Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SB Acoustics mini čvarak

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 17>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2020 u 22:46
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Hmmm što? Pa to je špera. haha
Možda su te optički prevarile druge slike ako si preskočio prvu pa ti izgleda kao da su bočne stranice zvučnika jako debele. haha

ma je, brate, ali sad ozbiljno. za ovako mali kabinet ne treba ti sigurno toliko debeli materijal za ukrutu. pola te debljine bilo bi ziher dobro. pa skoro da ti je veći volumen u kabinetu nego u zvučniku, a moguće da i je haha ili je bila neka druga ideja oko tako debelog materijala spram volumena, a ne ukruta?
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2020 u 22:47
Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

Kak ti se čini Rinjani 2.5 way? Skretnica, disperzija.....?

Thanks. smijeh

Pa teško da ćeš fulat sa Satori kombinacijama. Čuo sam jedan sličan, troelsov isto 2.5 sa tim driverima, osim što je drugi woofer bio veći, MW19. To je super sviralo. (SBA-761)
Disperzija svakako nije idealna kao i kod većine zvučnika koji imaju 6.5" ispod visokotonca, ali daleko od toga da je to neka tragedija, a skretnica mi izgleda prilično standardno.

Editirao donkimizer - 29.lipanj.2020 u 22:47
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2020 u 22:56
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ma je, brate, ali sad ozbiljno. za ovako mali kabinet ne treba ti sigurno toliko debeli materijal za ukrutu. pola te debljine bilo bi ziher dobro. pa skoro da ti je veći volumen u kabinetu nego u zvučniku, a moguće da i je haha ili je bila neka druga ideja oko tako debelog materijala spram volumena, a ne ukruta?

18 milimetara je prilično standardna debljina materijala koju najčešće posjedujem. Prije toga sam složio male kabinete sa nekom 10mm i "mekanom" šperom, ne znam uopće koji je to vrag bio ali nije breza i to mi nikako nije dobro sjelo.
Mogao bih eksperimentirati sa manjim debljinama, ali nije mi u interesu kupit nepotrebno veliku količinu tanjeg materijala od kojeg ću samo frakciju iskoristit radi ovog projekta. No vjerojatno je ok koristit 10-12 mm brezu ili MDF/HDF što će smanjit eksterne dimenzije za 12-16 mm u svim smjerovima. haha
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 08:18
Lijep projekt. Već dugo nisam gledao specifikacije novih drivera. Ovaj mališan od midbasa izgleda sjajno. Uglavnom, ponuda sjajnih drivera za DIY projekte je bolja nego ikad. Primamljivo.
    Moj HiFi
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 10:13
Donki, kokja će biti završna boja? Crna?

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Lijep projekt. Već dugo nisam gledao specifikacije novih drivera. Ovaj mališan od midbasa izgleda sjajno. Uglavnom, ponuda sjajnih drivera za DIY projekte je bolja nego ikad. Primamljivo.

"U sljedecoj epizodi...."

Editirao Darco - 30.lipanj.2020 u 10:15
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Mijo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 10:17
Jesi li to predvidio za sviranje "punog"raspona ili ćeš rezati s donje strane ?Super bi ti malci išli uz aktivni sub(ove).
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 10:21
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

"U sljedecoj epizodi...."
A neee! Samo lurkam. Ja sam svoje zvučnike riješio. Povremeno mi padne napamet da umjesto SS Revelatora ugradim berilijski tweeter..., al se brzo ohladim. Dobro je i ovako.
Forum ne da napisati riječ z v u l j e. Smiješno.

Editirao amigo - 30.lipanj.2020 u 10:23
    Moj HiFi
Na vrh
Mijo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 10:25
Originalno postano od strane člana: Mijo Mijo napisao:

Jesi li to predvidio za sviranje "punog"raspona ili ćeš rezati s donje strane ?Super bi ti malci išli uz aktivni sub(ove).

Nisam se još posve zbudio ! Na početku si napisao da je BSC obavezan ,što bi značilo da ćeš ga iscijediti i u niskim frekvencijama !?
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 12:57

Da, značajno je bolje nego prije. A SB ima tako bezobrazno dobru ponudu u svim segmentima, pogotovo u "low endu" da ti druge brandove skoro ne vrijedi gledat. Izuzeci su naravno hajend i raznorazna egzotika. haha

Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Samo prednja ploča crna. Ostatak lazura orah, šabi šik jer sam bio prelijen očistit ljepilo na vrijeme. haha

Pa sub im definitivno paše, ali može to i bez njega...skoro. haha

Editirao donkimizer - 30.lipanj.2020 u 13:01
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 13:05

A neee! Samo lurkam. Ja sam svoje zvučnike riješio. Povremeno mi padne napamet da umjesto SS Revelatora ugradim berilijski tweeter....., al se brzo ohladim. Dobro je i ovako.
Forum ne da napisati riječ z v u l j e. Smiješno.

Ako se predomisliš (iako ti dimenzije možda neće pasat, ali se i tome može doskočit), neki kažu da je BlieSMa T25B-6 trenutno najbolji i najmoderniji berilijski tweeter.. u svemiru a i šire.

Nisam se još posve zbudio ! Na početku si napisao da je BSC obavezan ,što bi značilo da ćeš ga iscijediti i u niskim frekvencijama !?

Nisam siguran što ti to znači. Zbog difrakcije kabineta, frekvencijski odziv raste od cca 200 do 1000 Hz za 6dB. BSC kompenzira taj rast odnosno napravi to područje da bude flat. Ispod toga je odziv u omnidirekcionom području definiran dizajnom kutije, a u mom slučaju će bas refleks biti naštiman na nekakvih 60ak Hz (ne sjećam se jel to i F3, vidjet ćemo haha).

Editirao donkimizer - 30.lipanj.2020 u 13:08
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 17>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Neobavezne slušalice ;)