Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zvucnici za cca. 10 000 kn

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2020 u 22:45
Originalno postano od strane člana: malupa malupa napisao:

Poštovani, još jedanput se zahvaljujem svima na savjetima.Još ću jednput napisati odprilike svoje želje. U kupovinu sam krenuo od nule, negdje na forumu sam pročital da je to najbolje. Zadnja kupljena muzika, ak se ne računa Sony bluetooth zvučnikm bila je linija iz osmdesetih godina prošlog stoljeća, kao što sam to već napisao na forumu Predatavi se.
Soba je za sada 25 m2 ali za neko vrijeme kad se napravi zimski vrt bit će cca 40m2.
Zvučnike namjeravam kupiti podne. Elac Debut F 6.2 (hvala bais) mi izgledaju dobro po recenzijama,a i po cijeni pa ću se zaletjeti do Zagreba da ih probam ćuti.
Izvor zvuka sve osim gramofona ( radio, internet,cd ..) cca do 1000 eura.
Sve bih kupio novo.
Slušanje glazba ne preglasno.
Vrsta glazbe koju preferiram većinom rock 50-te, 60-te,70-te, country, jazz, šansone.gospel,popularna klasična glazba itd. Jednom riječi ono kaj slušaju ljudi bliže 60-tim godinama.da 
Eto mislim da sam sada napisao dosta podataka.

Dakle:
- zvučnici
- pojačalo
- Cd player
- internet radio
Poželjno novo 

Glazba - većinom rock 50-te, 60-te,70-te, country, jazz, šansone.gospel,popularna klasična glazba itd.

Godište korisnika - vrhunsko vino

Ovo mi djeluje kao izazovzlatni_zub.
Ako bi mogao još neki ukupni maksimalni iznos za sve želje ukupno, pomoglo bi. 
Osobno, mislim da je dobitno rješenje kombinacija nekih novih i nekih second hand stvari. 

Muzika koju slušaš je vrlo bliska pojedincima na ovome forumu (imaju iskustva, simpatija i ljubavi prema tim nekim stvarima). Međutim, kako su već kod sebe poslagali sustav, sumnjam da ti ti isti mogu dati savjet za novije komponente (osobno mislim da ce zvucnici biti najlakši izbor)

Od ovih svih komponenti, jedinu za koju ti mogu pomoći je Cyrus One HD (integrirano pojačalo + DAC), koji je od pojedinih kolega sa ovog foruma (1-2) dobio komentar dobrog zvuka od strane novijih pojačala. Paralelno sa time, izgled mu odgovara (po meni) muzici koju bi slušao. I treće, ima te neke modernije mogućnosti povezivanja (bluetooth i wifi) pa tako i jednostavan pristup internet radiju putem mobitela (na primjer, bez dodatnih izvora).

Međutim, nadam se nekoj kombinatorici pojačala i zvučnika koji su pojedinci guštali kako bi iste mogao isprobati prije same kupnje (poželjno, ali ne presudno)

Editirao Darco - 01.lipanj.2020 u 23:09
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
malupa View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj malupa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2020 u 23:12
Buđet je do 20.000 kuna, od nekud moram krenuti pa makar prvi bili zvučnici.Dogovorio sam za drugi tjedan u živo ćuti Wharfedale Diamond 11.5 zvučnike u nekim kombinacijama pa ću biti pametniji.

Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2020 u 23:46
Napomena od prijašnjih postova u drugoj temi (koji su izbrisani ili prebačeni ovdje)....sve komponente bi trebale biti nove (popust ili što već, nebitno...postoji razlog).

Kao što rekoh, izazovmig

ZA sad si dobio tri seta potencijalnih zvučnika:
Tannoy XT 8F
Elac Adante As61
Elac debut f6

Ja sam ti spomenuo preporuku za Cyrus One HD (nije ni Quad vega II loš, kojeg si spomenuo...nisam od nekog osobno pročitao neke kritike). Oba dva su jednostavna "all in one" pojačala....sad je pitanje njihove kombinatorike sa gore navedenim zvučnicima. Moja pretpostavka je da se očekuje neko mrvicu  "kvalitetnije" pojačalo u rangu zvučnika od cca 10 000 kn.

Editirao Darco - 01.lipanj.2020 u 23:51
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2020 u 00:09
Originalno postano od strane člana: malupa malupa napisao:

Buđet je do 20.000 kuna, od nekud moram krenuti pa makar prvi bili zvučnici.Dogovorio sam za drugi tjedan u živo ćuti Wharfedale Diamond 11.5 zvučnike u nekim kombinacijama pa ću biti pametniji.

Malupa, kad vec ides poslusati Wharfedale, ako ikako mozes, poslusaj i Wharfedale Linton Heritage 85th Anniversary. Ti nisu samostojeci, ali uz njih idu originalni stalci. Slusao sami ih na proslom Too Loud festivalu, i da trazim zvucnike do 10.000 kn, ti bi mi bili medju prvima na listi. Na sajmu su bili 8.500 kn. Dobro izgledaju, dobro sviraju. Za taj novac tesko ces naci bolje, a da je novo. A zvucnik vuce korijene iz vremena kao i muzika koju najcesce slusas.

Evo i lnka:

Na vrh
malupa View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj malupa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2020 u 00:12
Još su mi zanimljivi Quad S 5 zvučnici.
Na vrh
malupa View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj malupa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2020 u 00:15
Lijepo izgledaju pa ako ih imaju u ponudi sigurno ću ih poslušati.
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2020 u 00:21
Imao Tannoy xt8f, prodao nakon pol godine jer nisam mogao kontrolirati bass u 25m2 sobi. Pojacalo bilo Rega ElexR. Takodjer, taj zvucnik ima jako atraktivan i dinamican zvuk, skoro kao Klipsh/Triangle i slicni sa hornom na visokotoncu, ali nekako krivi ton/timbar, bez profinjenosti i teksture u srednjem spektru. Bas i visoki su malo uzdignuti u odnosu na ostatak spektra. Mozda bi sa nekim cjevima ili kakvom A klasom to zvucalo bolje, neznam, nisam probao.
Svakako stvar ukusa, moras cut sam i odluciti kakav karakter zvucnika trazis.
Elac je skoro pa dijametarno suprotan po zvuku (i npr meni vise pase od Tannoya, sto naravno ne znaci da je bolji/losiji, samo drugaciji)

Editirao hudo - 02.lipanj.2020 u 00:23
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Nord NC500 mk2 power - Focal 1028be
Na vrh
Ardacer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2020 u 00:29
vecina ekipe online vani slini na bezicne kef ls50. u rangu su, za razmislit.
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2020 u 00:40
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Dobro izgledaju, dobro sviraju. Za taj novac tesko ces naci bolje, a da je novo. A zvucnik vuce korijene iz vremena kao i muzika koju najcesce slusas.

Evo i lnka:

Lijepo si ovo napisao. Zaista imaju jedan moćan, a nenametljiv izgled.
Samo mislim da ovog nema kod nas za ubost...ili?

Uz put, Malupa, osim što tražiš novo, da li to sve novo mora ići iz istog "domaćeg dućana"?

Editirao Darco - 02.lipanj.2020 u 01:08
Na vrh
malupa View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj malupa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2020 u 01:16
Da mora biti domaći ali ne mora biti isti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Audio kazete koje posjedujet...
Forum: Audio komponente