Ako si se već dokopao te divote AQ Clear, zayebi kabel. Ne treba ti tu više ništa u životu. Osim ako te ne prosere jackpot kad opet otvore lutriju. Naročito jer uporaba samog srebra kao takvog ne znači baš ništa. Ima tu puno više od toga. A ako ti se već troši, radije skupljaj pare za bolje pojačalo.
obrva

Editirao Apparatus - 24.ožujak.2020 u 11:13
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor