Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Postavljanje zvucnika u manjem boravku

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.svibanj.2020 u 20:37
Ako nećeš klasični stalak /zvučnik (preporuka) onda moraš napraviti neke polustalke koji će stajati na komodi i podići zvučnike da ti visokotonac bude na visini uha. A to je netko već napisao. Uglavnom trebaš znati da se i tako može izvući vrlo dobri rezultati, ali treba "ubosti" zvučnik koji se dobro snalazi i blizu stražnjeg zida. Za početak Gašov prijedlog

Editirao jerga - 24.svibanj.2020 u 20:38
Na vrh
TomC View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.kolovoz.2020 u 17:15
Jedno pitanje vezano za stalke koji stoje na komodi. Koji je primarni zadatak istih? Odvojiti zvučnike od komode ili ih dignuti na visinu ušiju? Pitam jer i sam imam sličnih problema ali recimo da je komoda dovoljno visoka...a zvučnici su fiksirani blue tacom..
All those moments will be lost in time like tears in rain...
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.kolovoz.2020 u 17:29
Mislim...a upitno je moje iskustvo...da je bitna i visina prema uhu, ali i smanjivanje vibracija pri čemu siljci pripomazu. Tack prvenstveno stabilizira zvucnik na podlozi, ispod koje se cesto nalaze siljci koji prenose te vibracijd na jako malu povrsinu.

Editirao Darco - 15.kolovoz.2020 u 17:32
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2020 u 17:16
Ruku na srce, kako god okreneš ne treba očekivati velike pomake u toj klasi zvučnika i pojačala. Ali za svakodnevno slušanje muzike sasvim dovoljno. Ako staviš stalke, možeš ih micati probavati ali opet kažem velikih promjena neće biti.A troška hoće.
 Na kraju možda bi ti mališani najbolje odgovarali na zidu, na nekakvom malo bolje nosaču, udaljiti ih 10-20 cm od zida i to je to. 
Naravno u visini ušiju dok sjediš  svakako, gore dole par cm.., razmak tj udaljenost između zvučnika može biti manja od udaljenosti između zvučnika i slušatelja ali to moraš testirati, ako želiš veću binu itd... 
Ne zaboravi kablove na zidu ili po podu a ovako na komodi uz kakve kamene ili bambusove ploče, i šiljke bi bio malo ozbiljniji  pristup.
Na vrh
TomC View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.listopad.2020 u 09:45
Ima neko pravilo kod korištenja kamenih ploča? Isto tako ispod ploča idu šiljci ili može i neka masa poput Bluetaca? Milion pitanja jer me i samog malo malo kopka kako što bolje napraviti sinergij komode i zvučnika (obzirom da nemam prostor za stalke).

E da još jedno "mudro" pitanjce vezano za zvučnike, komode i njihov kontakt. Naime imam komodu na čijoj gornjoj površini je staklo. Koliko to može smetati? I da li je bolje, načelno, stavljati zvučnike na komode, ili zidne nosače? To me stalno kopka....
All those moments will be lost in time like tears in rain...
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.listopad.2020 u 10:08
Dampirajuci materijal izmedju zvucnika i stogod je ispod njega je ok pocetak.
Komoda ima potencijala da napuhne zvuk u donjim registrima.
Smjestaj na zidne nosace bi bio bolji kad bi s njima mogao dovoljno izvuc zvucnike u prostor, recimo da nisu skroz do zida neg da je prednja ploca zvucnika 50 cm od zida.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,508 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Novi prostorni plan slušaoni...
Forum: Uradi sam