Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SB Acoustics mini čvarak

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Mijo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 14:29
Ok ,ako toliko raste od 200 hz do 1000 ,onda zdrav razum nameće bsc . No ,ja sam pomislio da ćeš takve minijature ipak poduprti nekim subom ,a ja bih takvu kombinaciju ,poduprtu subom ,poslušao i bez bsc-a pa onda odlučio ,koliko god to "neškolski"izgledalo 😀
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 14:41
Originalno postano od strane člana: Mijo Mijo napisao:

Ok ,ako toliko raste od 200 hz do 1000 ,onda zdrav razum nameće bsc . No ,ja sam pomislio da ćeš takve minijature ipak poduprti nekim subom ,a ja bih takvu kombinaciju ,poduprtu subom ,poslušao i bez bsc-a pa onda odlučio ,koliko god to "neškolski"izgledalo 😀

Ima donki subova....to se ne brinihaha

Zahvaljujuci njemu, imam na shoping listi jedan dobar....kad dođe vrijeme

Editirao Darco - 30.lipanj.2020 u 14:42
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Mijo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 15:02
Znam da je taj napravio brdo subova .Al' kad onda počne raditi neke minijature ,prvo onaj SB sa 13cm basom ,pa sad s 12cm basom ...da nije "prešao na tamnu stranu" ?😀
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 15:18

Znam da je taj napravio brdo subova .Al' kad onda počne raditi neke minijature ,prvo onaj SB sa 13cm basom ,pa sad s 12cm basom ...da nije "prešao na tamnu stranu" ?😀

Na jok...samo mu je ove godina lošija rakijahaha
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Mijo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 15:27
Uh ,znam kak je to .
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 16:01

Bez obzira na bas ekstenziju, ak makneš BSC sve će zvučati tanko, čuo sam to dosta puta. Ak imaš kakav parametric EQ, napravi shelf filter koji imitira nedostatak BSCa pa vidi.
Naravno postoje i driveri koji trebaju manje ili ništa BSCa, ali ovo nije jedan od njih. haha
Na vrh
Mijo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 16:38
Nešto u tom smjeru sam i želio reći ,iako neki drajveri na mjerenju izgledaju da im je neophodan bsc ,da će zvučati tanko ,opet zbog puno parametara ,kao konstrukcija ,sistem na kom sviraju ,prostorija itd. mogu doprinjeti da se može živjeti i bez bsc-a ,iako na papiru djeluje drukčije . Čini mi se da su tebi mjerenja polazna točka ,što je možda i najispravnije . Ja spadam u staru školu ,ako to uopće postoji ,pa prvo slušam sirove drajvere ,pa sa minimalnom mogućom skretnicom ,a onda ako se baš moraju trpati filteri... Istina ,nemam ni vremena za više projekata ,pa da mogu elemente koji se pokažu suvišnim zgurati u neki drugi . Zato još nisam dokraja ni završio onaj svoj Scan Speak projekt ,još je na minimalnoj skretnici jer sam promijenio životni prostor i više ne zvuči jednako .A što se tiče loše rakije ,kako reče Darco ,i ja se ove jeseni nadam boljoj ,pa nešto kompenziramo ,neke dobre subove za kanister brlje 😀
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 18:35
Nisam mislio zbog psihoakustike/prostora itd, nego baš zbog samog drivera, koji se na samom mjerenju pokaže više flat u difrakcijskoj regiji. Ali ima u svakoj "pogrešnoj" konstrukciji jako puno lufta da budeš tolerantan na to što čuješ, pogotovo ako nemaš referencu ili mogućnosti višestruke usporedbe.
Evo recimo ona moja Faital kombinacija. Ja tamo mogu atenuirati visokotonac u odnosu na flat za 3dB gore/dolje, pa čak i više. To je praktički 6 koraka atenuacije po decibel. I svi zvuče "ok", dok ne kreneš skakati između njih i detaljnije uspoređivati, pa krenu otpadati jedan po jedan. haha
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 19:59
Stariji znaju i za nevjerojatno hvaljen i dobar keramički visokotonac Visaton KE 25 SC
Na vrh
Mijo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2020 u 23:02
S Visatonom sam radio nešto malo ,mada sa spomenutim visokotoncem nisam ,ali poznajem njihov asortiman . Mislim da imaju vrlo korektan omjer cijena/kvaliteta ,ali kako oni rade i puno neaudiofilskih zvučnika ,zvučnike za brodove ,tramvaje ,autobuse ,tv-e itd. nemaju neki rejting kod audiofila zbog toga iako bi trebali imati .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Retro audio