Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Novi val ili vječni san?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
cile View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cile Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 22:23
O tome i govorim. Obična raja za to nije ni čula. A ja upravo o približavanju "raji" i pričam.

[/QUOTE]
Kojoj raji? Nekim novim 50-60 godišnjacima? To je prosjek u iznimke.
Audifili su raji čudaci
Mijenjam akustičnu plijesan iz čoškova za usvirani parket.
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 22:24
AKo nekom tko nije nikada probao domaće kobasice, neće ni znati kakve kobasice mogu biti....već će i dalje kupovati one narezane sa polica...ukoliko ga ne ponudiš digod

Ta 50-60 godišnja spika je možda bliža istini, ali ne znači da totalno neki drugi postojeći tehno đir u mladim glavama ne može osjetiti i uživati u kvaliteti sterea....pa čak i ako nikad neće poslušati jazz na primjer

Editirao Darco - 22.svibanj.2020 u 22:26
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 22:34
Darco, kako se TooLoud fest uklapa u ovo tvoje razmišljanje o popularizaciji, doduše ne diy nego zabavne elektronike i hifi-a?

Editirao ZlyM - 22.svibanj.2020 u 22:35
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 22:46
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

AKo nekom tko nije nikada probao domaće kobasice, neće ni znati kakve kobasice mogu biti....već će i dalje kupovati one narezane sa polica...ukoliko ga ne ponudiš digod

Ta 50-60 godišnja spika je možda bliža istini, ali ne znači da totalno neki drugi postojeći tehno đir u mladim glavama ne može osjetiti i uživati u kvaliteti sterea....pa čak i ako nikad neće poslušati jazz na primjer

Mlađima je fokus najčešće na povoljnom i pomodnom. Kultura dobrog zvuka i komplikacije koje dolaze s tim nije nimalo mainstream. Ako se pak netko mlađi nađe željan kvalitetnijeg zvuka, taj će ubrzo saznati da se za isti mora iskeširat nešto ozbiljno novaca, pa se tako taj krug još malo (puno) suzi.
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 22:47
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Darco, kako se TooLoud fest uklapa u ovo tvoje razmišljanje o popularizaciji, doduše ne diy nego zabavne elektronike i hifi-a?

Super...to je dio cijele priče. Isprika što ih uopće nisam naveo

Niti jedan od segmenata koje sam nabrojao sami po sebi ne mogu ništa, ma kakvu ekipu imali.

Toloud fest bi mogao biti to nešto. Nisam bio, jer do prije koji mjesec od kada sam postao focal temu, nisam ni znao za njih.

Mislite li da je na onaj festival sva populacija išla samo radi pive? Nije. Većina je, normalno, ali je bilo to zaista dobra fešta i program kroz koju si ti "ne pivci" upoznali čari različitih stilova....te normalno, i same kreatore tih piva.

Da toga nije bilo, nema šanse da bi danas na toliko različitih lokacija /kafića / restorana mogli popiti išta više od užujske, karlovačke i pana. O tome ja pričam.

Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Ako se pak netko mlađi nađe željan kvalitetnijeg zvuka, taj će ubrzo saznati da se za isti mora iskeširat nešto ozbiljno novaca, pa se tako taj krug još malo (puno) suzi.

Jedan JBL bluetooth charge 4 dođe od 1000-1400 kn.

Nije ni to mali novac

Tvoja kvaliteta zvuka i nekog takvog je nebo i zemlja. Toliko levela kvalitete ima između. Ne postoji ovdje sveti gral audiofilijehaha

Editirao Darco - 22.svibanj.2020 u 22:51
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 22:55
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

pa npr. bliski prijatelj iz generacije je danas profesor na FER-u (samo me nemoj pitati ime, jer sigurno ga neću spominjati) i znam dobro što je znao nakon fakulteta: ništa. učio je poslije, u sklopu posla i struke

Opet malo OT.
Onaj koji traži mlade radnike u firmu a da odma znaju je za mene budala.

Svaki faks prvenstveno daje temelje za daljni razvoj, sve ostalo su zanati, IMO. Vjeruj mi, ako je dobar temelj, brzo će se osoba snaći. Poanta je, za razliku od nekada, da se stvari turbulentnije mijenjaju nego prije. Tako da je veca vrijednost mogucnosti prilagodbe i učenja novih stvari nego neko specifično znanje u datom trenutku.....jer lako se ljudi umisle da sad nesto znaju i zaborave na daljni razvoj...i za 5 godina...postane pre trom, a stvari samo idu i idu...ali najbitniji ti je žar u svemu tome. Ako nema žara i volje za izazovima, nema ni progresa

Editirao Darco - 22.svibanj.2020 u 22:57
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 23:06
@Josip

Ok, redom.

Da vratim istom mjerom, ne, ne smijes pitati iz dva razloga. Prvi je jer si nadr... , drugo, ovo nije tema o faksevima, trece boli me koji i ti faks imas jer ne vidim da si na forumu kako bi podjelio svoje ogromno znanje, nego se javljas samo da bi drugima "spuštao".

Koja je poanta toga, ne znam.

Stavili su me za moderatora, jer je Dapo zamolio admina kako treba jos jedan aktivan, osim njega. Drugi sa moderatorskim ovlastima uopce ne sudjeluju godinama.

Zasto se Apparatus ne javlja pojma nemam, ali sigurno nisam ja zasluzan za to.

I zadnje, i zadnji put, vratite se temi.

Editirao Gašo - 23.svibanj.2020 u 10:44
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 23:15
Originalno postano od strane člana: josip_p2p6sn7 josip_p2p6sn7 napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Sto se škole tice, faks je 10-20% ...

Kaže netko tko nema faks. Istina je ipak ponešto drugačija.
Otkad faksovi ne proizvode dobre inženjere, otkad ima hrpa škola i večernjih školica koje ti daju neki milozvučni naslov za neku zanimljivu hrpicu para, stvari su se počele raspadat. Koliko ovdje ima diplomiranih inženjera elektrotehnike na forumu? Baš me zanima.

@Bepone
Nisam znao da atest elektroničkih uređaja košta 8000Eura. Zar stvarno toliko?

obo ca je mene interesiralo 6-8 ZIK, CE markica, 6 mjeseci ispitivanje ?!
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 23:24
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ja imam tu diplomu i to još po ETF IV programu, prije Bologne, i mogu reći da je po mom mišljenju Gašo i precijenio postotak. višak teorije, manjak prakse, matematika i fizika, preopćenito, premalo da te išta specifičnog nauči. rekoše profe, mi vas učimo učiti. super. tko zna učiti sam, ne treba niti njih, samoškoluje se i još bolje

na faksu te ne nauce nis, jer nema nikakve prakse a uci se samo kroz praksu..prvo delo poslije faksa u industrijskom pogonu i procesu ti je nosenje papira za printer, za to se skolujes
objasni ti tom "malom bogu" koji je zavrsio faks i misli da je nesto, da je nesposoban i neupotrebljiv, baren par godina?

Editirao bepone - 22.svibanj.2020 u 23:26
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2020 u 23:24
trebalo bi imat neki fond nekamo za te ateste da drzava plati

Editirao bepone - 22.svibanj.2020 u 23:25
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,859 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente