Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pojačalo za Focal Aria906/Supersonic DAC

Odgovori Odgovori Stranica  123 26>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pojačalo za Focal Aria906/Supersonic DAC
    Objavljeno: 07.travanj.2020 u 20:41
Pozdrav svima.

Pretprošli black friday sam uzeo Focal Aria 906 u Ronisa (50%). Poklopilo se sa otišlim membranama na Wharfedale diamond 9.3 (u međuvremenu ih popravio). Ubrzo nakon toga sam uzeo i raspberry pi 3 na koji sam istalirao Volumio (kao osnovni izvor muzike).

Eh, zahvaljujući tom raspberryu sam upogonio Apparatusov smeđi Supersoinc USB DAC. Imao sam ga nekolicinu godina neiskorištenog jer nije išao na media player kojeg sam imao, a koji je bio povezan na NAD C325BEE (stavite me na križ za ovo svetogrđe :/). Uh, uh, uh, koja ogromna promjena nakon toga.

E sad, prebacio bih pojačalo i wharfedale zvučnike na vikendicu, pa bih bio zahvalan za neku asistenciju u odabiru "novog" pojačala (navodnici jer ne mora biti nov). 

Rang cijene ovisit će o mojm raspoloženju i džepu pa je raspon između 5.5-8.5k kuna.

Ono što sam stavio na listicu je:

- Nuprime IDA 8
- Audiolab 6000a
- Cyrus One HD
- Rotel A 14 (za njega i Audiolab sam na par mjesta po virtualnom svijetu čuo da dobro ide uz ove Focale)
- Quad Vena II / VA one (na popustu je)
- Creek audio Evolution 50a
- Rega elex R

Nisam siguran da li automatski zanemariti pojačala sa DACom u sebi, kad već imam Supersonic....

Uglavnom, zahvalan za bilo kakv tips and tricks.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2020 u 21:02
Slušao par godina 906 s Creekom i to je odlična kombinacija
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2020 u 07:06
Probaj pojačalo od Naim-a

G
M
T
Y
< id="SL_locer" ="" title="Lock-in ">< id="SL_lng_from" ="SL_lngs">< value="auto">Detect language< value="af">Afrikaans< value="sq">Albanian< value="am">Amharic< value="ar">Arabic< value="hy">Armenian< value="az">Azerbaijani< value="eu">Basque< value="be">Belarusian< value="bn">Bengali< value="bs">Bosnian< value="bg">Bulgarian< value="ca">Catalan< value="ceb">Cebuano< value="ny">Chichewa< value="zh-CN">Chinese (Simplified)< value="zh-TW">Chinese (Traditional)< value="co">Corsican< value="hr">Croatian< value="cs">Czech< value="da">Danish< value="nl">Dutch< value="en">English< value="eo">Esperanto< value="et">Estonian< value="tl">Filipino< value="fi">Finnish< value="fr">French< value="fy">Frisian< value="gl">Galician< value="ka">Georgian< value="de">German< value="el">Greek< value="gu">Gujarati< value="ht">Haitian Creole< value="ha">Hausa< value="haw">Hawaiian< value="iw">Hebrew< value="hi">Hindi< value="hmn">Hmong< value="hu">Hungarian< value="is">Icelandic< value="ig">Igbo< value="id">Indonesian< value="ga">Irish< value="it">Italian< value="ja">Japanese< value="jw">Javanese< value="kn">Kannada< value="kk">Kazakh< value="km">Khmer< value="ko">Korean< value="ku">Kurdish< value="ky">Kyrgyz< value="lo">Lao< value="la">Latin< value="lv">Latvian< value="lt">Lithuanian< value="lb">Luxembourgish< value="mk">Macedonian< value="mg">Malagasy< value="ms">Malay< value="ml">Malayalam< value="mt">Maltese< value="mi">Maori< value="mr">Marathi< value="mn">Mongolian< value="my">Myanmar (Burmese)< value="ne">Nepali< value="no">Norwegian< value="ps">Pashto< value="fa">Persian< value="pl">Polish< value="pt">Portuguese< value="pa">Punjabi< value="ro">Romanian< value="ru">Russian< value="sm">Samoan< value="gd">Scots Gaelic< value="sr">Serbian< value="st">Sesotho< value="sn">Shona< value="sd">Sindhi< value="si">Sinhala< value="sk">Slovak< value="sl">Slovenian< value="so">Somali< value="es">Spanish< value="su">Sundanese< value="sw">Swahili< value="sv">Swedish< value="tg">Tajik< value="ta">Tamil< value="te">Telugu< value="th">Thai< value="tr">Turkish< value="uk">Ukrainian< value="ur">Urdu< value="uz">Uzbek< value="vi">Vietnamese< value="cy">Welsh< value="xh">Xhosa< value="yi">Yiddish< value="yo">Yoruba< value="zu">Zulu
< id="SL_lng_to" ="SL_lngs">< value="af">Afrikaans< value="sq">Albanian< value="am">Amharic< value="ar">Arabic< value="hy">Armenian< value="az">Azerbaijani< value="eu">Basque< value="be">Belarusian< value="bn">Bengali< value="bs">Bosnian< value="bg">Bulgarian< value="ca">Catalan< value="ceb">Cebuano< value="ny">Chichewa< value="zh-CN">Chinese (Simplified)< value="zh-TW">Chinese (Traditional)< value="co">Corsican< ed="ed" value="hr">Croatian< value="cs">Czech< value="da">Danish< value="nl">Dutch< value="en">English< value="eo">Esperanto< value="et">Estonian< value="tl">Filipino< value="fi">Finnish< value="fr">French< value="fy">Frisian< value="gl">Galician< value="ka">Georgian< value="de">German< value="el">Greek< value="gu">Gujarati< value="ht">Haitian Creole< value="ha">Hausa< value="haw">Hawaiian< value="iw">Hebrew< value="hi">Hindi< value="hmn">Hmong< value="hu">Hungarian< value="is">Icelandic< value="ig">Igbo< value="id">Indonesian< value="ga">Irish< value="it">Italian< value="ja">Japanese< value="jw">Javanese< value="kn">Kannada< value="kk">Kazakh< value="km">Khmer< value="ko">Korean< value="ku">Kurdish< value="ky">Kyrgyz< value="lo">Lao< value="la">Latin< value="lv">Latvian< value="lt">Lithuanian< value="lb">Luxembourgish< value="mk">Macedonian< value="mg">Malagasy< value="ms">Malay< value="ml">Malayalam< value="mt">Maltese< value="mi">Maori< value="mr">Marathi< value="mn">Mongolian< value="my">Myanmar (Burmese)< value="ne">Nepali< value="no">Norwegian< value="ps">Pashto< value="fa">Persian< value="pl">Polish< value="pt">Portuguese< value="pa">Punjabi< value="ro">Romanian< value="ru">Russian< value="sm">Samoan< value="gd">Scots Gaelic< value="sr">Serbian< value="st">Sesotho< value="sn">Shona< value="sd">Sindhi< value="si">Sinhala< value="sk">Slovak< value="sl">Slovenian< value="so">Somali< value="es">Spanish< value="su">Sundanese< value="sw">Swahili< value="sv">Swedish< value="tg">Tajik< value="ta">Tamil< value="te">Telugu< value="th">Thai< value="tr">Turkish< value="uk">Ukrainian< value="ur">Urdu< value="uz">Uzbek< value="vi">Vietnamese< value="cy">Welsh< value="xh">Xhosa< value="yi">Yiddish< value="yo">Yoruba< value="zu">Zulu
Text-to-speech function is limited to 200 characters
< id="SL_BBL_locer" ="" ="1" title="Show Translator's 3 seconds">
Options : History : Feedback : DonateClose
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2020 u 09:25
Moja preporuka je Cyrus One HD, ima ga prijatelj i izvrsno zvuci, osim toga ima ugrađene opcije digitalnih ulaza i bluetooth prijema. Izvrsno all in one pojacalo.

rpi nemoj koristiti s usb konekcijom za audio interface, nego uzmi kvalitetniju karticu za rpi koja izbacuje spdif. Recimo hifiberry digi pro.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2020 u 09:46
Pa rpi ide usb-om na DAC (Supersonic od Aparatusa)....a DAC ide na pojačalo.

Zar bih nekako drugačije trebao ?glup
- Probat cu ovaj Cyrus ziher.

- Što se tiče NAIM-a....zanimljiv mi jedan pozitivan review gdje lik spominje jedan od osnovnih razloga zašto bi trebao uzeti NAIM 5si (btw...cca 9500kn...dakle iznad mojih aspiracija).
Kaže: "Naim finally built a product thats ounds as good, if notbetter when used with speakers other then Naim's own products.

- Hvala za Creek iskustvo info
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2020 u 09:59
RPi ima stvarno loš USB, praktički bilo koji drugi komp da priključiš preko USB i bit će osjetno bolji...
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2020 u 10:00
Za rpi postoje ekstenzije u obliku kartica koje izbacuju SPDIF. Naveo sam jednu koju i koristim

USB konekcija na rpiju nije neka sreca od kvalitete.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2020 u 10:06
Samo, ako trazis savjet, onda ga iskoristi najbolje moguce.

Nebrojeno puta su ljudi trazili ovdje savjet al su zapravo navijali da netko napise potvrdu onog sto su si vec zacrtali.

Internet je pun informacija, svakakvih, od svakojakih likova. Ne kazem da smo tu jedino u pravu, al eto, ja ne znam kakvog su ti Focali karaktera, ne znam sto ti preferiras u zvuku, ali tako ni ne mozemo davati savjete.

Jedino sto ja mogu reci da sam slusao taj Cyrus u poznatom sistemu i da radi izvrsno, neutralno, fino
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2020 u 10:12
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Za rpi postoje ekstenzije u obliku kartica koje izbacuju SPDIF. Naveo sam jednu koju i koristim

USB konekcija na rpiju nije neka sreca od kvalitete.

To bi onda znacilo da idem direktno sa rpi na pojacalo (zaobilazim dac jer ne znam postoji li spdif to usb type b). Ukoliko je tako, jel to osigurava kvalitetniji zvuk od rpi usb na dac na pojacalo kombinatoriku?
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2020 u 10:19
aha, DAC ti nema SPDIF ulaz...
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 26>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika