Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Goldmund Telos 390.2

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 23>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Indrid Cold View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:06
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Eto navala novih clanova s dosta iskustva,samo nemoj sad rec da imas viska NuForce STA200 negdje u podrumu i jos si prika sa sv.Ilijom!
Nemam više, nuforce je završio kod frendice ali na prvi pogled kad sam vidio Goldmunda sam skužio da je to potpuno identično.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:07
Gogo, imam osjecaj da se sprdas, iako je moguce da covjek govori istinu.
I taj JOB je nov bio 1300$ a unutra isti pcbi kao u goldmundu.

Ne kuzim zasto ljudi vjeruju ako je nesto skupo, a ako to isto ima u jeftinijoj varijanti to postaje nevjerojatno i predmet sprdnje.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:09
Originalno postano od strane člana: Indrid Cold Indrid Cold napisao:

Nema ti sto biti žao što ga nisi prije kupio možeš si to u bilo kojem trenutku priuštiti za gotovo zanemariv novac.
Istina odnosi se samo na izlazni dio, no preamp sekcija ionako nije nesto za čim bi trebao žaliti, ima svega 90db odnos signal-šum iz razloga što koristi elektronski potenciometar i u to doba kada se to proizvodilo nije bilo boljega chipca.
No izlazna sekcija je ozbiljna, koristi Exicon-ove lateralne MOSFET-e i to mora dobro zvučati, meni osobno je uvijek zvuk lateralaca bio "best".
Uglavnom već za 350USD mozes doći do identične na dlaku verzije toga Goldmunda, jedino nema gold u imenu, no zvuči identično.
Prodaje se pod raznim imenima, a jedno od tih je i NuForce STA200.
Jedina šteta što se to očito radi po licenci pa je potpuno identično Goldmundu, a po meni bi bilo bolje da je to netko iskopirao pa stavio veće hladnjake, normalne konektore za zvučnike i XLR ulaze, no ovako si bar siguran da je zvuk identičan Goldmundu.

a taj STA200 specificiran na samo 2*80W i ima 6kg ukupno, pa kako to, kako to

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:14
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Gogo, imam osjecaj da se sprdas, iako je moguce da covjek govori istinu.
I taj JOB je nov bio 1300$ a unutra isti pcbi kao u goldmundu.

Ne kuzim zasto ljudi vjeruju ako je nesto skupo, a ako to isto ima u jeftinijoj varijanti to postaje nevjerojatno i predmet sprdnje.

Da malo se zezam,Goldmund je imao jednu epizodu s onim CD playerom koji je bio jeftinela pa mozda ljudi i ovaj amp vezu s tim,ali poznavajuci Stena sve ove godine virtualno tesko mu mozes prodat muda pod bubrege.
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:16
I bolje ne u te sfere odlaziti, nikad nista dobro nije ispalo.

Tema je prakticki kratka Stenova recenzija Goldmundovog pojacala i njegovi utisci. Mislim to i nije nesto za diskusiju preveliku, kamoli neki OT tipa ovog sto je krenulo
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:17
Da uvijek tako netko bane s neba i blebne nesto i ostane ziv.
U praksi to cesto ne funka, nema yebeno dobrih maltene highend ampova za 350 eura ni u najludjem sekndhendu. Mozes dobiti nesto sto nekako svira eto 

Cak i ako uzmeš dobar vintage uredjaj isti zahtjeva obnovu a u zadnje vrijeme su i cijene dobrog vintagea narasle

Ako Goldmund i radi te Yobove i maltene su isti zasto ali zasto su oni 10x jeftiniji?

Editirao Kalle242 - 19.travanj.2020 u 16:19
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:18
Gogo, manja snaga i kilaža, ne govore dali je topologija ista. Jedan te isti sklop uz minorne promjene moze izbaciti razne snage, potovo vjerojatnije ako ga se koristi za niže.
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:22
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Po tome, nekom logikom, ta sprava bi sada  u HR trebala vrijediti 5-6k eura. Ako me Sten ne demantira uzet ću to kao točnu pretpostavku. Bome, dobra cifra za integrirac...

Toliko je i Božo rekoh. Pa smo se još malo natezali haha
Je, i meni je izgledalo puno za integrirac koji je dimenzijama sličan MF M6 preampu, i ne baš jako puno teži. Ali kad ga spojiš i kad se usvira onda ... huh
Čini ti se da sve što si dosad čuo (doduše jeftinije, ali ipak) je neusporedivo zvukom, doslovno bilo koji parametar da gledaš/slušaš.

A sad kad vidmo sliku unutrašnjosti, koja uopće ne djeluje nešto impresivno (barem meni laiku), onda samo mogu ponoviti da ne treba uređaje suditi po težini, izgledu unutrašnjosti, dijelovima ... nego isključivo po zvuku.
A za to morate to nešto donijeti doma, imati ga minimalno tjedan dana, poželjno 2 ili 3 ako nije 100% usviran (a večina nije). Sve to traje i košta, ali se isplati više nego na slijepo ubosti pa što bude.
Da nije bilo mogučnosti slušanja, nema šanse da bih ga uzeo. Previše love. Čak i da je deal bio isti. Ovako, kad čuješ ... onda si ponekad spreman dati i koju kunu više nego si mislio.

Ako radi tako dobro kako si opisao onda fučkaš lovu i da li unutra ima išta (osim bijelog dima :))

Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:25
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Da uvijek tako netko bane s neba i blebne nesto i ostane ziv.
U praksi to cesto ne funka, nema yebeno dobrih maltene highend ampova za 350 eura ni u najludjem sekndhendu. Mozes dobiti nesto sto nekako svira eto 

Cak i ako uzmeš dobar vintage uredjaj isti zahtjeva obnovu a u zadnje vrijeme su i cijene dobrog vintagea narasle

Ako Goldmund i radi te Yobove i maltene su isti zasto ali zasto su oni 10x jeftiniji?

Kalle, mi svi tu zajedno nismo probali nista od onog sto se nudi u svijetu, tako da nebi sa sigurnostcu tvrdio da je nesto tako kako je i da stvarno nema fantasticnih opcija ulozeno dobiveno.

JOB je jeftiniji bog zna zasto, kuciste je jeftinije, gotovo ne postoji prica i propaganda oko Joba i ne pise goldmund, sto mi govori da je Goldmund dobio dozvolu to koristiti u svoje ime, a nikako obratno, nebi si sami s takvim elitistickim pristupom kopali jamu.

Sklopovi su zaista identicni.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2020 u 16:26
Forsa se OT.

Nevazne su price, tema je cak ni sam uređaj, nego kako ga je Sten dozivio.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 23>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,174 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izada maske za zvuničke kuti...
Forum: Audio komponente