Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Synology NAS - prijatelj u digitalnom svijetu

Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Synology NAS - prijatelj u digitalnom svijetu
    Objavljeno: 29.svibanj.2020 u 23:00
Uzeo sam Synology NAS (ds218+). 

Primarni razlog je storage i backup dokumenata, (ovaj model ima prostor za dva HDD-a koje sam stavio u mirroring.....dakle, laički, jedan HDD je klon drugome)

Sekundarni razlog je pohrana i pristup glazbi sa istog putem RPI-a. Dakle, RPI ne pristupa pjesmama putem usb-a, već ethernet porta. 

Vrlo je jednostavan pristup van lokalne mreže od bilo kud. Dakle, ako ti nešto zatreba, nema frke. Paralelno sa time, jednostavno omogućavanje pristupa nekim podacima prijateljima ili poznanicima (recimo, imaš puno nekih 192000 HZ / 24 Bit fajlova, daš frendu guest pristup sa ograničenim pravima, pa nek skidaju)

Paralelno sa time, NAS mi sad služi i kao medija player....4k filmovi i tako to...(iako nisam nikad brijao na te video kvalitete).

Sve slike koje non stop držiš na mobitelu, lakše organizirati na NAS-u pa ti omogućava lakše pretraživanje...a pristup iz vana, kao što sam naveo, vrlo jednostavan.

Ne troši, nije glasan (a mrežom ga možeš spojiti u šupi, ako ti je pasivno kabloviranje sređeno), tako da je uvijek upaljen. U slučaju nestanka struje ili slično, sam se pali nakon povratka (konfigurabilni aspekt, ofc).

Ima tu još stvarčica sa kojima sam se tek počeo igrati (surveillance sa kamerom i razne aplikacije...)

Poanta...... ako već puštate  digitalne izvore/fajlove  (a mislim da ima i internet streaming opciju....tek sam se počeo igrati)), ovo je zaista odlična i zahvalna opcija

Editirao Darco - 29.svibanj.2020 u 23:06
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
hash View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hash Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2020 u 11:50
...imam stariju verziju Synologya već par godina. Dobronamjerni savjet, stavi neki UPS pa na njega priključi NAS. Kada nestane struje diskovi se ne gase sami već jednostavno crknu. Kada je na UPS Synology uredno zatvori sve procese koje vrti i isključi diskove. kada dođe struja normalno se digne. Zna se dogoditi ako nema UPSa da neće vise dignuti sistem i la-papa podaci. Par sto kuna daje mirniji san.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2020 u 15:22
NTFS diskovi bi trebali biti self-repair za slučaj nestanka struje, dizajniran je NTFS u tom smislu hm...

Editirao zed_alive - 30.svibanj.2020 u 15:23
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2020 u 15:43
Imam 216j već dugo i za sada nije bilo problema, iza APC zaštitne letve je.
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2020 u 20:03
Prednaponska zastita ce biti na glavnoj kutiji. Nisam stavljao na zid 9+3 uticnice da bi dodatno kablovinje imao. A povremeni dodatni backup ce biti na vanjskom hardu.

Ipak, hvala na savjetu

Editirao Darco - 30.svibanj.2020 u 20:04
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2020 u 20:11
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

NTFS diskovi bi trebali biti self-repair za slučaj nestanka struje, dizajniran je NTFS u tom smislu hm...

Trebali bi biti u ext4, ne NTFS
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2020 u 22:28
Da, to je linux, sa ext4 file sistemom.

Imam isti taj NAS, sa 2x Seagate IronWolf 4GB u mirror modu. Odlican i vrlo povoljan NAS za ono sto nudi!
Treba malo podesiti defaultne opcije, al je jednostavno i mapirati foldere na Volumio. Roon Core radi iz prve, posto je na Windows masini pa vidi sherane foldere.

Super mi je i sto mu se moze pristupati izvan lokalne mreze, na Synology web sucelje, pa ja to cesto koristim kada zelim staviti skidanje nekih t**enta (sve legalno naravno!:) a nisam doma.
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Pass XA30.5 - Focal 1028be
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2020 u 08:03
Zna li netko kako podesiti da Sinology sa ext4 omogući pretraživanje datoteka od strane mobilne aplikacije? Datoteka, ne playlisti. Radi se o app koje rade putem LMS, npr. Orange Squeeze.
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2020 u 08:41
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

ajoj, to je na linuxu...
što da kažem, NTFS je kvalitetniji sustav. dizajniran je da (kod operacija koje uključuju pisanje) prvo zapiše na disk radnju (niz radnji) koju će napraviti, a zatim to u drugom koraku ide napraviti. u kojem god da koraku pukne, sustav je zahvaljujuči tome sposoban napraviti oporavak
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2020 u 09:06
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Cemu NTFS ako i jedino ako nisu windoze u pitanju. Ima mnogo boljih i superiornijih file systema i prije nego je NT dosao na trziste krajem 90tih.
Ovaj model podrzava interno brtfs i ext4 sto je logicno i jedino ima smisla. btrfs ima jako dobru tehnologiju iza sebe ali bi development mogao ici i brze, no otom potom.
Osobno sam pobornik zfs-a i xfs-a
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike