Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nekaj me zbunjuje u digitalnom svijetu

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 18:38
Sa rockom je gotovo bendovi od nekih punk rocka tipa Ramonesa ili Blink182,  srednjih Oasisa, Blura žešćih Smashing Pumpkinsa , Metallice i da ne nabrajam nemaju nasljednika, ovo danas je očaj.
Killersi snime jedan album i poslje se počnu prostituirat sa šrotom kao i plačljivac Chris Martin koji najbolje da je prekinuo karijeru 2007g.
Čak nema više ni da neko kratko zabljesne tipa Avril Lavigne.

Kod nas je još gore jer čak je i  Ripper odavno počeo pjevat o Zdenki i vanzemaljcima a Hladno pivo od Knjige žalbe više svira harmonikom nego gitarom.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 20:44
Ilija, pricas samo o mainstreamu. Naravno da nema dobrog rocka u mainstreamu. Ali bar danas ne ovisimo o radiju i mtv-u.
Na vrh
Silvestrus View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Silvestrus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 20:54
Ma ima dobrih novih stvari. Samo treba malo istražiti. Nathaniel Rateliff & The Night Sweats npr. Nikad čuo prije a odlični. Zahvaljujući AI. ;-) Teskey Brothers koji su zadnji koncert snimili analogno i imaju fora plavi vinil. Od drugih žanrova jedan Leon Bridges, Michael Kiwanuka, Maggie Rogers... Ima svega.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 20:56
A dobro ako gledamo na ove koje su stasali zadnjih  20godina a pune stadione, sviraju u velikim dvoranama ili festivalima. Nisu komercijala nisu ni neka vise alternativa, kak se to nekad zvalo 'srednja struja', padaju mi napamet: Queens of  the Stone age, Muse, Radiohead, Placebo, Editors, Interpol itd naslo bi se tu kvalitetne mjuze.

Svaki od nabrojanih ima svoj zvuk, identitet, gomile fanova, bas kao i ovi stari nekad, a dovoljno su dugo tu da Ce biti rok antologija za 20 ili 30 godina.

Sve ostalo je alternativa i bunarenje po opskuri a danas toga bar ne nedostaje i dostupno je.

Editirao Kalle242 - 15.lipanj.2020 u 21:03
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 21:00
Oni koji vole komercijalniji rock, poslusajte Howlin' rain. Pogotovo Russian wilds album, ali i sve ostalo. Ma ima za nabrajati do prekosutra.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 21:43
OT
comp audio je u tom smislu konfuzan jer stvarno postoji dosta varijanti i podvarijanti kako to izrealizirati

@Darco: hifi nije samo rezultat, hifi je zapravo i sva zajebancija do njega, oš neš. u tom smislu comp audio je ponudio stvarno puno nove/dodatne zajebancije oko svega hahahahahahh
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 21:46
Placebo i Radihead odavno nisu snimili ništa a i sve najbolje što su snimili bilo je u nekim početnim ili srednjim fazama.
Ok, svi ti bendovi egzistiraju na starim pjesmama među ja pričam da nema nasljednika pa makar i u nekom pomaknutom modernijem zvuku. To su sad sve ljudi 50-60 godina pa i više.
Nestao je jedan rivalitet koji je postojao U Engleskoj Beatlesa i Stonesa a kasnije u Britpop razdoblju Oasisa Blura, Sueda.
Nema grunge scene Seattla-a.
U završnim fazama i nebrojenim prekidima braće Gallagher činilo se možda da će Alex Turner i Arctic Monkeys se izdignuti ali osim par dobrih pjesama polako su potonuli, pa Carl Barat i Pete Dohery sa Libertinsima snimaju dva albuma i nestaju.Kelly Jones je imao jaku stvaralačku fazu i niz odličnih pjesama sa Stereophonicsima međutim nekako sa raspadom Oasisa i oni su nestali sa scene.
A da ne pričam o Morrissey-u, New orderu, Pet Shop Boysima, Depeche Modu
Izumire rock, izumire hifi, dolaze influenseri, čak ni F1 više ne zvuči ko formula.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 22:06
tako je sa svakim pravcem, Ilija. ili umru, ili izevoluiraju u nešto što se i dalje može nazvati istim imenom, ali je zapravo različito u odnosu na prethodnu epohu

ili pak egzistira na margini stila ili čak između stilova, ni ne pokušavajući biti pravac. pravi umjetnici traže svoj prostor, domenu unutar koje stvaraju, ne robuju niti stilovima. teže kreaciji, i ako nemaju neki spec ego, nije ih vjerojatno ni briga u što će biti svrtani. oni rade muziku

razvoj mora postojati, svaka generacija donosi nešto svoje

ne znam više da li sam to napisao ovdje, ali došao sam do misli da je diskografska industrija s namjerom počela stvarati 'zvijezde' koje su ovisne o njoj na način da bez nje ne bi ni postojale. 'mi smo te stvorili i mi te možemo uništiti'. diskografiji muzika nije umjetnost nego sredstvo zarade. a za to vrijeme, pravi umjetnici uglavnom utiru sami sebi svoj put, bez takvog poguranca

ja sam osobno bio zadovoljan otkrićem da je americana i dan danas vrlo živa, jer je dovoljno domenom široka da udomi jedan dosta veliki prostor umjetnika i njihovog stvaralaštva. kvaliteta ne pada, iz godine u godinu se pojavljuje muzika neovisna o industriji, isključivo iz ruku umjetnika. i sad, zapravo, vjerojatno u mnogim drugim pravcima postoji takva scena. lijepo je ako imaš bar neke internet radie koje vode ljudi koji prate pravac i otkrivaju te umjetnike, te im daju prostor i promociju prema većem broju slušatelja

što se tiče samog rocka...čini mi se da, osim u tim individualnim izričajima, ova modernija 'epoha' nekako pripada više nekom osobnom (singer-songwriter) (raz)otkrivanju, i da se traže stilovi koji mogu udomiti više emocija širokog spektra nego što je to slučaj s nekom centralnom okosnicom rocka. nije se doista isprofilirao neki novi pravac, tako da zadnjih 20 godina definitivno ne pripada rocku
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 22:07
Depesh i Petshop mi nisu vise bili zanimljivi ni u 90im, sve najbolje su izdali jos u 80im, DM pogotovo. Music for the Masses, Black Celebration i Violator su fantastični albumi.

S druge strane ima toliko toga zanimljivog kad se maknes od tih nekih pop-rock kliseja, no tu treba bunariti. Danas je to tako imamo internet i svak slusa svoje.

Editirao Kalle242 - 15.lipanj.2020 u 22:08
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 22:55
Onaj  Jajo je bar krao rifove od Knopflera, bar da to netko hoće - pokradite Knopflera u nekom modernom obliku. Ah za to treba znat bar malo svirat...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Audio kazete koje posjedujet...
Forum: Audio komponente