Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Accustic Arts Drive1 Mk2 + DAC1 Mk4

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 15:48
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Zvučnici su tu sad nominalno najslabija karika, ali uopće ne razmišljam da bi ih trebalo promijeniti, jer ničim ne pokazuju da se "pate", da su na nekom limitu i slično.
Kako si onda zakljucio da su najslabija karika?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:06

Popol ...

ja nisam "u gramofonima" pa tu nemam što dodati. No, u hifiju su zakoni i događanja isti ili vrlo slični, bio u pitanju grem, CD ili bilo što drugo. Tako da ... bitno da se razumije što onaj drugi misli pri nekom opisu, iako se ovdje radi o promjeni posve druge stvari, no bitan je krajnji rezultat.
A mislim da se tu razumijemo smijeh

Na to sam i mislio Sten. Potegnuo sam to iskustvo jer sam ga jasno doživio pa si dozvoljavam da pričam o tome, a čini mi se da se radi o promjeni koja je karakterno slična ovome što si opisao. Znam o kolikom poboljšanju je tu riječ. Uživaj!
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 17:34
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Dobro, jos jedno pitanje koje bi trebalo biti jasno.

Dali sa AA (i Goldmundom) lakse razazanješ produkciju , tj. dali snimke zvuče razlicitije i slušljivije u smislu da su plasticnije i jasnije reproducirane, dali imaš dojam da ovaj digitalni front end i pojačalo dodaju manje svog pečata u zvuk nego prijašnja kombinacija.
Pečat sistema je nešto što se unatoc razlikama u snimkama pomalo čuje u svakoj, tipa naglašeniji bas, cinele zvuce dobro slicno na svim snimkama....

Naravno da svaki sistem, pa i neki koji bi bio 10x skuplji ima svoj neki pečat, zvuk. To je očito neminovno. No, ako ćemo ići u tom smjeru, onda se ništa ne bi moglo smisleno napisati o bilo čemu, jer sve ima neki svoj minimalni karakter.

"Plastičnije i jasnije" ...
Ova kombinacija ima precizniji zvuk (ne analitičniji - precizniji, velika je razlika), sa više kontrole, imaš dojam da je sa CDa odsvirano puno točnije ono što je snimljeno, dakle zvuči neutralnije. To automatski povlači i bolju plastičnost i jasnoću i bilo što, što ti padne na pamet - dakle manje nekog svog pečata u zvuku.
Da nije tako, da mi je zvučao lošije od Gamuta (govorim sad o AA, ipak je ovo tema o njemu, da ne miješamo koliko god je moguće to izbjeći, iako ista stvar vrijedi i za amp), vjeruj mi da ga ne bih uzeo, pogotovo što je bio solidan element rizika. I što je bio čisti keš u pitanju.

Pojašnjenje.
Player sam kupio nakon 3 tjedna slušanja, ali ni tada još nisam bio siguran kakav točno imam uređaj na polici. Hoće li mi vrijediti te novce tj. hoću li biti zadovoljan s njime i nakon godinu dana ili ne. Išao sam solidnim dijelom na rizik, iako je 3 tjedna slušanja, a da ti uređaj ne dojadi ili te iziritira (kad si već prije njga imao jako dobar uređaj) već samo po sebi vrlo dobra naznaka.

Produkcija ... ne znam, možda slušamo glazbu drukčije, ja nikada nisam slušao produkciju, mene zanima ukupni glazbeni dojam, koliko te nešto može uvjeriti da slušaš živu glazbu.
Moguće da malo drukčije slušamo svoje sisteme, jer ti si ipak tonski snimatelj pa ti sigurno uho malo više "bježi" na tu stranu. I ne mislim da je to nešto loše, dapače.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 17:42

Zvučnici su tu sad nominalno najslabija karika, ali uopće ne razmišljam da bi ih trebalo promijeniti, jer ničim ne pokazuju da se "pate", da su na nekom limitu i slično.
Kako si onda zakljucio da su najslabija karika?
Rekoh "nominalno", ništa više.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 17:45
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

... Znam o kolikom poboljšanju je tu riječ. Uživaj!
Beer
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2020 u 13:07

Produkcija ... ne znam, možda slušamo glazbu drukčije, ja nikada nisam slušao produkciju, mene zanima ukupni glazbeni dojam, koliko te nešto može uvjeriti da slušaš živu glazbu.
Moguće da malo drukčije slušamo svoje sisteme, jer ti si ipak tonski snimatelj pa ti sigurno uho malo više "bježi" na tu stranu. I ne mislim da je to nešto loše, dapače.
Nisam samo snimatelj nego i ono sve poslije , radim finalne proizvode.

Iz tog razloga i slusam drugacije, slušam između ostalog što i kako drugi rade stvari po pitanju finalnog proizvoda, odnosno produkciju.
Iz tog razloga verojatno i drugacije shvacam i percipiram samu reprodukciju preko sistema.

Glazbu naravno slusam kao neko emotivno iskustvo, ukupan dojam, ali slusam i aranžmane i same štosove i odnose u miksevima.
Sistem mi to mora jasno prikazati, ali ipak prilikom slušanja pokusavam izolirati zvuk snimaka od zvuka sistema, zato od sistema ne trazim da mi paše on sam, nego da me što manje laže, što bolje i jasnije prikaze ono sve u zapisu.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2020 u 13:48
Ne znam koliko te tvoja profesija odvlači od čistog konzumiranja glazbe i hifi uređaja, ali mene je već samo iskustvo sviranja el. gitare dovoljno dekoncentriralo da potpuno uživam u audio reprodukciji. U svakoj snimci i na svakom sustavu osluškivao bi prvenstveno zvuk gitare, produkciju, pokušavao odgonetnuti model gitare i pojačala, koji efekti se koriste... Zatim tehnika sviranja, čistoća tonova, sve bi mi to odvlačilo pažnju. Tek kad sam gitaru objesio pošteno o klin i kad je prošlo dovoljno vremena počeo sam gledati širu sliku i osluškivati kabele :)) Postao sam pravi audiofilhaha
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2020 u 13:53
Uzashaha, uzmi gitaru nazad u ruke.

Ja nebi zelio slusati drugacije nego sto sada slusam

Editirao Gašo - 20.travanj.2020 u 13:54
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2020 u 14:01

Glazbu naravno slusam kao neko emotivno iskustvo, ukupan dojam, ali slusam i aranžmane i same štosove i odnose u miksevima.
Sistem mi to mora jasno prikazati, ali ipak prilikom slušanja pokusavam izolirati zvuk snimaka od zvuka sistema, zato od sistema ne trazim da mi paše on sam, nego da me što manje laže, što bolje i jasnije prikaze ono sve u zapisu.
[/QUOTE]
To je to. Nema se šta dodat.
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2020 u 14:58

Uzashaha, uzmi gitaru nazad u ruke.

Ja nebi zelio slusati drugacije nego sto sada slusam

Ovo s kabelima je zezancija, trenutno vlada mir. Već dugo nisam osjetio želju za pretumbavanjem niti čuo nešto što bi me natjeralo na promjene u sistemu. To su efekti distanciranjahaha
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika