Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Accustic Arts Drive1 Mk2 + DAC1 Mk4

Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 00:02
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

...
ja bih osobno za danu lovu tražio neki treći player. morti su bolji rijetki, ali ih ima
Naravno, i to je solucija. Ionako poanta ovdje nije izabrati jedan od 2 koja su doma, nego neki (tko zna koji) na duže staze.

Zato ne treba sve dosad rečeno gledati kao re-izbor između 2 playera koja su mi doma na polici.
A btw. tih famoznih "15 minuta" je odavno prošlo za oba. I oba su dobra da razmišljam o udomljenju i ujedno nedovoljno uvjerljiva (za sad, ali napreduju) da bih se odlučio za jednog od njih. Što sad? Pitanje je hipotetsko, naravno.

Želim samo ukazati da se stvari u večini slučajeva ne mogu "riješiti" kad mi to želimo i da budemo sigurni u rezultat. Često moramo malo više čekati da se rezultat sam pojavi.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 00:11
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Kak je Edison spomenuo, ako odmah ne osjetis da si ustekao nesto spešl, nece se taj osjecaj pojaviti ni nakon x dana, tjedana..
U nekim slučajevima je tako (obrazložih već), no u nekima nije - uglavnom zbog neusviranosti, manje ili veće.
Ako ti je to test za sve što ti dođe pod ruku, vjeruj mi, propustit ćeš nešto dobro (odlično) prije ili kasnije. Ili već jesi. Mislim, ne govorim direktno tebi, vrijedi za svakog s takvim pristupom.
Iskreno iz mog iskustva i neusvirana špešl komponenta ima taj spešl u zvuku od prve minute.
Nikad nisam čuo da se od prosjecnog i dosadnog uređaja usviravanjem došlo zaista špešl rezultata.

Ako možda imam hanč zbog topologije i izrade da treba dati šansu jer "nemoguče da je ovo tako prosječno i dosadno", onda uopce ne slušam to u iscekivanju momenta kad će se desiti čudo, nego pustim da radi van sustava neko vrijeme, pa ponovim pokusaj slusanja. Ako ni tada nema pomaka u spešl, pišmevrit, adio.

Sve ostalo je mučenje samog sebe i opasnost da se naučis na taj prosjek i trazis razloge da nije tako.

Recimo temeljito refreshana komponenta zaista treba usviravanje jer je u prosjeku preko 50% toga unutra novo, kao recimo i sva lemna mjesta, ali tu spešle isto cujes u prvim minutama.

Ako vec sad cujes u ta dva "top secret" playera nešto što im ocito zamjeraš, vjeruj mi ni za par mjeseci mučenja neces biti zadovoljan, kao ni sa AA kombinacijom. I tako život prolazi.

Nevažno je što sad imaš na probi, ali smješno da to držiš pod velom tajne, kao da ce se nešto epohalno desiti ako napišeš tocan brend i model.

Editirao Gašo - 23.lipanj.2020 u 00:18
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 11:19

Naravno, i to je solucija. Ionako poanta ovdje nije izabrati jedan od 2 koja su doma, nego neki (tko zna koji) na duže staze.

Zato ne treba sve dosad rečeno gledati kao re-izbor između 2 playera koja su mi doma na polici.
A btw. tih famoznih "15 minuta" je odavno prošlo za oba. I oba su dobra da razmišljam o udomljenju i ujedno nedovoljno uvjerljiva (za sad, ali napreduju) da bih se odlučio za jednog od njih. Što sad? Pitanje je hipotetsko, naravno.

Želim samo ukazati da se stvari u večini slučajeva ne mogu "riješiti" kad mi to želimo i da budemo sigurni u rezultat. Često moramo malo više čekati da se rezultat sam pojavi.

razmisli doista o soluciji da zadržiš sadašnji transport i tražiš si DAC za njega

ako nešto evoluira to je digitalija, a DAC je za moderno doba bitno atraktivniji i moderniji koncept od CD-a (ili SACD/CD-a), jer je otvoren svim formatima i jer je otvoren comp audiu (ali i specijaliziranim streamerima koji su comp audio u hifi ruhu). stoga vjerujem da je glavnina developerskog truda orijentirana prema DAC-ovima, što se logično negdje mora odraziti i na izbor kvalitete (pa i krajnje dosege)
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 11:32
Uglavnom su DAC-ovi evoluirali na papiru i speksima, samim ubrzanjem procesora i napretkom računalne tehnologije, zadnjih recimo 15ak godina o zvuku bi se dalo :D

Što se tiče onog "ako na prvu nije dobro neće biti ni na treću".... moja iskustva su da pravila nema, nekad nešto sjedne odmah, oko nečeg drugoga se treba potruditi... isprobati više opcija. No zna sjesti i nakon koji mjesec.
Evo npr ja sam kupio izlazno pojačalo samo jel je bilo povoljno, radilo je dobro, malo bolje od starog ampa, no ne radikalno. Računao sam da ću ga lako prodati ako mi se ne svidi.

Tek sad nakon par mjeseci naslušavanja i setupiranja, se sustav pravo posložio, pa tek sad čujem da sam jako dobro izabrao, odnosno da imam konja za utrku na dulje staze. 
Ima još primjera od drugih ljudi koje poznam, nije hifi sport na prvu loptu i ajmo jedanaesterac s golom u rašlje, treba se zayebavati s tim.

Tako da kužim Stena :D

Editirao Kalle242 - 23.lipanj.2020 u 11:39
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 12:10
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Uglavnom su DAC-ovi evoluirali na papiru i speksima, samim ubrzanjem procesora i napretkom računalne tehnologije

ne vidim kakve to veze ima, procesori, s razvojem DAC-ova
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 12:16

Napredak u brzini, filtriranja, procesiranja i ostaloga je utjecao i na bolje performanse D/A konverzije kao i na DAC-ove općenito, da ja tu sad ne pokušavam drobit tehnički odnosno pokušavati prepisivati s neta. Ima tehnički potkovanijih od mene ako žele nek se uključe na tu temu. 

Za sve ostalo, gugl je tvoj prijatelj. haha

Editirao Kalle242 - 23.lipanj.2020 u 12:21
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 12:36
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

...Što se tiče onog "ako na prvu nije dobro neće biti ni na treću".... moja iskustva su da pravila nema, nekad nešto sjedne odmah, oko nečeg drugoga se treba potruditi... isprobati više opcija. No zna sjesti i nakon koji mjesec.

Evo npr ja sam kupio izlazno pojačalo samo jel je bilo povoljno, radilo je dobro, malo bolje od starog ampa, no ne radikalno. Računao sam da ću ga lako prodati ako mi se ne svidi.

Tek sad nakon par mjeseci naslušavanja i setupiranja, se sustav pravo posložio, pa tek sad čujem da sam jako dobro izabrao, odnosno da imam konja za utrku na dulje staze. 
Ima još primjera od drugih ljudi koje poznam, nije hifi sport na prvu loptu i ajmo jedanaesterac s golom u rašlje, treba se zayebavati s tim.
 Tako da kužim Stena :D
Bravo Vidi se tko ima pravih utakmica u nogama.
Thanks, uštedio si mi dosta vremena oko tipkanja, nema se ovome gotovo ništa za dodati proteza smijeh
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 13:03
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

…Ako vec sad cujes u ta dva "top secret" playera nešto što im ocito zamjeraš, vjeruj mi ni za par mjeseci mučenja neces biti zadovoljan, kao ni sa AA kombinacijom. I tako život prolazi.
Nevažno je što sad imaš na probi, ali smješno da to držiš pod velom tajne, kao da ce se nešto epohalno desiti ako napišeš tocan brend i model.
Imaš pravo, totalno je nevažno što trenutno slušam. Samo mi je onda čudno zašto se to stalno spominje.

Ostalo objasnih, no očito nedostaje razumijevanja. Kao što je Kalle morao maloprije "objasniti" moj post iznoseći svoja iskustva, i iskustva još nekih koje poznaje, pa možda svime time neke stvari koje pokušavam reći budu sagledane u ispravnijem svjetlu.
A možda i neće, tko će ga znati.
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 13:20
Sam si spomenuo a spomenuo si i cijenovnu klasu obrva, 6-8 soma eura
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2020 u 13:36

Bravo Vidi se tko ima pravih utakmica u nogama.

bogami ima i Gašo pravih utakmica u nogama, ali ti više paše ono što je Kalle rekao
u čitavoj priči postoji i faktor navikavanja na neki zvuk
s druge strane, s vremenom se mogu otvoriti vidici što sve može biti dodatno bolje, te apetiti za tim
i tako netko nešto jako hvali da mu ništa više ne treba, a za 3-4 mjeseca će tražiti bolje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 2,547 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike