Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sonore OpticalRendu

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 15:18
@ Amigo.........
rekao sam u pocetnom postu, "uredjaj je donio poboljsanja u svim aspektima" to ukljucuje sve sto si nabrojio a i ono ostalo sto nisi. Vec to bi bilo dovoljno da se bilo koji audiofil zamisli a pogotovo kada slusanjem postane jasno u kojoj mjeri i kolicini se sastoje ta poboljsanja. Tesko je to povjerovati, no preporucam probu..............
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 15:38
volio bih jednom čuti A-B navedenog Sonore sustava i amigovog Sotm s full modificiranom Rpi s Hifiberry Digi+ Pro (zadnji mod) i Gašinim napajanjem

to nije svakako nešto što je bitno bibu ili amigu, jer su oni svoje kvalitetno riješili, ali već za korisnike modanog RPi bi bila zgodna orijentacija koliko je to blizu ili daleko zvukom. jer je razlika u investiciji znatna, što je nekima bitno, bili oni sadašnji ili potencijalni korisnici RPi

@bibo:
da li si slučajno usporedio svoje Sonore rješenje s kvalitetnim CD transportom preko SPDIF out u isti DAC? naime, komp audio je prilična nepoznanica i u biti, kako svaki komp zvuči različito, kao i svaki sustav, player itd., tako komp sam po sebi predstavlja dosta lošu referentnu točku. tu smatram da je dobar CD transport znatno bolja referenca oko unaprijeđenja koje sustav poput Sonore može donijeti - čovjek se, naime, kroz godine slušanja lako navikne na noise iz kompa ugrađen u zvuk, pa onda i nije teško shvatljivo oduševljenje jednom kad kvalitetno streamer rješenje makne taj noise iz zvuka...

Editirao zed_alive - 07.svibanj.2020 u 15:40
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 15:54
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

@ Amigo.........
rekao sam u pocetnom postu, "uredjaj je donio poboljsanja u svim aspektima" to ukljucuje sve sto si nabrojio a i ono ostalo sto nisi. Vec to bi bilo dovoljno da se bilo koji audiofil zamisli a pogotovo kada slusanjem postane jasno u kojoj mjeri i kolicini se sastoje ta poboljsanja. Tesko je to povjerovati, no preporucam probu..............
    Moj HiFi
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 15:55
@ Zed.........

Ako je Marantz SA7 kvalitetan transport onda jesam, To i je ono sto me je smetalo kod komp audia, sto je moj Marantz od svega radio bolje. Jako je malo ljudi u zivo culo SA7, (imao sam prije godinama i SA1). to je posebna zvjerka, a imao sam doma i DCsa i Esoterica, i to najbolje modele.......... ovo sada je napokon potpuno ravnopravno,  svejedno ti je sto slusas......
prodje li ovo ludilo sa virusom ikada pozvati cu te da to cujes i sam
pozdrav.......
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 15:57
Evo jedan zanimljivi review, vec sam ga linkao u Raspberry Pi raspravi al nek se nadje i ovdje:
koliko sam ja skuzio iz komentara ljudi po forumima, po kvaliteti lista ide odprilike ovako:
hifiberry digi pro + < allo digi one < alo digi one sig < pi2aes < Sotm / microRendu / ultraRendu
s time da naravno modifikacije poput Gasine mogu podignut pojedini konverter, te razlike u preferenciji DACa na AES, coax, ...
Kroz tjedan dana bi mi trebao stici pi2aes iz USA, pa cu vidjet kako to cudo radi u odnosu na obicni (daphile) fanless PC USB. Moj cilj je bio dobiti 90% performansi Sotma ili Sonorea, al za 4x manje novaca. Naravno to je samo teorija, dokle god ne probam vise njih na vlastitom sustavu.
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Nord NC500 mk2 power - Focal 1028be
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 15:57
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

volio bih jednom čuti A-B navedenog Sonore sustava i amigovog Sotm s full modificiranom Rpi s Hifiberry Digi+ Pro (zadnji mod) i Gašinim napajanjem

to nije svakako nešto što je bitno bibu ili amigu, jer su oni svoje kvalitetno riješili, ali već za korisnike modanog RPi bi bila zgodna orijentacija koliko je to blizu ili daleko zvukom. jer je razlika u investiciji znatna, što je nekima bitno, bili oni sadašnji ili potencijalni korisnici RPi

@bibo:
da li si slučajno usporedio svoje Sonore rješenje s kvalitetnim CD transportom preko SPDIF out u isti DAC? naime, komp audio je prilična nepoznanica i u biti, kako svaki komp zvuči različito, kao i svaki sustav, player itd., tako komp sam po sebi predstavlja dosta lošu referentnu točku. tu smatram da je dobar CD transport znatno bolja referenca oko unaprijeđenja koje sustav poput Sonore može donijeti - čovjek se, naime, kroz godine slušanja lako navikne na noise iz kompa ugrađen u zvuk, pa onda i nije teško shvatljivo oduševljenje jednom kad kvalitetno streamer rješenje makne taj noise iz zvuka...

Kod mene je bio RPi, doduše ne znam kakva konfiguracija i napajanje. Dobro radi, ali ne kao SoTM.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 16:12

@ Zed.........

Ako je Marantz SA7 kvalitetan transport onda jesam, To i je ono sto me je smetalo kod komp audia, sto je moj Marantz od svega radio bolje. Jako je malo ljudi u zivo culo SA7, (imao sam prije godinama i SA1). to je posebna zvjerka, a imao sam doma i DCsa i Esoterica, i to najbolje modele.......... ovo sada je napokon potpuno ravnopravno,  svejedno ti je sto slusas......
pozdrav.......
Samo naflji, on je odmah iza brda u pravcu zapadahaha
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 16:52
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

@ Zed.........

pozdrav.......
Samo naflji, on je odmah iza brda u pravcu zapadahaha

budem mu rekao da barem otvori prozore......... :)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 16:54

@ Zed.........

pozdrav.......

pa jest siguran sam, ti znaš po svom iskustvu kako on radi, i ovo je već fina referenca, super
ćujemo se kad prođe ludilo, tnx :)

Editirao zed_alive - 07.svibanj.2020 u 16:58
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 17:14
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

@ Zed.........

pozdrav.......

pa jest siguran sam, ti znaš po svom iskustvu kako on radi, i ovo je već fina referenca, super
ćujemo se kad prođe ludilo, tnx :)

nema na cemu, pozdrav Zed.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente