Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nekaj me zbunjuje u digitalnom svijetu

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 20:44
Meni je najveći problem što više nema dobre nove muzike, što je snimljeno do prije desetak godina je još nešto vrijedilo. Aj baš ak je neka starija grupa išla na turnaju ili imala neki akustični koncert pa to nabavim.
Sve skupa sad je čisto smeće i meni je dosta 100 cd-a dobar transport i dac i ne upće me zanima da biram tisuću albuma iako imam sve spremno sa mac minjem za pospajat al jednostavno ne želim.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 21:08
Ovo misljenje je krivo, ima odlicne glazbe ali si izrešetan kolicinom glazbe ukupno, pa je teze profiltrirati tebi kvalitetnu, ali je ima vise nego ikad.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 21:20
Možda u nekom žanru koji ne slušam ali recimo rock je praktički nestao, zadnji bendovi koji su nešto vrijedili su se raspali, neki koji su obećavali počeli su snimati tek toliko da snimaju.
Nekad sam dosta vremena ulagao u istraživanje novih bendova, danas to nema smisla više pa sam se okrenuo više starijim izvođačima pa otkrivam Lou Reed-a i akustične koncerte po klubovima ili Springsteena na Brodwayu.

Ali opet to je koji cd a ne terabajti

Editirao Sveti_Ilija - 13.lipanj.2020 u 21:21
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 21:20
Slazem se sa Gasom, ima odlicne nove muzike, i upravno u tome je glavna "dodana vrijednost" servisa poput Spotifya, gdje mi uopce ne smeta sto je to 320kbit mp3, nego tjedne liste koje generira tamo neki algoritam i AI, putem kojeg odkrijem nove zanimljive izvodjace.
Spotifyjev Discover Weekly i Tidalov My Mix znaju odkriti prave dragulje, te sajtovi poput http://anydecentmusic.com/ i https://everythingisnoise.net/ za recenzije i top liste ne-mainstream glazbe.

Vrijeme Rolling Stonesa i Beatlesa je proslo, nece vise biti tako velikih planetarno popularnih izvodjaca, ali u zanrovskim nisama nastaju slicna bitna imena koja definiraju pravac i smjer danasnje i sutrasnje muzike. Samo nece biti servirani putem MTVa, nego raznih playlisti, web siteova i internet radio stanica (tipa Radio Paradise).
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Nord NC500 mk2 power - Focal 1028be
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 21:37
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Slazem se sa Gasom, ima odlicne nove muzike, i upravno u tome je glavna "dodana vrijednost" servisa poput Spotifya, gdje mi uopce ne smeta sto je to 320kbit mp3, nego tjedne liste koje generira tamo neki algoritam i AI, putem kojeg odkrijem nove zanimljive izvodjace.

Ne znam za algoritam i AI, ali na top liste, na radio ili TV se uvijek moglo i malo preko reda, ako se lagano "podmaze". To se gleda kao ulaganje u izvodjaca, jer ipak u konacnici prodaja i klikovi donose novac...  Nisu ni ovi na zapadu na to imuni...   mig

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 23:19
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Meni je najveći problem što više nema dobre nove muzike, što je snimljeno do prije desetak godina je još nešto vrijedilo.

Sorry, ali to je cisto neznanje, nista drugo.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 23:28
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Možda u nekom žanru koji ne slušam ali recimo rock je praktički nestao, zadnji bendovi koji su nešto vrijedili su se raspali, neki koji su obećavali počeli su snimati tek toliko da snimaju.

Opet, uzasna predrasuda. U rocku je bolestina koliko genijalnih stvari ima. Ima vise odlicne muzike nego ikada. Problem je primarno, cini mi se, u tome sto se jos uvijek iz nekog neobjasnjivog razloga ocekuje da se dobar rock cuje na tv/radio/youtube preporukama ili cemu vec. Evo, neki dan slusao bolestina cileanski bend koji je vrh vrhova, ali 99.9% ljudi nikada nece cuti za njih. Nije problem u muzici, vec nacinu na koji joj pristupamo i informacijskom sumu. I predrasudama i romantiziranju proslosti, naravno. Ali onfa je posteno reci: ne znam i ne pratim stvari i ne da mi se. I to je skroz ok, i sebe uvelike u tome vidim. Ali izjave da je "danasnja muzika" sr*nje su promasaj.

Editirao popol_vuh - 13.lipanj.2020 u 23:31
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2020 u 11:39
Dakle, prvenstveno sam sagledavao korištenje neke komponente po principu RPI-a. *motivacija mi je bila to malo iskustvo sa SoTM-om, koji je dobar ure]aj, ali, po meni, previše điđa miđa)

NE bi tu trebalo biti filozofije. Kvalitetna tehnička podloga (kučište, ploča, ethernet/usb, komponentice) i mogucnost instalacije nekog softwarea po volji korisnika. Softweri (Volumio, roon itd) se svako malo nadopunjuju, kako nadograđaju verzijama i financijskim modelima, tako se pojavljuju i novi, pa zašto biti ograničen samo jednim defaultnim.

Software bi u biti trebao imati dvoje osnovne funkcionalnosti. Prvo dohvaćati fajlove sa nekih šeranih foldera (USB, NAS, što god), te mogucnost instalcije plugina za povezivanje na spotify, Tidal i slično

Bitno je da je software dio ostavljne samom korisniku za odabir i samostalnu instalaciju (što ne bi trebao biti problem uz normalne upute).

Drugo, ta komponenta komotno može u sebi sadržavati DAC. Recimo, Creek evolution 50A ima mogucnost naknadne ugradnje DAC pločice bez problema.

I nema tu filozofije. Takva neka kvalitetno napravljena komponenta osigurava dugoročnost (po meni) i fleksibilnost.

Što se tiče načina slušanja i uživanja u muzici nekad i sad...sve to ovisi od osobe do osobe.
Normalno, kad ti je nešto bilo nedostupno kao davno prije ploče pa CD-i, te si ih nekak nabavio......to je bio užitak, ne samo zvuka, već ispunjenja neke želje i očekivanja. Kao što ti znači vrijednost novaca kopje si zaradio ili koje si dobio.....nije isto.

Dostupnost i mogucnost slušanja nečega na klik je velika prednost. Poppul je dao dobar primjer nekog čileanskog banda. E sad, koliko će kome trebati diskovnog prostora, ovisi o preferencama osobe (na primjer, ja zaista sve žanrove stavim pod uho sa guštom), te o znatiželji i istraživanju

Editirao Darco - 14.lipanj.2020 u 11:40
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2020 u 11:43
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Ne znam za algoritam i AI, ali na top liste, na radio ili TV se uvijek moglo i malo preko reda, ako se lagano "podmaze". To se gleda kao ulaganje u izvodjaca, jer ipak u konacnici prodaja i klikovi donose novac...  Nisu ni ovi na zapadu na to imuni...   mig

Još nisam uzeo Spotify (mislim da cu sestri u Nizozemskoj reci da mi otvori account), ali vjerujem da ima odličan AI/ algoritam.

Edi@
U pravu si na dio "imunosti"....ali ovdje je ipak algoritam taj koji stavlja nesto vrlo slično onome što si slušao u posljednje vrijeme. Puno je manja mogucnost "komercijalno manipulativne intervencije"

Recimo, youtube imamo svi, pa vidiš kako ti uvaljuje nešto na listu.....Ovo od spotify-a je puino "realnije"
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2020 u 12:13
Ti algoritmi za pronalazak muzike su po meni isto zlo. Proces otkrivanja muzike je nešto puno kompleksnije od "naći nešto što mi se sviđa". Zato što niti primjereno dubok odnos sa muzikom nije puko "sviđanje". U procesu stvarnog istraživanja je puno čitanja, proučavanja, povezivanja, iskušavanja i refleksije. To je spor i dubok proces, koji ima svoju logiku koja vodi to istraživanje. Također, to je aktivan i duhovno prisutan proces.

Kad se to istraživanje svede na preporuke algoritma i brzo klikanje te isto takve brze/površne odluke - kontakt sa muzikom je gotovo nikakav. Muzika nije samo ova osjetilna površina. 

Tu je i činjenica da je da bi uopće shvatio što ti se sviđa također potrebno vrijeme, a ponekad i velik broj slušanja. Upravo sa muzikom koja na kraju ispadne najbitnija za pojedinca je često tako - jer ono što funkcionira "na prvu", funkcionira na taj način zato što ne proširuje/transformira horizont iz kojeg pojedinac gleda. A ta promjena pogleda je ono što je obrazovanje (u ovom slučaju estetsko obrazovanje) u pravom smislu riječi. Za promjenu je potrebno vrijeme, trud, strpljivost i prisutnost. Medij koji potiče suprotan način postojanja za mene nije najbolja stvar.

Ne kažem da je to neka čvrsta zakonitost da otkrivanje putem algoritama mora voditi onakvoj površnosti (jer je moguće da netko nakon inicijalnog susreta sa nečime kroz algoritam krene dalje u stvarno istraživanje), ali ono definitivno odgaja površnost, brzo "otkrivanje", brzo "slušanje", konzumiranje. Potrebno je sabrati svoje duhovne moći koje su možda odgojene kroz neke druge aktivnosti da bi se primjereno produbilo onakvo inicijalno "otkrivanje" i slušanje.

Editirao popol_vuh - 14.lipanj.2020 u 12:17
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Audio kazete koje posjedujet...