Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sonore OpticalRendu

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sonore OpticalRendu
    Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 11:29
korona-dosada-visak vremena-visak novaca-znatizelja....

takvim nekakvim redoslijedom je sve islo, a rezultiralo je nakon dosta cekanja novim napravama u mom digitalnom dijelu hife. Dosadasnji KOMP digitalni izvor je bio Minix Neo fanless PC + linearno napajanje spojen USB kablom na Wadiu 322, Prije par godina sam imao priliku u svom sistemu poslusati Sonore Microrendu, to su bili poceci Sonora, malo je stekao soft i nisam tada krenuo za time mada je sve skupa zvucalo primamljivo,i kao ideja i kao realizacija. Proslo je dosta vremena od tada i odlucio sam se za njihovu zadnju inkarnaciju, OpticalRendu sa svime sto uz to ide. Nema na netu rivjua koji uredjaj ne dize u nebesa i nisam mogao odoljeti.Za one koji nisu upuceni radi se o network bridgeu a glavna ideja je da se za spajanje PCa i DACa ne koristi USB (zbog svih problema koje nosi) vec da se komp spoji mreznim kabelom sa Rendom a on USB kabelom sa DACom. Sa modelom koji sam uzeo Sonore je otisao korak dalje i ubacio opticki modul spojen mreznim kabelom na PC a modul se optickim kabelom spaja na Rendu te tako potpuno galvanski odvaja PC od DACa. Citajuci sve moguce rasprave na forumima o toj temi dalo se je zakljuciti da uredjaji zahtijevaju vrhunska napajanja, pa sam se odlucio za mozda najbolje napajanje koje se moze nabaviti za tu svrhu. Rijec je o UpTone Audio JS2 linearnom napajanju sa dva rejla, svaki max 5A sa mogucnoscu namjestanja voltaze na 5,7,9, ili 12V. Uredjaj zahtjeva da je spojen na mrezu pa je ubacen i switch (postoji mogucnost i da se uredjaj spoji direktno na PC, no ja to nisam uspio). Software je danas u verziji 2.8 i sve radi iz prve bas bezikakvih problema. Drzite li se uputa sve mozete sloziti u casu. OpticalRendu radi pod nekom vrstom Linux OSa, podrzava PCM do 768KHz a DSD do 512, ima vise modova rada a meni je najzanimljiviji DLNA, a naravno ready je i za ROON, HQPlayer itd. Ja ga koristim preko Jrivera kojeg kontroliram Ipadom. To je sve bitno sto se tice hardveraja, vise naravno na mrezi, ima dosta video rivjua pa koga zanima... Naravno sada o zvuku. Inace se tesko odusevljavam, standardni hifi opisi me tjeraju na povracanje, a povecanja performansi od par posto me ne zanimaju, no ljudi moram Vam priznati da su rijetki trenuci u mojoj hifi karijeri bili ovako ekstaticni. To jednostavno morate probati. To ama bas svaki segment reprodukcije dize na jedan nivo kojeg do sada nisam cuo. Prijatelj Amigo koristi slican uredjaj, Sotm Ultra i njegovi dojmovi su identicni mojima, no sada je to vec prava kobasica pa stajem sa pisanjem............ :)

Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 11:50
Zanimljivo. Koji optički kabel koristiš? Stavi još cijeli koncept u cijenovni razred da vidimo gdje smo. Slušao sam sotm ultra 200 kod Amiga (tada još nije imao napajanje) i usporedili smo ga s raspberrijem ( nemodani s napajanjem). Sotm je bio osjetno bolji. 
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 12:17
dobije se neki kabel uz to, no uzet je i "Sonore Branded Certified Optic Cable" ma sta to znacilo :)..... ne mislis me sad valjda sa kabelima masirat? :).... lako si svaki koga to zanima pogleda koliko to dodje, ako kupis u EU, jedna cijena, ak ti neko dofura iz US druga, ako kupis kod Boze treca itd...  ovdje je naglasak na tome kako to radi.... 
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 12:36
Bilo bi mi jednostavnije da si napisao 3 brojke, ali ok. Pogledat ću... Za kabel sam pitao jer koristim obicni vulgaris optički na spoju squeezeboxa i daca i to radi i iznenađujuće dobro (internet radio). Zanimalo me jel sonore, kad već radi toliko dobro, koristi neki bolji ili ne. 
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 13:25
Sorry Dan, nisam nadrkan no zbunilo me je to sa kabelima, na ovom f..king forumu svaki post i svaka rasprava zavrsi sa kabelima, stekerima, osiguracima i ostalim ....  rijec je o dva staklena opticka kabela duzine  jedan metar, isti onakav kakvim ti optika dodje u kucu samo sto su dva paralelno... ne vjerujem da tu ima neke razlike no moramo pricekati Audioquest tu ce sigurno biti pomaka... :)........ pozdrav....
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 13:52
kolika je ukupna investicija?
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 13:57
isao sam pogledati sto to ima squeezbox.... dakle ako se ne varam to je Spdif Toslink, ovdje je rijec o SFP fiber optic transceiveru, koriste se dvije paralelne staklene niti..... dakle drugacije od Toslinka...
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 14:02
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

kolika je ukupna investicija?

dosta kosta, pogledaj na netu, glupo mi je tu pisati o novcu, znas i sam kako to ide na forumima.. ako netko ima manje onda je fukara, ako ima vise onda je lopov...
ciao Zed
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 14:17
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

isao sam pogledati sto to ima squeezbox.... dakle ako se ne varam to je Spdif Toslink, ovdje je rijec o SFP fiber optic transceiveru, koriste se dvije paralelne staklene niti..... dakle drugacije od Toslinka...

Da. Squeez koristi obični Toslink. Zahvaljujem za info.
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 14:20
pa da, nisu ludi da koriste jittery Toslink, išli su ziher na znatno bolji optocoupler (tj optocouplere ako su dva voda)

kako god, time su presjekli vođenje mase prema DAC-u

Editirao zed_alive - 06.svibanj.2020 u 14:22
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA