Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Goldmund Telos 390.2

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 23>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 13:07
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Mozes li staviti par malo informativnijih fotografija uređaja i cijelog sustava?
Ne, jer nemam fotič, a mobitel mi nije baš sjajan kad treba snimiti nešto unutra. A meni bi bilo grozno staviti nedovoljno dobre slike tako dobrih komponenti proteza
U krajnjem slučaju, slika ima dosta po netu, za razliku od teksta, pa ne bi trebao biti problem naći. Ja sam se ovdje koncentrirao isključivo na zvuk, ne ni na izradu, ni na karakteristike, težinu, povijest firme i slične stvari koje su uobičajene u nekoj klasičnoj recenziji.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 13:17
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

cijena novog 390.2 koju nalazim na netu je prije gotovo desetak godina bila preko 15.5k eura,..bogami, za nešto te retail cijene, i mora svirati po čitavom frekvencijskom opsegu, i opsluživati zahtjevne zvučnike (a čini se da mani 2 to jesu)...

ali dobro, ovo bi praktički morao biti endgame amp

pitanjce Sten, obzirom da si imao M6 preamp, da li si kad u sustavu imao prilike čuti i pripadajući M6 power?
Na žalost ne, iako sam ga pikirao. Zapravo, naziv mu je drukčiji, ali ok, par M6 preampu.
Da jesam, tko zna, možda bih bio zadovoljan s time i prošao osjetno jeftinije. Nikad neću saznati.

Zapravo čak sam gledao izlaz iz M8 serije, bio je relativno povoljan na ebaju iz Engleske, ali ne toliko da bi ga baš uzeo bez slušanja. Ipak se radilo o malo preko 2k eura čistog keša.

Ovo s Goldmundom je kod Bože, skoro kao i uvijek, malo robe, malo keša, pa iziđe nekako lakše za "progutati" proteza
I da, i ja se iskreno nadam da je Endgame amp. Iz više razloga.

Btw. cijenu si dobro vidio i to je godina kad je on izišao. Ok, to je kataloška cijena, "ulična" je uvijek nešto manja, kao kod svih uređaja, ali da ... koštalo je to.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 13:33
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Po tome, nekom logikom, ta sprava bi sada  u HR trebala vrijediti 5-6k eura. Ako me Sten ne demantira uzet ću to kao točnu pretpostavku. Bome, dobra cifra za integrirac...

Toliko je i Božo rekoh. Pa smo se još malo natezali haha
Je, i meni je izgledalo puno za integrirac koji je dimenzijama sličan MF M6 preampu, i ne baš jako puno teži. Ali kad ga spojiš i kad se usvira onda ... huh
Čini ti se da sve što si dosad čuo (doduše jeftinije, ali ipak) je neusporedivo zvukom, doslovno bilo koji parametar da gledaš/slušaš.

A sad kad vidmo sliku unutrašnjosti, koja uopće ne djeluje nešto impresivno (barem meni laiku), onda samo mogu ponoviti da ne treba uređaje suditi po težini, izgledu unutrašnjosti, dijelovima ... nego isključivo po zvuku.
A za to morate to nešto donijeti doma, imati ga minimalno tjedan dana, poželjno 2 ili 3 ako nije 100% usviran (a večina nije). Sve to traje i košta, ali se isplati više nego na slijepo ubosti pa što bude.
Da nije bilo mogučnosti slušanja, nema šanse da bih ga uzeo. Previše love. Čak i da je deal bio isti. Ovako, kad čuješ ... onda si ponekad spreman dati i koju kunu više nego si mislio.

Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 13:39
Tak si ga djusi opisao da mi je zao sto ga nisam kupio nekad il' bar probao  no eto put te odvede u drugom smjeru. 

Svojevremeno sam cuo od jednog pajde da to navodno super radi a istinabog nema neki miljon dolar look ispada da je istina.

Uzivaj! :)

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 13:54

Zasto radi bolje? Pa recimo ipak podosta sofisticiranija topologija od YBA, sto bas i nije tesko postici posto YBA topoloski pododosta reklo bi se "primitivan" dizajn.
Reklo bi se brzi i linerniji koncept od YBA.
Malo me ovo čudi jer se sjećam kako si prije cca. 2-3 godine rekao kako je  YBA vrlo fini dazajn. Ili sofisticiran, više se ne sjećam točno, ali bilo je vrlo pozitivno rečeno.

No, da, sad u odnosu na Goldmund zvuči ... ne tako dobro. Ok, i cijena je dosta manja, pa to onda i nije toliko čudno.

... nije bas jasno tko drzi prava na samu toplogiju i shemu zato sto potpuno identicni sklop kao u Telosu, stanuje i u puno jeftinijim JOB proizvodima.
Koliko ja zaključih iz par tekstova na netu JOB je njihova (jeftinija) linija proizvoda, dakle JOB proizvodi Goldmund.

Ja bi to volio poslusati iz ciste radoznalosti jer jedino tako mogu zakljuciti sto Telos nudi kvalitativno.
  Naravno, kad budeš u VTC, i da to bude vikend, i kad korona ne bude više aktualna.
No, i onda ćeš čuti sistem kao cjelinu, teško ćeš razaznati što je do ampa, što do zvučnika, da ne idemo dalje. No, pozvan si, kao i bilo tko drugi.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 14:04
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Tak si ga djusi opisao da mi je zao sto ga nisam kupio nekad il' bar probao  no eto put te odvede u drugom smjeru.
Svojevremeno sam cuo od jednog pajde da to navodno super radi a istinabog nema neki miljon dolar look ispada da je istina.

Hvala, budem. Zapravo, to već radim nekoliko tjedana. CD-i se nižu kao nikad do sad. Ok, malo pomaže i prisilni nerad zbog korone, ali ipak proteza

Da, meni je Božo još davno govorio kako je to killer od ampa, samo što i košta. Čak mi je jednom doslovno rekao, kad sam imao dvojbi je li mi nešto do zvučnika ili ampa "posudim ti Goldmund, pa ako neće s njime radito dobro, onda neće ni sa čime".

Look u smislu impozantnosti, veličine i težine je "0 bodova". Za razliku od npr onog čuda od Audio Analogue Maestra, od 50kg, zbog kojeg sam skoro slomio leđa, ali zvuk je bio kamilica.
No, look u smislu dizajna., pogotovo kad sam ga stavio na policu - prekrasno.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 15:18
Bravo Sten,ipak u hifi nije uvjek mjerilo koliko sto kg ima i kako je poslozeno unutar kucista.To je vrlo ozbiljan intergirac i drago mi je sto pase uz ostatak sitema!!Bravo,jos trebas opalit recenziju Totema koju su meni teska nepoznanica!mig
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 15:26
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Zasto radi bolje? Pa recimo ipak podosta sofisticiranija topologija od YBA, sto bas i nije tesko postici posto YBA topoloski pododosta reklo bi se "primitivan" dizajn.
Reklo bi se brzi i linerniji koncept od YBA.
Malo me ovo čudi jer se sjećam kako si prije cca. 2-3 godine rekao kako je  YBA vrlo fini dazajn. Ili sofisticiran, više se ne sjećam točno, ali bilo je vrlo pozitivno rečeno.

No, da, sad u odnosu na Goldmund zvuči ... ne tako dobro. Ok, i cijena je dosta manja, pa to onda i nije toliko čudno.

... nije bas jasno tko drzi prava na samu toplogiju i shemu zato sto potpuno identicni sklop kao u Telosu, stanuje i u puno jeftinijim JOB proizvodima.

Koliko ja zaključih iz par tekstova na netu JOB je njihova (jeftinija) linija proizvoda, dakle JOB proizvodi Goldmund.

Ja bi to volio poslusati iz ciste radoznalosti jer jedino tako mogu zakljuciti sto Telos nudi kvalitativno.
  Naravno, kad budeš u VTC, i da to bude vikend, i kad korona ne bude više aktualna.
No, i onda ćeš čuti sistem kao cjelinu, teško ćeš razaznati što je do ampa, što do zvučnika, da ne idemo dalje. No, pozvan si, kao i bilo tko drugi.
Ja se ne sjecam tih izjava, mozda sam rekao da YBA fino radi unatoc toplogiji, svaki konstruktor radi kako misli da je dobro.

Ono drugo sto me nisi razumio oko ozivljavanja glazbe, mozda je problem u terminologiji iskustva.
Mislio sam na to dali imas osjecaj jace prisutnosti glazbe u sobi, kroz izrazeniju dinamiku, puno jasniju projekciju zvucne slike i svega u njoj. Dali si bolje uronjen u svirku kao takvu, jeli zabavniji dozivljaj???
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Indrid Cold View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 15:51
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Nema ti sto biti žao što ga nisi prije kupio možeš si to u bilo kojem trenutku priuštiti za gotovo zanemariv novac.
Istina odnosi se samo na izlazni dio, no preamp sekcija ionako nije nesto za čim bi trebao žaliti, ima svega 90db odnos signal-šum iz razloga što koristi elektronski potenciometar i u to doba kada se to proizvodilo nije bilo boljega chipca.
No izlazna sekcija je ozbiljna, koristi Exicon-ove lateralne MOSFET-e i to mora dobro zvučati, meni osobno je uvijek zvuk lateralaca bio "best".
Uglavnom već za 350USD mozes doći do identične na dlaku verzije toga Goldmunda, jedino nema gold u imenu, no zvuči identično.
Prodaje se pod raznim imenima, a jedno od tih je i NuForce STA200.
Jedina šteta što se to očito radi po licenci pa je potpuno identično Goldmundu, a po meni bi bilo bolje da je to netko iskopirao pa stavio veće hladnjake, normalne konektore za zvučnike i XLR ulaze, no ovako si bar siguran da je zvuk identičan Goldmundu.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 15:57
Eto navala novih clanova s dosta iskustva,samo nemoj sad rec da imas viska NuForce STA200 negdje u podrumu i jos si prika sa sv.Ilijom!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 23>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Ambiophonics iliti sto kad m...
Forum: Uradi sam