Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kurirska dostava - tarife za uvoz robe

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kale.v.2.0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kurirska dostava - tarife za uvoz robe
    Objavljeno: 14.svibanj.2020 u 18:01
Ma moram podijeliti sa vama ovo novo iskustvo sa uvozom robe kada koristite kurirsku dostavu…
Naime kupim dvije tube dvokomponentnog ljepila preko Digikeya, svaka kosta 17 US$, dakle ukupno 34US$ i transport Fedexom 30 US$ (tezina je 450g)…. Te dolazi zaista brzo paket u Zg kod „In time d.o.o.“
I dobijem email sa – pazi sad – 5 (pet) privitika sto u pdf-u sto word!!
Pa ajde kazem… idem i to odraditi… i odradim, ali danas novo iznenadjenje, specifikacija kunsih davanja za uvoz dvije tube ljepila:

Ukupni uvozni troskovi za vasu posiljku iznose  323,97 kn, od toga
Car.gar.                50,00+pdv
Usluga                120,00+pdv
Pdv                      111,47

I nisam htio platiti, neka vrate nazad!
Eto kao obavijest drugima….

Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.svibanj.2020 u 18:23
Jbga...nekad se rulet  tako zavrtiOuch.

Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 13:04
Ja sam do sada platio carinu samo dva puta, i oba na PCBima napravljenim u kini. Putovalo je DHLom i naravno lupili carinu. Oba puta je carina bila pa skoro u razini plaćenih PCBa,ali nije me to nešto smetalo jer znam da je još uvijek 3-4 puta jeftinije nego da dam izraditi profi PCB lokalno.
Inače ne mogu reći da imam problema sa carinom jer uvijek naručim sitne dijelove sa aliexpressa,ebaya ili ako naručujem elektroničke dijelove to ide preko EU firmi pa me to ne kači.

Ali da deru na carini itekako deru to se slažem.

Kale, što nije bilo za kupiti ovdje epoksi ljepila? Ja to toliko ne trošim pa su mi one male šprice sasvim dovoljne iako su relativno skupe. Ne znam koliko bi te došlo lokalno da kupiš pola kile toga.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 19:16
naravoučenje jest ne uzimati kurirsku dostavu izvan EU, osim ako imate jasan razlog i računicu zašto to radite. da, oni imaju definirane svoje visoke feejeve vezano uz carinjenje, i jasan ekonomski razlog zašto sve što mogu slat na carinenje, da to i naprave. pošte su tu ipak puno umjerenije, imaju masovni promet i u pravilu oko nekih paketića deklarirane male vrijednosti im se ne da zaj...

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 19:32
Iz iskustva mogu reći kako nema pravila kod carinjenja i plaćanja poštanskih i inih nameta, puno puta tražili su me račun za banalne stvari poput nekoliko CD naslova, a recimo za tube-tester koji je došao iz USA ili par TJ-300 B cijevi koji su btw. ne znam kako do mene stigli za 10-tak dana od dana plaćanja, pa pretpostavljam da je bila neka brza pošta (nisam bio doma pri isporuci)...nisam dobio nikakve upite za račune niti platio nikakve pristojbe...
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 21:29
Originalno postano od strane člana: MATIJA MATIJA napisao:

a recimo za tube-tester koji je došao iz USA ili par TJ-300 B cijevi koji su btw. ne znam kako do mene stigli za 10-tak dana od dana plaćanja, pa pretpostavljam da je bila neka brza pošta (nisam bio doma pri isporuci)...nisam dobio nikakve upite za račune niti platio nikakve pristojbe...

Carinici otvorili, ugledali "nuklearni reaktor", brzo zatvorili da se "ne zaraze" i rekli, nosi to odmah odavde...   mig

Mene je jedan carinik na "prepoznavanju" nekih elektronskih cijevi pitao - Imate li Vi TV servis? Ja sam mu odgovorio - Sto mislite, idu li te cijevi u Plasma ili LED televizore? Nije znao, al je isto ocarinio... haha

Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 21:36
Krivo si mu postavio pitanje

Ali, ako bih za ikog pomislio da bi to sa carinom mogao ljudski rjesiti, onda bih se na tebe, Edisone, kladio

Editirao Darco - 15.svibanj.2020 u 21:37
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 22:06
Ima neka fora kada naručuješ iz SADa. Nekada ti piše da je u poštarini uključen "import taxes". Ja sam samo jednom tako naručio poveći paket vrijednosti oko 150$ sa mjernim instrumentima i došao mi na vrata bez pitanja.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 22:25
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

... kupim dvije tube dvokomponentnog ljepila preko Digikeya, svaka kosta 17 US$, dakle ukupno 34US$ i transport Fedexom 30 US$ (tezina je 450g)…. Te dolazi zaista brzo paket u Zg kod „In time d.o.o.“
....
Car.gar.                50,00+pdv
Usluga                120,00+pdv
Pdv                      111,47
...
Ne znam je li bilo nužno i zašto je završilo kod njih, ali očito je "problem" u boldanom.
Meni sve izvana dolazi normalno preko nacionalnog davatelja poštanskih usluga iliti naše Pošte, i mislim da se oni ne bi zafrkavali s tako malim iznosima.
Ako i bi, platio bi carinu i PDV, i to je to. Pola iznosa manje.
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 22:33
Sten, bilo je žalbi korisnika i na poštu....naplaćuju neke svoje usluge iako je cijeli posao odradio netko drugi.

Zato sam i naveo nesretni zavrtaj ruleta.

Na žalost, mi smo država slučaja, ne jasnog pravila
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika