Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Integrirano pojačalo kao pretpojačalo?

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sveti_Ilija View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Integrirano pojačalo kao pretpojačalo?
    Objavljeno: 18.svibanj.2020 u 00:19
Originalno postano od strane člana: Damian Damian napisao:

Eto stvarno.
Mislio sam potrošiti kojih 3-4 tisuće, a sad vidim da mi treba bar 10. proteza
Valjda to tak ide...

Ali ove fore po komadu za zvučnik... Koda rade idiote od kupaca.

Inače imam zvučnike B&W DM601. Nisam upoznat s Dynaudio. Bi mi se isplatilo uzet ove M10 za 2.900? Za sada ne mogu baš odvojiti 5.000 za zvučnike.

Ako hoćeš dobar zvučik za ne preveliku cijenu mogu ti dati preporuku za PSB platinum M2.
Prodaje se na njuškalu jedan za oko 500e i to je bio moj, mint stanje, još sam ja stavio unutra neotech ožičenje, Naravno ako ga nije sadašnji vlasnik unakazio sa nikotinom ili nepažnjom.
Nov je bio 14000kn.
Znači to je klasa dynaudia s1.4 tj meni svira ljepše i od B&W 805 i Countura 1.4
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2020 u 22:59
E sad. Ako mu ne smeta “malo” (hmmmm) oštećenje na Dynaudio Audience 52SE koji se prodaju na njušci onda je na “konju” jer će mu taj zvučnik sigurno zadovoljiti i kod kvalitetnijeg pojačala kad zamijeni 1062. Što hoće ako stremi napretku.
A da su udareni, jesu, Prava šteta, rosewood finiš je od svih najljepši.

Editirao jerga - 17.svibanj.2020 u 23:05
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2020 u 22:49
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Ne kužim sad jel čovjek traži pojačalo ili zvučnike. Možda je odustao od pojačala kad pita za Dynaudio. Zvučnika ima dosta izbora za taj budžet ili malo iznad.

Dakle, nekoc davno kolega je želio Rotel RA 1520. No nije ga našao pa je uzeo RA 1062 (paraleleno sa time ima Rotelov CD player, pretpostavljma neka simpatija prema Rotelu) i neke B&W zvučnike.
I sad je mislio na putu pomaka prema naprijed, a i dalje Rotelovim stazama, ići u nabavku nekog izlaznog pojačala pri čemu bi postojeći RA 1062 bio pre amp.

Slijedom te Rotelove simpatije, dobio je info u vezi Rotela rc/rb-990 kao jedne od boljih Rotelovih kombinacija. I tako je iša gledati u tom smjeru (mislim da je cijena toga negdje 650€ bila na nekom oglasu, ako se ne varam).

U međuvremenu se javio Saša koji ga je malo preusmjerio sa tog puta:

Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

Rotel plus jeftiniji Bowers je stakleni i tight koščati sound, sa starijim B&W koji su vrištali i iritantan...

Uz Rotel 1062 koji je meni super integrirano pojačalo i može i u malo višu kategoriju ako nabaviš bolje zvučnike...Danas se takva nova prodaju za sigurno od više od 10 kkn. Probaj Dynaudio neki do-kud-se-možeš-rastegnuti, moglo bi biti lijepe glazbe.

Mislim da zamjenom za isto pojačalo ili veće u istoj kategoriji nećeš dobit ništa ekstra, a sa zvučnicima koji bi bili bolji match možeš dobit puno....

I onda je išao putem potrage i za zvucnicima Dynaudio...zahvaljujući čemu smo malo skrenuli u OT, ali smo se opet eto vratili.

Činjenica je da bi kolega radio iskorak, a sad je pitanje koliki iskorak u biti želi napraviti.
Neminovno je da će ići i u upgrade pojačala (samo da li kombinacija tipa Rotela rc/rb-990, ili neki integrac. Pošto je ovaj Integrac kojeg ima (RA 1062) dosta sličan onom kojeg je želio (RA 1520), vjerujem da će ići na nešto drugo, a možda se zadovolji i sa RA 1062 ako uzme bolje zvučnike.

Mada sad, pošto osobno ne znam kvalitetan životni vijek zvučnika (dok su po tom pitanju pojačala zahvalnije komponente) pitanje je da li da ide u neke novije i koliko novije zvucnike

Editirao Darco - 17.svibanj.2020 u 22:52
Predstavnik neukih
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2020 u 22:45
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nije to tema decki, ali kad ste se vec zakacili, milsim da je to više zbog tražilica tipa Nabava.net i sl. ,a ne da zeznu kupca.

Ne kupuju se hi-fi zvucnici na "jeftinije.net"... ili bar ne bi trebali...
Ali u pravu si, nije ovo tema.
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2020 u 22:30
Ne kužim sad jel čovjek još uvijek traži pojačalo ili zvučnike. Da bi bilo dobro nabavit druge zvučnike? Bi. Ali možda ne te dynaudio jer za taj budžet ili malo iznad može ubost bolje. Polovno naravno.

Editirao jerga - 17.svibanj.2020 u 22:43
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2020 u 21:56
Ne vidim smisao za nabavkom boljeg pojačala od 1062 (a kamoli neke pre/power kombinacije) za Bowers 601, zvučnike od 200 funti od prije 20 godina.
To su solidni zvučnici za te novce (no ništa extra), no sada ići "žmikati" neke maksimume iz njih ... Jedino ako se je baš, iz nekog razloga, jako vezano za njih.

Više mi smisla ima uzeti bolje zvučnike, barem negdje iz novčane klase tog Rotela, pa eventualnmo onda tražiti nešto malo bolje ako Rotel ne bude zadovoljavajuć. No, netko je ionako to već spomenuo, tako da...
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->Goldmund Telos 390.2->Totem Mani 2(mod)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius-Atacama XL600
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2020 u 20:58
Prvo si nabaviš to pojačalo koje pikiraš pa ćeš onda ozbiljnije razmišljati o zvučnicima. Step by step. Imaš vremena uvijek za to, a i biti ćeš “pametniji” za iskustvo sa pojačalom.

Editirao jerga - 17.svibanj.2020 u 20:59
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2020 u 18:56
Nije to tema decki, ali kad ste se vec zakacili, milsim da je to više zbog tražilica tipa Nabava.net i sl. ,a ne da zeznu kupca.

Ako se vec netko zakaci na "ludu ponudu" sam si je kriv jer je brzoplet(ne cita nego srlja) i "pohlepan".

Vratimo se na temu.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2020 u 18:47
Originalno postano od strane člana: Damian Damian napisao:

Eto stvarno.

Baš me zanima da li bi prodali jedan zvučnik da se pojaviš i tražiš komad?! 

Editirao jerga - 17.svibanj.2020 u 18:49
Na vrh
Damian View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 18:51
Eto stvarno.
Mislio sam potrošiti kojih 3-4 tisuće, a sad vidim da mi treba bar 10. proteza
Valjda to tak ide...

Inače imam zvučnike B&W DM601. Nisam upoznat s Dynaudio. Bi mi se isplatilo uzet ove M10 za 2.900? Za sada ne mogu baš odvojiti 5.000 za zvučnike.

Editirao Damian - 16.svibanj.2020 u 18:55
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Faital Pro pokućni zvučnici