Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Ambiophonics iliti sto kad mi je soba spajza

Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.lipanj.2020 u 13:08
Onda zaboravi sve i pričekaj novu slušaonicusmijeh
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.lipanj.2020 u 13:26
zašto bih Darco?
i dalje me zanima teorija toga, radi neke druge situacije, savjetovanja nekog drugog u sličnoj koži...
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.lipanj.2020 u 13:29
banana tu ima puno

ljudi si tipično stave zvučnike u dnevnu sobu i manjak kvadrata nije problem, ali onda u toj sobi (ako nisu samci) nemaju apsolutno kontrolu oko toga kako će moći smjestiti zvučnike, a slično je s mjestom slušanja. i onda moraš imat dosta sreće da u tim parametrima možeš dobit stvari da dobro klapaju

Editirao zed_alive - 03.lipanj.2020 u 13:29
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Ardacer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.lipanj.2020 u 13:56
slazem se da se isplati tonalni balans probat popravit, na nacim koji je opisan. kupi bilo koji kalibrirani mikrofon, dayton ecc-3 il 8 il vec nes zabkravio koji. il kupi najsrotniji behringer, ja ti ka gratis kalibriram po svojim kalibriranim mikrofonima, imam dva. bitno da nabavis mali elektret omni mikrofon u biti. rew, arta, svejedno. treba ti i interface uz njih, ili mozes jos bolje copit vec preporuceni umik, pa ide direkt u komp. il nes slicno.

ja mislim da se isplati sve probat, uvijek. ne vidim ni jedan razlog zas ne. uvijek mozes vratit na staro.

moje rezoniranje za koaksijalca ili fullrange je to da sjedis vj blizu zvucnika, pa ce patit integracija srednjeg i visokog (osim ak nisu jedan te isti). ak imaju dobru disperziju zvucnici, sta te kosta probat ga zarotirat prema ravno il prema van od tebe pa vidit sta se desi... ak vec nema mjesta fizicki razmaknut ih. sta te kosta probat pustit glazbu sa neutron playera sa mobitela sa ambio pluginom, imas tjedan dana free trial, i raznorazna permanentija "rijesenja" online...

u maloj sobi prvi mod ce bit relativno visoko pa mozes stavit slabiji sub i koristit room gain. u modalnom dijelu mozes onda relativno lakse probat dobit kardioide il dipole jer ne morqju vise ic tako nisko. dipoli nisu sreca ak su blizu zidovima, ne znam za kardioide, mislim da nije bas bitno toliko za njih.
u biti, nije lose ni nes ko omni + dipol rijesenje, ko lxmini ili lxc(jeftiniji klon). to je dizajnirano za losije sobe, vj ima dobar rezon u dizajnu, radio ih je linkwitz.

igras se dok ne dobis najbolje sto mozes i znas. tlocrt nije losa ideja isto, imat cemo okvirniju ideju sto ima il nema smisla. ak ti se da kad ti se da nabaci, ak ti se neda nemoj, sve pet    

Editirao Ardacer - 03.lipanj.2020 u 14:01
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 2,357 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike