Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Accustic Arts Drive1 Mk2 + DAC1 Mk4

Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 13:36
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Sam si spomenuo a spomenuo si i cijenovnu klasu obrva, 6-8 soma eura

to su očito bile bitne stvari. brand i model je nebitan
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 14:26
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Sam si spomenuo a spomenuo si i cijenovnu klasu obrva, 6-8 soma eura
Ovo je stvarno već zamorno, jer se iz aviona vidi da skoro jednoj te istoj publici stalno smeta novčani iznos toga nečega o čemu se govori. To ćete morati riješiti sami sa sobom.

I što sam točno spomenuo?
Spomenuo sam cjenovnu klasu da se zna da govorimo o istoj klasi playera kao što je uređaj iz naslova  i više puta spominjani Gamut, da ne bude još dodatnih pitanja oko toga. Pokušavam smanjiti mogućnost da tema odlazi u bespotrebni OT, ali nekima je to izgleda najzanimljivije od svega.
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 15:06
Ti spominješ novčane iznose i neke poloprazne kutije stavljaš u haj end. Kad budeš gledao isljučivo na zvuk i kvalitetu tamo više neće pisati "uvijek nezadovoljan".
Naravno to je samo prijedlog kojeg  vjerujem da nećeš poslušat.

Bez ljutnje iz aviona molim jer i ove kobasice od tekstova u kojima ne piše ništa su isto zanimljive haha

Editirao Sveti_Ilija - 23.lipanj.2020 u 15:07
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 15:09
Zamorno je jer si otvorio temu u kojoj ne želiš otvoreno diskutirati i uvažavati tuđa viđenja svoje potrage za digitalnim izvorom koji ce ti osigurati dugo zadovoljstvo slušanja glazbe.

Svaka tema je podložna diskusiji pa tako i ova, dok nema vrijeđanja i spuštanja na osobnu razinu, sve je ok.
Koliko vidim ljudi žele pomoći, ali s tvoje strane je otpor.

Mozemo zatvoriti ako želiš, ne vidim kako bi se ovo moglo moderirati da bude po tvome, a imam osjecaj da si sve rekao i da ne želiš dalje.

Editirao Gašo - 23.lipanj.2020 u 15:13
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 19:29
Ocijenit uređaj nakon par mjeseci je meni poprilicno upitno a bome i zamorno,kao sto je Edison rekao kod usviranih uređaja odmah na prvih 15 min vidis na cemu si..osobno mi se nikad nesto sto mi se dopalo nakon para dana pokvarilo nakon par mjeseci!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 07:51
Donijeti trajnu kvalitetnu odluku o kvaliteti testiranog uređaja nakon 15 minuta je totalna pogreška koliko god se na prvu činilo da je "sjeo".

Stenov primjer po pitanju digitalije to pokazuje. Ne kažem da je brzo donio odluku nego da su neki razlozi protiv, isplivali bitno kasnije. Prilikom uključenja nove komponente mozak se fokusira na ono što prevladava.

Iz mog iskustva dva očita primjera:

1. Izrada zvučnika:

Prilikom modifikacije i prilagodbe skretnice, nakon svake promjene sam se nesvjesno fokusirao na detalje koji su me do maloprije smetali i kada bi ta smetnja nestala intervencijom na skretnici mislio sam "to je to". No nastavkom slušanja u narednom periodu ispliva neki drugi detalj koji smeta.

2. Zamjena digitalije:
U sustavu je svirao tada Audio Aero Capitole classic SE i pojavila se prilika za poslušati i udomiti Wadiu 581se. Stigla Wadia doma, parkirana na policu i pustim ju da radi dan dva prije nego sam sjeo ozbiljno slušati. U toku tih dan dva bacim malo uho i velim "nije to dobro, biti će bolje". Nakon dva dna sjednem poslušati ozbiljnije i nula bodova. Da se razumijemo ne svira loše ali Aero radi bolje. I tako treći, četvrti, peti dan i i dalje nije to to. Nazovem vlasnika i kažem mu da vraćam player i dogovorimo se za nekoliko dana da se vidimo. I tako je player ostao upaljen na polici no nisam nešto pridavao više neku pažnju uređaju. No dan kada sam Wadiu trebao vratiti vlasniku rekao ajde da zadnji put upalim konkretno player (j****a nije svaki dan tako nešto na polici) i ja ostanem zatečen. Nakon 7 dana je taj player proradio kako treba punim plućima i pokazao svu svoju raskoš i ostao doma. Svaki puta kada sam odlazio od kuće na par dana i ugasio Wadiu nakon ponovnog paljenja je trebao j...i tjedan da to proradi onako kako treba i može.

Prvih 15 minuta je navlakuša samo takva.
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 10:05
heh, nemoguće je čut sve u 15 min ne zbog sebe, nego ako uređaj treba mirovat i radit određeno vrijeme da bi isproducirao svoje najbolje, to je jednostavno tako

ali a propos slušanja, postoji slušanje na analitički način, uži fokus na određene aspekte zvuka pa šaranje po raznim aspektima, i postoji cjelovito slušanje, fokus je primarno na samu muziku i kako je ona iznesena (reproducirano), pri čemu promatramo impresije koje ta reprodukcija budi u nama, kao rezultat slušanja reproducirane muzike, bez pokušaja analitike. jasno, iz tog moda lako 'svičamo' po potrebi i na analitiku, jer bez toga se ne može raskriliti kakav je zvuk prema pojedinim aspektima, značajkama, kvalitetama i nedostatcima

slušanje na cjeloviti način (iz moje pozicije) je u biti relativno lak posao kad uspiješ dobiti živu a relativno izbalansiranu reprodukciju koja te naprosto poziva na slušanje sadržaja

Editirao zed_alive - 24.lipanj.2020 u 10:05
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 10:14
Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

No dan kada sam Wadiu trebao vratiti vlasniku rekao ajde da zadnji put upalim konkretno player (j****a nije svaki dan tako nešto na polici) i ja ostanem zatečen. Nakon 7 dana je taj player proradio kako treba punim plućima i pokazao svu svoju raskoš i ostao doma. Svaki puta kada sam odlazio od kuće na par dana i ugasio Wadiu nakon ponovnog paljenja je trebao j...i tjedan da to proradi onako kako treba i može.

Ovo jednostavno ne mogu razumjeti.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 13:48
Godinama živim sa AA Capitole, ako ga ugasiš odozada na main switch, zaboravi bar 3 dana na normalan zvuk iz tog playera. 

Slušao sam svojevremeno i tu Wadiu, također joj trebaju dani na štromu da se "smekša i otkravi". Jednostavno stalno treba biti pod naponom, ako želiš maksimum. Inače na hladno dobiješ one sve artefakte koji krase "digitalan zvuk"
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 17:43
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

No dan kada sam Wadiu trebao vratiti vlasniku rekao ajde da zadnji put upalim konkretno player (j****a nije svaki dan tako nešto na polici) i ja ostanem zatečen. Nakon 7 dana je taj player proradio kako treba punim plućima i pokazao svu svoju raskoš i ostao doma. Svaki puta kada sam odlazio od kuće na par dana i ugasio Wadiu nakon ponovnog paljenja je trebao j...i tjedan da to proradi onako kako treba i može.

Ovo jednostavno ne mogu razumjeti.

Nisam niti ja dok nisam doživio. Ponovilo se i sa Hypex NC400 monoblokovima. 
Nitko ne kaže da to radi loše ali nakon nekoliko dana se stvar popravi značajno. 
I nije autosugestija jer sam to ponovio u dosta navrata. 

Na nekim uređajima je taj fenomen dosta izražen a nekim uređajima je dovoljno nekoliko sati nakon paljenja da zasjaju punim sjajem.
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike